Skocz do zawartości


Zdjęcie

NaukAwa analiza ciosu w morde


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_mort2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skarżysko

Napisano Ponad rok temu

Re: NaukAwa analiza ciosu w morde
Jani, zasada jest taka, jeśli mamy pręt T i chwycimy jeden jego koniec w punkcie A który jest jednym końcem i machniemy nim to zasada dźwigni i środek ciężźkości batona przesunięty w stronę rękojeści pozwalają na łątwe zwiększenie prędkości drugiego końca, a na skutek zasad dynamiki szybko zwiększa się również siła tego uderzenia, więc jedyna obrona to wychamowanie pędu ale po torze o zbierznym zwrocie i kierunku. To ze wzlędu na zasadę dźwigni działają np. miecze. Ludzka ręka jest właśnie wogóle nie sprężysta, pochłania energię (stawy, i więzadła), podczas gdy baton jako sprężysty oddaje ją duzo lepiej bo sprężynuje czyli nie tłumi drgań w takim stopniu. Sorry, ale wyszło, że albo olewałeś fizykę w szkole albo nie zastanawiałeś się nad tym, że sztuki walki to praktyczne zastosowanie zasad fizyki ( dźwignia, bloczek, ruch po okręgu). Po prostu baton to jakbyś miał dodatkową, bardzo twardą kończynę, nie czującą bólu i wyładowywującą energię na bardzo małej powierzchni.
  • 0

budo_mort2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skarżysko

Napisano Ponad rok temu

Re: NaukAwa analiza ciosu w morde
W wielkim skrócie, bo włąśnie się kapłem ile napisałem na temat dźwigni, baton daje ci po prostu dłuższą dźwignię. Czyli siła i zasięg idą w górę
  • 0

budo_ximi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: NaukAwa analiza ciosu w morde
Wszystko spoko ale dla mnie siła uderzenia zalezy w duzej mierze od penetracji Przykladam do niej duza wagę i jak patrze na siłce jak wieksi ode mnie kolesie (z boxu, MT i kicka) leją w worek to myśle, że własnie dlatego mi udaje się go najbardziej rozbujać. Fizyke zaliczylem w 2000 ale bylo coś tam że praca = siła * przesunięcie, ale tak czy inaczej to chyba penetracja ma największe znaczenie. Inna sprawa to aby łokcie były możliwie blisko ciała bo wtedy cios idzie po lini prostej (prosta - nakrótsza droga z punktu A do punktu B) wtedy są najmniejsze straty energii
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: NaukAwa analiza ciosu w morde

Wszystko spoko ale dla mnie siła uderzenia zalezy w duzej mierze od penetracji Przykladam do niej duza wagę i jak patrze na siłce jak wieksi ode mnie kolesie (z boxu, MT i kicka) leją w worek to myśle, że własnie dlatego mi udaje się go najbardziej rozbujać.

a moze po prostu go popychasz? znaczy koniec jak juz walniesz jeszcze troche pchasz? wtedy worek duzo dalej leci ale na przeciwniku juz takiego wrazenia nie zrobi...
  • 0

budo_ximi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: NaukAwa analiza ciosu w morde
Nie sądze. Prowadze łape prosto a jak jest na celu napinam mięsnie i dokręcam dłoń. Staram sie tak uderzać aby cel był 5-10 za faktycznym celem. Popychanie worka byłoby śmieszne a ja poważnie podchodze do tematu
  • 0

budo_ximi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: NaukAwa analiza ciosu w morde
I jeszcze jedno: staram sie aby kontakt pięści z celem był jak najkrótszy aby reka jak najszybciej wróciła do gardy. Inaczej zanim bym zdąrzył kogoś popchnąć to już bym leżał na parkiecie
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: NaukAwa analiza ciosu w morde

Jani, zasada jest taka, jeśli mamy pręt T i chwycimy jeden jego koniec w punkcie A który jest jednym końcem i machniemy nim to zasada dźwigni i środek ciężźkości batona przesunięty w stronę rękojeści pozwalają na łątwe zwiększenie prędkości drugiego końca, a na skutek zasad dynamiki szybko zwiększa się również siła tego uderzenia, więc jedyna obrona to wychamowanie pędu ale po torze o zbierznym zwrocie i kierunku. To ze wzlędu na zasadę dźwigni działają np. miecze. Ludzka ręka jest właśnie wogóle nie sprężysta, pochłania energię (stawy, i więzadła), podczas gdy baton jako sprężysty oddaje ją duzo lepiej bo sprężynuje czyli nie tłumi drgań w takim stopniu. Sorry, ale wyszło, że albo olewałeś fizykę w szkole albo nie zastanawiałeś się nad tym, że sztuki walki to praktyczne zastosowanie zasad fizyki ( dźwignia, bloczek, ruch po okręgu). Po prostu baton to jakbyś miał dodatkową, bardzo twardą kończynę, nie czującą bólu i wyładowywującą energię na bardzo małej powierzchni.



W zasadzie powtórzyłeś to samo o czym ja napisałem wcześniej, a co do zasady dźwigni...hmm biorąc staw np. nadgarstka jako punkt podparcia to się zgadzam, rzeczywiście przyznaję się nie pomyślałem o tym w ten sposób. Co do sprężystości tu chylę głowę w geście pokory bo rzeczywiście zjeb***em ten aspekt, z tym że sam pewnie nie widzisz tego że w swoich postach sam sobie przeczysz.

sprężystość (batona) ( mniejszą niż ludzka ręka)

Ludzka ręka jest właśnie wogóle nie sprężysta (...)podczas gdy baton jako sprężysty


więc proszę Cię nie "wyskakuj" mi z krytyką jeśli sam mieszasz się w Swoich myślach.

PS: fizyki nie olewam i zdaję sobie sprawę z jej obecności w wielu dziedzinach życia ( między innymi w sztukach walki)

Pozdro
  • 0

budo_mort2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skarżysko

Napisano Ponad rok temu

Re: NaukAwa analiza ciosu w morde
Sorry Jani musiało mi sie niż z ma pomylić, ale pisałem na szybko to taki efekt :oops: . Natomiast wydaje mi się że przy penetracji musisz uwzględnić, że jednak człowiek to nie worek. Elementy ciała pracują w bardzo złożony sposób, no i opór też wzrasta wraz z penetracją. Sam osobiście ćwiczę na 80kg worku wypełnionym mieszanką piachu i filcu, i mam zasade że jeśli po moim ciosie(bez pchania) taki worek się rusza to jest nieżle. A przyczepiłem się tego tematu, bo kochałem kiedyś takie gdybania i pseudoanalizy, i teraz widze łątwiej pewne "błędy". Szacunek za przyznanie się do błędu i zrozumienie tego co napisałęm bo troche to pogmatwałem.
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: NaukAwa analiza ciosu w morde

I jeszcze jedno: staram sie ... aby reka jak najszybciej wróciła do gardy.

o wlasnie mi o to chodzilo, bo kiedys robilem takie cos ze szczegolnie prawa reka zostawala chwilke na celu i wychodzilo takie dopychanie (no mniej wiecej) i dopiero trener to wypatrzyl. no ale skoro tak nie robisz to tylko sie cieszyc :D
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: NaukAwa analiza ciosu w morde
Spoko Mort2 :D , kiedyś nie pomyślałbym że fizyczna analiza zadania ciosu może być tak ciężka do prawidłowego zilustrowania, teraz coś mi się zdaje że sama znajomość fizyki nie wystarcza (jaka by ta znajomość nie była), równie ważna w takim wypadku jest chyba również znajomość medycyny (anatomii konkretnie), bo z tą penetracją to też raczej różnie bywa... dwucentymetrowa "penetracja" np. po ciosie w brzuch jest czymś innym niż dwucentymetrowa penetracja w głowe, za dużo czynników występuje by w 100% poprawnie przewidzieć skutek uderzenia w ciało ludzkie...
  • 0

budo_daniel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZnikadIzewszad

Napisano Ponad rok temu

Re: NaukAwa analiza ciosu w morde

Wszystko spoko ale dla mnie siła uderzenia zalezy w duzej mierze od penetracji Przykladam do niej duza wagę i jak patrze na siłce jak wieksi ode mnie kolesie (z boxu, MT i kicka) leją w worek to myśle, że własnie dlatego mi udaje się go najbardziej rozbujać. Fizyke zaliczylem w 2000 ale bylo coś tam że praca = siła * przesunięcie, ale tak czy inaczej to chyba penetracja ma największe znaczenie. Inna sprawa to aby łokcie były możliwie blisko ciała bo wtedy cios idzie po lini prostej (prosta - nakrótsza droga z punktu A do punktu B) wtedy są najmniejsze straty energii


Z twojego opisu wynika ze marnujesz duzo siły ciosu na przesuniecie worka, zamiast na odkształcenie go (penetracje jak to ty nazywasz).Obrazowo mówiąc prędzej postawił bym na gościa ktory ciosem rozpaławia worek na pół niz na takiego który powoduje obrot worka wokół punktu zamocowania :wink:
  • 0

budo_ximi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: NaukAwa analiza ciosu w morde
Czym się rózni uderzene punktowane od penetrowanego? Tym ze w penetrowanym cel jak 5 - 10 cm za celem faktycznym - to własnie jest penetracja i ona powoduje przesunięcie worka i dlatego urzenienie penetrowane jest silniejsze od punktowanego PS. wydziałes kiedyśaby ktoś przepoławiał 40 kilowy worek?
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: NaukAwa analiza ciosu w morde
dobre.
Wyglada na sensowne i ciekawie sie czyta te wnioski
  • 0

budo_daniel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZnikadIzewszad

Napisano Ponad rok temu

Re: NaukAwa analiza ciosu w morde

Czym się rózni uderzene punktowane od penetrowanego? Tym ze w penetrowanym cel jak 5 - 10 cm za celem faktycznym - to własnie jest penetracja i ona powoduje przesunięcie worka i dlatego urzenienie penetrowane jest silniejsze od punktowanego PS. wydziałes kiedyśaby ktoś przepoławiał 40 kilowy worek?



Taki typ treningu tzn uderzanie 5-10cm cm za cel może powodować właśnie wyrobienie nieprawidłowego nawyku pchania zamiast uderzania ,ale to twój trening.

P.S.Chyba zbyt dosłownie potraktowałeś moje porównanie.
  • 0

budo_ximi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: NaukAwa analiza ciosu w morde
To jak mam uderzać? w punkt? takie udzerzanie wyrabia nawyk głaskania przeciwnika i nic nie daje!!!!
  • 0

budo_ximi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: NaukAwa analiza ciosu w morde
słyszałes o udzerzeniu tsuki w karate? tsuki mądralo w japońskim oznacza pchnięcie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024