Skocz do zawartości


Zdjęcie

sila ciosu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

kamosss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

sila ciosu
jakie miesnie przekladaja sie najbardziej na sile uderzenia reka :?:
  • 0

WBD

    ziomal

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:pół­-światek
  • Zainteresowania:(: Cezar Project :)

Napisano Ponad rok temu

Re: sila ciosu
barki, ramiona - to napewno. i niby po części klatka i grzbiet...
  • 0

unseen
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Komputery, rowery

Napisano Ponad rok temu

Re: sila ciosu
bardzo wazna jest tez technika, musisz np wrzucic biodro przy uderzenia, reka powinienes przed uderzeniem miec lekko utwarta a dopiero tuz przy nim ja zamykac wtedy cios poniekad jest szybszy i mocniejszy gdyz miesnie nie sa napiete czy jakos tak.
  • 0

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sila ciosu
dokładnie jak Unseen, najwazniejsza jest technika, i dokladnie jak pisal reke zaciskasz dopiero przed trafieniem, wtedy cios jest znacznie szybszy.
Musisz wycwiczyc koordynacje tego ciosu, a bedziesz widzial postepy :)
  • 0
Pozdrawiam Strong

Python
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: sila ciosu
heh widze ze w koncu bede musial wrzucic pare informacji z mojej "teoretycznej" wiedzy z kick-boxingu jak i rowniz z 6 m-cy krav-magi... Wiec tak:

1>sila ciosu z reki bierze sie z
-Barki(najwazniejsze)
-Klatka
-gorne altony plecow
-triceps
-technika
2>sila uderzen noga bierze sie z
-glownie uda
-technika

Pare slow nt techniki:
1>nie wykonujemy ciosu statycznie - operujemy calym cialem aby uzyskac maxymalny ped
2>miesnie spinamy w minimalnej odleglosci od miejsca trafienia przeciwnika
to sa podstawy odnosnie techniki

a pare rad jeszcze dorzuce miedzy innymi warto pocwiczyc na worku uderzanie przegubem reki niz piescie - chodzi o zminimalizowanie kontuzji lecz wymaga to jakiegos czasu cwiczen
Jesli chodzi o samoobrone... nie powiem ze mialem wiele stoczonych walk czy cos ale kilka nie przyjemnych sytuacji bylo...przedewszystkim najlepsza droga jest ucieczka lecz gdy nie ma szans na nia trzeba siegac po bardzo efektywne medoty-nawet te zagrazajace zdrowiu i zyciu napastnika i nie mozna liczyc na jego litosc zwlaszcza gdy sie bronimy...
Najlepiej stosowac rozmaite przedmioty pokroju kijow metalowych pretow(gdy sa dlugie latwo mozemy sobie utorowac droge ucieczki) lecz i mniej konwencjonalych typu sciany czy drzewa...przyladowo zlapac za wloscy,kark czy odziez i uderzyc glowa pare razy w cos twardego a powinno dac pare chwil na dokonczenie akcji...
Sa rowniez opcje walki jesli nie mamy zbytnio sily:
1>uderzenie plaskimi rekami w uszy - powoduje ogluszenie
2>uderzenie w krtan - nie wymaga duzo sily a i duze spustoszenie sieje - zbyt mocne uderzenie powoduje smierc
3>uderzenie w krocze - bez komentarza - najbardziej bolesny punkt
4>uderzenie w skorn - rowniez ogluszenie

Powyrzszy material prosze traktowac w celu edukacyjnym i miec swiadomosc tego ze nieodpowiedzialne zastosowanie go moze przyczynic sie do wielu problemow - jak np zgon napastnika.
  • 0

maxipl
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:samochody i silownia

Napisano Ponad rok temu

Re: sila ciosu
Cficze juz 4 miesiace od poltora jestem na silowni miezylem bicepsa 1 miesiac temu i nic od tamtej pory nie przybylo CO JUZ JESTEM ZASTARY :| przeciez mam dopiero 15 lat i drugi tydzien zaczolem cficzyc tak jak mi przepisal WBD plan treningowy wiem ze to nie przez plan :mrgreen: ale co sie dzieje moze :beksa: powinienem jeszcze poczekac i zobaczyc wtedy apropo w bicu mam 30cm. :D

[ Dodano: Wto 07 Gru, 2004 ]
O i jeszcze jaki jest dobry trening na motyle bo przy plywaniu mi troche urosly :D a po zatym podsuncie mi troche pomysluw na tricpsa.

Zgory podziekowania i pozdro. :mrgreen:
  • 0

Python
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: sila ciosu
co do tricepsa to np waskie wyciskanie sztangi , pompki na poreczach , pompki w podporze tylem,wyciskanie francuski....a co do braku wynikow podczas cwiczen przez 4m-ce moze byc kilka , sam po 4 m-cach w bicku mialem skok z 34 do 37 cm... a co do powodow...moze to byc i zapewne jest zla technika wykonywania cwiczen,zbyt malo czas na odpoczynek,przetrenowane miesnie, zbyt male/duze obiazenia...z wlasnego doswiadczenia powiem ze do pol roku aby byly przyrosty diety scisle trzymac sie nie trzeba wiec pewnie to jest zla technika...pozatym proponowalbym zalorzyc nowy post z tym pytaniem
  • 0

krecik1418048738
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sila ciosu

warto pocwiczyc na worku uderzanie przegubem reki niz piescie


nie bardzo tego rozumiem :| mógłbym prosić o wytłumaczenie tej techniki zwiększania siły uderzenia plz
  • 0

Python
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: sila ciosu
napewno kojarzysz uderzenia typu sumo tzn otwarte dlonie i skulone palce do srodkai uderzenia wykonuje sie ta czescia reki co laczy sie z przedraminiem lecz na to trzeba uwarzac gdy np napastniik zlapie nas za reke...ten sposob wykonuje sie gdy mamy otwarte pole do popisu na twarz -a najlepiej nosek:D gdyz mamy duza powierzchnie ciosu a jednoczesnie ta sama sile.A co rozwoju siely uderzenia napisalem o tym post "Trening boxera"
  • 0

krecik1418048738
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sila ciosu
spoko dzięki
spróbujemy i zobaczymy co z tego wyjdzie
thx za wytłumaczenie 8)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024