Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenowanie wyczynowe, a budowanie muskulatury


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

anonimowy^^
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Trenowanie wyczynowe, a budowanie muskulatury

Witam!

Mam 18 lat, 186cm wzrostu, 79 kg wagi, jestem raczej szczupły, muskulatura wg. mnie przeciętna. Mam następujący problem: otóż od kilkunastu już lat trenuje wyczynowo sport walki 5-6 razy w tygodniu, przy trenowaniu muszę równocześnie utrzymywać kondycje więc biegam 1-2 razy tygodniowo, wychodzi gdzieś ok. 8 km. Otóż próbowałem wiele razy wziąć się do solidnego treningu na siłowni, ale nigdy jakoś mi to nie wychodziło, tzn. nie widziałem wyraźnego przyrostu masy mięśniowej, więc chciałbym spytać czy przy jednoczesnym trenowaniu(w miarę podobnym) jestem w stanie to zrobić, oraz jeśli to możliwe to jak, ew. gdyby ktoś był tak życzliwy to prosiłbym o to jak się odżywiać, przy takim treningu, jestem typem raczej ektormorfika, mam szybki metabolizm, i niełatwo mi nabywam kilogramów. Zdjęcie mojej sylwetki można zobaczyć na profilu, z góry dziękuję za pomoc :)

 


  • 0

marcind
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od 09.2013 po przerwie (15 lat)
  • Wzrost [cm]:173
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:111
  • Pas [cm]:87 zjechałem z 93 w 2mies
  • Udo [cm]:59
  • Przysiad [kg]:90
  • Wyciskanie [kg]:115
  • Martwy ciąg [kg]:6x150
  • Waga [kg]:już 78 zjechało w 2 mies 3kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenowanie wyczynowe, a budowanie muskulatury

Nie wiem czy w Twoim przypadku nabicie masy mięśniowej będzie wskazane bo możesz stracić szybkość ale siłownia nie zaszkodzi bo na 100% zyskasz siły a to się przyda ;)


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenowanie wyczynowe, a budowanie muskulatury

kilka kilogramów mięsni nie zrobi z niego wydolnościowej i szybkościowej kaleki za to dałoby dodatkowe pierdolnięcie.

 

Do autora:

 wiesz dlaczego pomimo solidnego trenowania nie nabierałes masy? bo do nabierania masy a raczej wzrostu mięśni (odbudowy po uszkodzeniu z naddatkiem) kineiczny jest dodatni bilans kolaryczny = trzeba liczyc i kalorie i makro niestety ta prawda, miałes ujemny zapewne lub okołozoerowy więc nie maiły prawa urosnąć mięśnie.


Mateusz Pawlak ;)


anonimowy^^
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenowanie wyczynowe, a budowanie muskulatury

Nie wiem czy w Twoim przypadku nabicie masy mięśniowej będzie wskazane bo możesz stracić szybkość ale siłownia nie zaszkodzi bo na 100% zyskasz siły a to się przyda ;)

Powiedzmy, że u mnie w sporcie(trenuje judo) szybkość naistotniejszym elementem nie jest, chociaż jest ważna, ale faktycznie chodzi mi też o to żeby nabrać siły, a przy okazji się trochę wyrzeźbić(żeby te mięśnie choć trochę się pokazały :))


  • 0

anonimowy^^
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenowanie wyczynowe, a budowanie muskulatury

Więc chodzi tu w największym stopniu o odżywianie? Bo faktycznie nie jem tragicznie, ale nie też nie mam zbytnio czasu przygotować porządnego posiłku, i czasem jem w pośpiechu, a szkoła i treningi niestety pochłaniają mi strasznie dużo czasu w ciągu dnia ;/


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenowanie wyczynowe, a budowanie muskulatury

Chodzi tylko i wyłącznie o odzywianie bo trening to bodziec ma uszkodzić włókna mięśniowe a one musza miec z czego sie odbudować a do tego procesu potrzebuja odpowiedniej ilości energii a z czego to ma byc jak nie z żarcia. Dieta to 70% sukcecu w sportach wytrzymałościowo-siłowych, w kontaktowych to nie jest element kluczowy ale jak sie chce być wypierdalaczem i przy tym jeszcze wyglądac godnie a nie byc lebiega tylko z pierdolnieciem i kratka na bebechu to trzeba jeść jeść jesć trenowac ciężko i jeszcze raz jeść.

 

Miska wyregulujesz wszystko od samopoczucia po poziom BF-u i umięśnienia.


Mateusz Pawlak ;)


anonimowy^^
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenowanie wyczynowe, a budowanie muskulatury

Super ! Dziękuje za odpowiedź :)


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenowanie wyczynowe, a budowanie muskulatury

Oblicz bilans dzienny dodaj z 200/300kcal na plus i obserwuj czy masa powolutku idzie, trzeba przy tym uwzględnic wszelka aktywność nie wazne czy to walniesz z kalkulatorów z sieci czy wzorów kazdy pokaże mniej więcej to samo trzeba to potem metoda prób i błędów wyregulować w trakcie. Nie masz czasu na gotowanie? A tu nie trzeba czasu :E

 

ugotowac ryzu makaronu czy kaszy + mięsa z warzywami na cały dzień to raptem 30/40 minut + sniadanie jak se zrobisz jajecznice czy cos w ten deseń, poczytaj pooglądaj diety , dobra dieta to prosta i łatwa dieta, kulturustyka to w sprawie diety prosty sport, nikt nie musi stac przy garach fakt jest monotonnie ale coś za coś


Mateusz Pawlak ;)


anonimowy^^
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenowanie wyczynowe, a budowanie muskulatury

No rozumiem, co prawda nie jestem mistrzem kuchni, ale postaram się jakoś to wszystko ogarnąc...

A w sprawie treningu miałem wątpliwości, bo jeśli chodzi o niego to jest raczej bardzo wyczerpujący tzn. siłę robię 2 razy w tygodniu i to są dni poświęcone raczej tylko na to + to co sam sobie doloze, więc myślałem, że ta muskulatura nie idzie głównie przez to, bo podczas treningu wypijam ok. 1,5 litra wody, czasem jakiś izotonik do tego, a i tak po treningu mam gdzieś 0,5 - 1kg mniej...


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenowanie wyczynowe, a budowanie muskulatury

2 treningi sztuk walki + 3 treningi siłowe w inne dni niż te walki to ogromny wydatek energetyczny + szybki metabolizm = trzeba jeść po prostu na miare swoich potrzeb - ot cała filozofia


Użytkownik Grammatikk edytował ten post Ponad rok temu

Mateusz Pawlak ;)




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024