Skocz do zawartości


Problem z treningiem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_HackneyB_*

Guest_HackneyB_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Problem z treningiem.
Czesc,

Jak wszyscy zakladajacy tutaj topici , potrzebuje rady/pomocy.

Jakis czas temu cwiczylem regularnie przez miesiac jednak zaczalem bardzo szybko tracic na wadze (stracilem 2,5 kilo a waze 56kg i mam 166cm) i gdy wspomnialem o tym lekarzowi , kazal mi zaprzestac cwiczen. Generalnie chetnie bym wrocil do cwiczen, nawet nie po to zeby przypakowac , poprostu znacznie lepiej sie czulem fizycznie i psychicznie.

Kumpel polecil mi zebym oprocz stosowania diety kupil suplementy i sprobowal przytyc. Po przegladnieciu forum zdecydowalem sie na gainera firmy olimp.

(wg schematu)
1. nie trenuje
2. j.w
3. jezeli juz to sila, i chyba masa
4. drazek do podciagnia, laweczka prosta, skosna, hantle, sztanga. od biedy moge sie zapisac na silownie.
5. teraz nie stosuje zadnej diety
6. 18 lat. mam powazna kontuzje kolana - nie moge zginac kolana pod obciazeniem.

Jak mowilem, chcialbym wrocic do cwiczen i teraz pytanie czy moge a jezeli tak to jaka powinienem zastosowac diete , jakie cwiczenia i jak/jakie stosowac suplementy.

Strongbart
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z treningiem.
Wiec tak: diety znajdziesz w diale odzywianie w podwieszonym poscie mojego autorstwa, znajdziesz tam pod siebie diete

trening zacznij trenowac ogoolnorozwojowo(ACT) i wyklucz wszelkie cwiczenia obciązające stawy kolanowe.

gainera jak najbardziej mozesz kupic, bardzo dobra decyzja(MCT olimp, albo mass xxl treca)

Powiedz wiecej o Twojej kontuzji moze bede moogl pomooc.
  • 0
Pozdrawiam Strong

GośćGuest_HackneyB_*

Guest_HackneyB_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z treningiem.
odswierzam swoj topic sprzed prawie pol roku... coz tak sie zlozylo ze z roznych przyczny (przeprowadzka, remonty i rozne takie) nie mialem mozliwosci trenowania, nie mialem rowniez netu zeby cos odpisac.

dzieki za rady, wracam do treningow wedle wskazowek, co do mojej kontuzji to mialem wybita rzepke, ponadto doszlo do oderwania paru kawalkow chrzastki w stawie kolanowym. mialem operacje kolana , wyjeli mi te okruchy i wygladzili powierzchnie stawu.

Masz jeszcze jedno pytanie, jakie cwiczenia na rozwiniecie gornej-srodkowej czesci klatki?

adasko1418048738
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z treningiem.
wyciskanie na skosie i na plasko :)
  • 0

Cavalier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2540 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka:), panienki, auta, imprezy

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z treningiem.
wyciskanie skos w waskim chwycie,
  • 0
Be free.

wagraf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 451 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z treningiem.
czesc
dlaczego proponujecie mu tylko wyciskanie przeciez on ma klopoty z kolanem ??
tak jak napisal Strongbart cwicz ogolnorozwojowo i napisz co s o tej kontuzji, jakies 8 lat temu zerwalem 2 wiezadla kolanowe grajac w pilke nozna cos na temat rehabilitacji wiem a i napewno jest kilka osoba na forum ktore moga pomoc
pozdro
  • 0

dawid1920
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2884 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:kultuRystyka trojboj SAA

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z treningiem.
na srodek klatki dobre będą rozpiętki
  • 0
Ciągu mistrz i przykucania.
Brzuch ma w dwudziestu pięciu minach.
Biją mu brawo, on się kłania
na odpowiednich witaminach.

Cavalier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2540 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:kulturystyka:), panienki, auta, imprezy

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z treningiem.
zadal tylko jedna pytanie jakie cwiczenie na gorna-srodkowa czesc klaty to doradzilismy..... pierwszy jego post byl sprzed paru miechow i juz mial na niego odp
  • 0
Be free.

wagraf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 451 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z treningiem.
sorry moj blad nie zwrocilem uwagi na date :D
  • 0

GośćGuest_HackneyB_*

Guest_HackneyB_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z treningiem.
wielkie dzieki.

wagraf : mialem wprawdzie miesieczna rehabilitacje, fizykoterapie, laser, magnetyzm i krioterapie ale ciagle mam problemy z tym nieszczesnym kolanem. Dotego dochodzi zanik miesni lewej nogi(to tak kontuzjowana) roznica w obwqodzie wynosi nawet 8 cm. Jezeli znasz jakies dobre cwiczenia nie obciazajace kolan to chetnie bym posluchal.

wagraf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 451 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z treningiem.
moja kontuzja to byly uszkodzone wiezadla strzalkowe oraz zerwane wiezadlo krzyzowe przednie 6 tygodni gipsu no i oczywiscie zanik miesnia.tez przechodzilem te wszystkie zabiegi o ktorych piszesz i nie miesiac tylko dwa i szczerze mowiac wcale lepiej sie po nich nie poczolem.wtedy zmienilem lekarza (do tej pory byl to lekarz sportowy w klubie). to co napisze wcale nie znaczy ze pomoze tobie bo nie wiem co dokladnie ci sie stalo w kolano poza tym nie ma zlotego srodka ale do rzeczy,
zaczelem od ćw izomertycznych tzn przy wyprostowanej nodze wykonywalem spiecia miesnia i tak przez 15 min dziennie przez ok 10 dni pozniej lekarz dolozyl do tego ćw koncentryczne czyli z ruchem kończyny i niewielkim obciazeniem tzn siedzaac na fotelu mialem do nogi(przy kostce) przymocowany ciezarek wykonywalem wyprost nogi w kolanie wraz z napieciem miesnia w koncowej fazie i utrzymanie tego napiecia przyz ok 2 sek te ćw rowniez trwaly ok 10 dni i tak co raz to zwiekszal mi dawke obciazenia, pomimo zerwaneg wiezada kzyzowego przedniego w tej chwili biore w przysiadzie 110kg 8 razy gram rekreacyjnie w pilke nozna i kontuzja na szczescie sie nie odnoowila
sproboj moze tobie tez to pomoze.
  • 0

GośćGuest_HackneyB_*

Guest_HackneyB_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z treningiem.
dzieki, cwiczenia izometryczne dorzucilem do zestawu cwiczen ACT.

Prostujac noge w kolanie odczuwam nieprzyjemny zgrzyt w stawie i czasem lekkie igly bolu, nie przeszkadza mi to w wykonywaniu cwiczenia. Mam to zignorowac i cwiczyc dalej majac nadzieje ze z czasem przestanie czy np poki co robic jedynie cwiczenia izometryczne i co jakis czas probowac wyprostow?

wagraf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 451 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z treningiem.
proponowal bym tylko izometryczne narazie do momentu wzmocnienia stawu tzn miesnii i sciegien, jezeli cos "strzyka" tzn ze jeszcze jest cos nie tak i musisz uwazac aby nie przesadzic bo puszcza wiezadla i trzeba bedzie zaczynac wszstko od nowa
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024