Skocz do zawartości


Zdjęcie

sila a miesnie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

sila a miesnie?
czy da sie rozwijac sile bez rozwijania miesni a przynajmniej bez przesadniego rozwijania miesni? jak tak to jak to zrobic? :?:
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: sila a miesnie?

czy da sie rozwijac sile bez rozwijania miesni a przynajmniej bez przesadniego rozwijania miesni? jak tak to jak to zrobic? :?:


Pracą. Jakoś rybakom, górnikom i gościom od łopaty bądź wideł nie rosną buły 8)

Dużo o takich ćwiczeniach pisali Matt Furey [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i Ross Enemait [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (karta kredytowa lub odpowiednie serwisy p2p źródłem) :wink:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: sila a miesnie?
czytam ta strone tego matta i dochodze do wniosku, ze za bardzo stara sie sprzedac swoje materialy ;] tzn nic w tym zlego, ross tez sie z tego utrzymuje, ale te wszystkie "super ludzkie, mega wypasione i jednoczesnie skuteczne w budowaniu miesni i spalaniu tluszczu" programy , i mean, look at that:

Use My Super-Human Bodyweight Exercises and Quickly Burn Off Excess Fat While Building Functional Muscle ... Simultaneously Double Your Strength, Endurance and Flexibility ... beginning RIGHT NOW"

:lol:

ok, sory, ale to juz jest bulshit:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
gosciu niby kulturysta opisuje historyjke, jak niosl swoja babcie do lekarza i malo nie zemdlal - a ona wazyla 140funtow (~65kg). ja waze 180(~80kg) i potrafie biegac z kims o tej samej wadze na plecach, jak pewnie wiekszosc ludzi na tym forum.
(nie zebym sie czepil goscia, materialy i tak "pozyczam", ale czytam ta strone i sie smieje).
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: sila a miesnie?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
oto dlaczego wole rossa
(kryptoreklama :wink: )
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sila a miesnie?
Praca jest dobrym pomysłem ale Rybakom, gurnikom, i gościom od łopaty nie rosną "buły" Ponieważ po 1. Nie dotodują odpowiedniej suplementacji czy diety ( generalnie chodzi oto że niema organizm z czego budować tych buł)
po 2. Specifika wysiłku. Ciągły wysiłek, budują wytrzymałośc bardziej niż siłe.
po 3. Brak regeneracji. Pracują bez przerw na regeneracje. Jeżeli już rzeczywiście włukna mięśniowe ulegną rozszczepieniu to nie mają czasu na budulec mocniejszych)

po 4. Nie uważam że są oni jacyś mega silni :P .

Nie wiem dlaczego boisz się pryrostu mięśniowego. Zapewniam Cie że jeżeli odwiedzisz siłownie i zaczniesz ćwiczyć to nagle koksem się nie staniesz czego ludzie się obajwiają a nie więdzą ile ci chłopcy muszą w to wpakować czasu , zdrowia i sił :P

Idz na siłownie i dobierz odpowiedni program treningowy. Szybkie powtórzenia, małe przerwy pomiędzy seriami. Piramidka od hmmmmm... nawet 24 do 12 powt. Nie będziesz koksem ;P.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sila a miesnie?
sa metody zwiekszania sily bez budowania wielkiej masy miesniowe...oczywiscie miesnie sie buduja i to jest nie uniknione ale nie w takim stopniu jak w BB;)
jutro jak bede mial czas to opisze jakas metode :D
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: sila a miesnie?
cwicze od ponad roku poprostu jestem dosc niski i juz szeroki w klatce piersiowej i wmiare w ramieniu i to smiesznie wyglada przy moim wzroscie dlatego nie zalezy mi na rozbudowywaniu miesni.
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sila a miesnie?
Hmmmmm ...
Zwykle ludzię chcą być szerocy ;P Ale rozumiem że proporcie mogą wyglądać śmiesznie ;P.
Podaj jakieś swoje niezawyżone wymiary, osiągi i do czego chcesz dojśc.

Siła pochodzi z mięśni. Im włunkna są gęstrze, większe , silniejsze i lepiej ukrwione/utlenione tym są mocniejsze. Nieda się od tego uciec.

Czekam na odp. Aha noi S.O.S Podżuci ci jakieś metody... Nie szydze :P Czekam bo jestem ciekawy :)

-Pozdrawiam.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: sila a miesnie?
wzrost 163cm
klatka 98cm przy wydechu
reka 34cm
jestem ciekaw jakie sa te metody:)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sila a miesnie?
niestety moze to troche potrwac nie wiem czy uda mi sie jutro to zamiescic bo musze przejrzec spory kawal prasy bo nie pamietam gdzie to widzielm ale jestem pewny ze to mam :)
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: sila a miesnie?
zależy o jaką siłe Ci chodzi

siła= Przyśpieszenie*Masa
PZDR
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sila a miesnie?
zapewne chodzi o sile statyczna ;)
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sila a miesnie?
Ry-You ma nadzieje że Cie nie uraże ale wypowiadam się szczerze ;)
Wysoki to Ty nie jesteś ;P
Klata i łapa też nie jest porażająca :) .

Myśle że możesz normalnie ćwiczyć lecz robić ćwiczenia na zmiane typowo na siłe a potem typowo na rzeźbe na zmiane np. cykle po 1 miesiącu np ;P. ( niesprawdzony pomysł :P Ale może dać ciekawe i oczekiwane przez Ciebie rezultaty ).

Btw. Ile masz lat ?

Jeżeli jesteś młody to nie szalej na siłowni z siłą i ciężarami bo zblokujesz kościec i nie urośniesz. Mówie całkiem serio. Ja też z siłownia swoją przygode zaczołem wcześnie ale zawsze byłem pilnowany rzebym n9ie zrobił sobie krzywdy + moje geny dały odpowiednia długośc mojego ciała :) .

- Pozdrawiam i w8ting.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: sila a miesnie?
heh urazic mnie nie uraziles :lol: ja jeszcze szczeniak jestem 16 lat no prawie;p ale nie chodze na silownie cwicze w domu :D
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sila a miesnie?
:) Noto w czym problem :P . Cwicz sobie w domu tak jak ćwiczyłeś do tej pory.
Z wiekiem urośniesz więc proporcje będą zachowane nawet jeżeli przypakujesz. Cwiczysz w domu więc to też nie jest niebezpieczna droga do zostania "napompowanym koksem". Nie masz się czym martwić. Jeżeli robisz już dziesiątki pompek w serji i podciągnięc na drążku to bardzo dobrze. Jeżeli zależy ci na sile to proboj ćwiczyć z obciążeniami. Pompki z plecakiem + coś ciężkiego w plecaku, To samo z drązkiem. Ale od tego obawiam się możesz nabrać tak przez siebie niechcianych mięśni :wink: .

- Pozdrawiam :)
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: sila a miesnie?
ja cwicze z obciazeniami mam hantle po 8 kg pompki robie na poreczach a podciagam sie bez obciazenia;p
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sila a miesnie?
chyba za szybko sie pochwalilem :oops: nie moge nigdzie znalesc :(
pamietam tylko ze jedna metoda polega na wykozystywaniu ponad maxymalnych ciezarow(ruchy negatywne), a druga na budowaniu przyspieszen :)
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sila a miesnie?
a czy kosciec sie zblokuje gdy cwiczy sie tylko rece i plecy, zadnych nog ?? jak tulow jaest cwoczony to tylko takie cwiczenia ktore nie obciazaja kregoslupa lub przynajniej minimalnie

pzdr
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: sila a miesnie?
Jak bylem ostatnio u lekarza sportowego to zapytalem go czy moge cwiczyc z obciazeniem i czy nie zahamuje to mojego wzrastania. Powiedzial ze jak cwicze 3 razy w tygodniu z obciazeniem na kregoslup do 25 kg to nic mi nie bedzie a jakies tam badania wykazaly ze to stymuluje chrzastki miedzy kregowe do rozpierania kregoslupa i mozna urosnac, tylko po kazdym takim treningu trzeba sie tez mocno rozciagac szczegolnie ramiona, miesnie brzucha i kregoslop. Tak wiec zaczalem sie do tego stosowac choc i tak takiego obciazenia nie uzywam jak cwicze :-)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sila a miesnie?
mam ;)
Metoda ekscentryczna jest natomiast najlepsza z wszystkich dla rozwoju siły mięśniowej. Wzór metody ekscentrycznej: 90-130% 2-3 x 2-5 ::::::::
procent ciezaru max, powtorki, serie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024