Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak rekawic a sila ciosu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Brak rekawic a sila ciosu
Ostatnio spotkalem sie z twierdzeniem za cwiczac na worku w rekawicach zwieksza sie sila ciosu natomiast bez nich nie albo duzo wolniej. Z drugiej strony cwiczac pod ulice, czy zawody w stylu vale tudo lepiej trenowac bez nich zeby sie przyzwyczajac. Co o tym sadzicie?
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak rekawic a sila ciosu
Oj, wątpię...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak rekawic a sila ciosu
kto ci to naopowiadal, ja nigdy na worku nie ćwiczyłem w rękawicach bo to dla mnie nie ma sensu, a siła ciosu mi wzrosła, zresztą nikt z moich znajomych na worku w rękawicach nie ćwiczy.
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak rekawic a sila ciosu
8O 8O 8O 8O

i co do pierwszego
i co do ostatniego......
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak rekawic a sila ciosu

kto ci to naopowiadal, ja nigdy na worku nie ćwiczyłem w rękawicach bo to dla mnie nie ma sensu, a siła ciosu mi wzrosła, zresztą nikt z moich znajomych na worku w rękawicach nie ćwiczy.


w ogóle nie zakładzasz *żandych* rękawic czy chodziło Ci o bokserskie ?
IMO najlepsze są piąstówki, zapobiegają obtarciom i innym przykrym incydentom podczas zadawania ciosóww worek.

pzdr
charlie
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak rekawic a sila ciosu
jak dobrze trafiasz (centralnie a nie obciera) to raczej obtarc nie będzie, czyli lepiej walic bez rekawic (przynajmniej moim zdaniem)
  • 0

budo_dux
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Knurów

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak rekawic a sila ciosu
też uważam że bez rękawic lepiej.
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak rekawic a sila ciosu
Trochę też zależy od ilości ciosów. Bo po 2 tysiącach to troszke można sobie obetrzeć nawet przy prawidłowych uderzeniach.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak rekawic a sila ciosu
Zależy głównie od worka --> rodzaj materiału!, także techniki (sierpy np. bardziej kasują), ilości powtórzeń... Ogólnie lepiej mieć rękawice + owijki - szkoda rąk! A co najmniej przyrządówki (piąstówki).

A co do początku - ehh - brednie.
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak rekawic a sila ciosu
do wszystkich uczestniczacych w dyskusji: opinie taka uslyszalem od mojego trenera kicka, tez mnie zdziwila. A co do uderzania w rekawicach to ci ktorzy kilka lat cwicza tylko w rekawicach zauwazyli pewnie jak to jest gdy sie je zdejmie, wlasnie tego przyzwyczajenia sie obawiam.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak rekawic a sila ciosu
Trener kicka powiadasz... To powinien wiedzieć, że siła ciosu to nie same mięśnie (wiesz rozwijanie mięśni - bo rękawice swoją masę mają) - TYLKO GŁOWNIE TECHNIKA: skręt bioder, wypchnięcia barku, praca nóg, dynamika, explozywność! Więcej da jednak technika, niż obciążenie. A najwięcej - obciążenie + NACISK na technikę (dokładnie, dokręcanie uderzeń, biodra etc.)

Jeszcze do wcześniejszego: jak mam twardy, skórzany worek - to wolę trenować w rękawicach - po co rąbać ręce? (lub stosuję techniki uderzenia otwartymi rękoma -nasadą dłoni, rękę młot i łokcie). Jak skaj / materiał - bez.

Czy biję w rękawicach czy bez - różnice... W rękawicach czuję się bezpieczniej - wiadomo - mniejsze ryzyko kontuzji: nadgarstek usztywniony nieco owijką + rękawicą, palce etc.
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak rekawic a sila ciosu
zwiekszenie sily ciosu przeciez od obciazenia jako rozwijanie predkosci, nie sily meisni.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak rekawic a sila ciosu
A prędkość z potęgi umysłu płynie? Czy raczej z mięśni i ich wytrenowania?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak rekawic a sila ciosu

jak dobrze trafiasz (centralnie a nie obciera) to raczej obtarc nie będzie, czyli lepiej walic bez rekawic (przynajmniej moim zdaniem)


ano właśnie, a jak parę razy obetyrzesz łapki to nie umrzesz, co to za fajta co sie boi walic w wór bez rękawic, tyle tu sie gada o realności, a na ulicy co powiesz jak bedziesz walił typa w krzywy ryj, poczekaj rekawice nałoże, ja ich nie stosuję przy worku, ćwiczę w zasadzie na dwóch, na jednym rzadko i ten własnie jest kurewsko twardy i niewygodny, lepi sie jakoś czy co/ nie wiem, ale jest niewygodny, wszyscy tam uderzają w niego jak cioty, faceci po sto parę kilo, tylko ja gołymi łapami, wariat cwiczacy po sasiedzku iaido, żeby było weselej :-)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak rekawic a sila ciosu
Przeciwnika można bić z całej siły - to co innego niż worek! (najwyżej trochę łapy pobolą). Poza tym JAK NAPISAŁEM - na ulicę doskonałe są techniki - nasadą dłoni...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak rekawic a sila ciosu
są czasmi lepsze od ciosów pięścia i nie zostaiwają takich śladów jak piachy, klasyka :-)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak rekawic a sila ciosu
Silniejsze przede wszystkim i bezpieczniejsze. A zresztą piąchą jak pobijesz to nie ma problemu - nie musisz mieć "utwardzonej" dłoni.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024