Skocz do zawartości


Zdjęcie

Syrop Tussipect - sposób na sesję?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

LukaS
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Syrop Tussipect - sposób na sesję?
Syrop Tussipect - sposób na sesję?
Przed egzaminami studenci litrami piją syrop na kaszel. - Można się po nim uczyć całą noc - mówią. - To niebezpieczne dla zdrowia - ostrzegają lekarze.
Podczas sesji, w akcie desperacji student zrobi wszystko. Lepiej machnąć jedną buteleczkę "tussipka”, niż zasnąć i uwalić egzamin - wyznaje Paweł z IV roku fizyki na UO.

Popularny syrop na kaszel można kupić w każdej aptece za 7,50 zł. Dostępny jest również w formie tabletek. Syrop zawiera efedrynę, która pobudza układ nerwowy, przyspiesza akcję serca, powodując wzrost ciśnienia tętniczego. - Po wypiciu jednej butelki jest power maksymalny. Nie chce się spać. Można siedzieć nad książkami całą noc - mówi jeden ze studentów.

Osobom chorym lekarze zalecają picie tylko jednej łyżki syropu trzy razy dziennie.
- Wolę zainwestować w kilka buteleczek syropu, niż później jechać na zmywak do Anglii i zarabiać na poprawki - dodaje Łukasz z IV roku politologii na UO.

O "piorunującym” działaniu leku usłyszał od kolegi z akademika. Używa go zawsze podczas sesji. Raz jednak preparat go zawiódł. - Zdawałem na fizjoterapię. Był tam test sprawnośniowy, a że z moją kondycją jest krucho, to sięgnąłem po syropek. Niestety, zadziałał dopiero po teście. Na studia się wtedy nie dostałem.

Aptekarze potwierdzasją: studenci chętnie sięgają po Tussipect.
- Syrop sprzedaje sie najlepiej w styczniu i w czerwcu. Czyli w miesiącach, w których studenci mają sesję egzaminacyjną - mówi farmaceutka z apteki przy ul. Katowickiej w Opolu.

Jak się okazuje, z dawkowaniem syropu można przesadzić.
- Koleżanka z III roku administracji uczyła się cały tydzień. W ostatni dzień chciała sobie wszystko powtórzyć. Wzięła tabletki energetyczne, popiła "tussipkiem”, po czym zrobiła się zielona na twarzy i całą noc spędziła w toalecie. Niestety, na egzamin nie doszła - opowiada Paweł. - Mnie po tym syropku boli brzuch, dlatego wolę napoje typu Red Bull czy Tiger - dodaje.

Są studenci, którzy bez wspomagaczy nie wyobrażają sobie zdanej sesji.
Paweł z IV roku budownictwa na Politechnice Opolskiej postanowił, że jedną z sesji przeżyje na samej kawie. Wytrzymał tydzień. - Kawa to lipa. Po chwili zasypiałem. Łyknąłem Tussipect i od razu mój umysł jakby "kopa” dostał. Wystartowałem z projektami - opowiada. - Przez cały wieczór wziąłem 15 tabletek. Egzamin zaliczyłem. Potem mały relaks i zabrałem się za kolejny projekt - dodaje.
Opowieści o działaniu "studenckiego dopalacza” nie brakuje na forach internetowych. "Nie znoszę uczucia, jakie daje ten lek, ale są sytuacje, kiedy muszę długo być na nogach. Kawa już wtedy nie działa, a funkcjonować trzeba” - twierdzi jeden z internautów.

Tussipect stosowany w nadmiarze może okazać się niebezpieczeny - przestrzegają opolscy farmaceuci. - Lepiej wzmocnić się lekami zawierającymi witaminy i minerały. Polecamy preparaty zawierające np. lecytynę, miłorząb japoński, magnez czy żeń-szeń - mówią.
- Jak ktoś jest podczas sesji pod ścianą, to wtedy o zdrowiu nie myśli - odpowiadają żacy.

Autor art: Przemysław Adamowicz
  • 0
Waga: 68
wzrost: 172

kark: 39
Klatka: 102
talia: 86
Ramię: 34
przedramię: 29
biodra: 84
udo: 61
łydka: 40

Rekordy:
Klatka: 90kg
Biceps sztanga: 47kg
Przysiad: 120kg
MC: 160kg

kris89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Syrop Tussipect - sposób na sesję?

Popularny syrop na kaszel można kupić w każdej aptece za 7,50 zł. Dostępny jest również w formie tabletek.


No niestety musze Cię rozczarować ale ten "cudowny" syrop jest juz na recepte :) Wiadomo nie jest to przeszkoda nie do przejścia ale już trzeba kombinować.
  • 0
Trenuj tak, abyś mógł przyjąć każdy cios, atakuj tak, abyś nie musiał przyjąć następnego

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Syrop Tussipect - sposób na sesję?
kris od kiedy tussipect jest na recepte? Ja kupowałem tabletki i nie chciała żadnej recepty (no ale to było już jakiś czas temu, przed wakacjami)
  • 0
Dołączona grafika

kris89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Syrop Tussipect - sposób na sesję?

kris od kiedy tussipect jest na recepte? Ja kupowałem tabletki i nie chciała żadnej recepty (no ale to było już jakiś czas temu, przed wakacjami)


Decyzja o zmianie byla podjeta pod koniec 2007r. i miała wejść z 6 miesięcznym opóznieniem, z tego co kojarze to od 1-go lipca ale dokładnej daty nie jestem pewny. Podobno w mniejszych aptekach czy gdzieś na "zadupiu" można go dostac bez recepty ale już coraz ciężej :)
  • 0
Trenuj tak, abyś mógł przyjąć każdy cios, atakuj tak, abyś nie musiał przyjąć następnego

LukaS
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Syrop Tussipect - sposób na sesję?
az z ciekawosci sprawdze czy u mnie w aptece jest na recepte
  • 0
Waga: 68
wzrost: 172

kark: 39
Klatka: 102
talia: 86
Ramię: 34
przedramię: 29
biodra: 84
udo: 61
łydka: 40

Rekordy:
Klatka: 90kg
Biceps sztanga: 47kg
Przysiad: 120kg
MC: 160kg

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Syrop Tussipect - sposób na sesję?
Hmmm ciekawe jak efektywna jest taka nauka bez odpoczynku.
Mózg zapamiętuje informacje w np.śnie...
Dlatego dobrze jest się uczyć wieczorem i rano przypomnieć a nie wkuwać całą noc :)
  • 0

LukaS
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Syrop Tussipect - sposób na sesję?
ale jesli ktos ma mało czasu do egzaminu to co ma zrobic zasnie przed zeszytami i sie nie nauczy nic .. chyba lepsze to niz nic


ja myslalem o zastosowaniu tego na siłowni moze by cos dało ale tylko jednorazowo zastosowac zeby sie nie zajebac :)
  • 0
Waga: 68
wzrost: 172

kark: 39
Klatka: 102
talia: 86
Ramię: 34
przedramię: 29
biodra: 84
udo: 61
łydka: 40

Rekordy:
Klatka: 90kg
Biceps sztanga: 47kg
Przysiad: 120kg
MC: 160kg



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024