Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przetrenowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Przetrenowanie
Czy macie czasami okresy "kryzysu", to znaczy że macie trochę dość ćwiczeń, powtarzania itd. Ja tak miałem jak ćwiczyłem za dużo, nawet 6-8 razy w tygodniu. Co wtedy robicie? Odpuszczacie czy właśnie odwrotnie: dajecie dalej na siłę??

I druga sprawa - kwestia opuszczania treningow. Podobno najtrudniej jest "darować" sobie 1-2 treningi. A później to już leci. Mój znajomy tak ma - ćwiczył kiedyś codziennie, przez 7 lat. Zaczął budowac dom, odpuścił dwa trzy zajęcia.... i nie ma go do dzis. Znaczy wpada, ale raz na miesiac :-) ))
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie
zaraz bo ja czegos nie jarze....

wazne jest aby chodzic na trenigi czy aby cwiczyc???????

jak sam cwiczy to jak wpada raz w miesiacu to jest ok bo rozumiem ze po 7 latach ciaglych trenigow ma juz jakis poziom....
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie
jezeli juz mamy doczynienia z przetrenowaniem, a nie przemeczeniem czy zwyklym znuzeniem treningami to sprawa jest bardzo powazna, zeby dojsc do siebie trzeba czesto rok, 2 lata lub wiecej!!
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie
Bardziej chodzi mi własnie o znużenie, znudzenie ciągłym powtarzaniem technik i ćwiczeniem. Znam kilka osób, które z tego powodu rezygnowały po dość długim ćwiczeniu (2-3 lata).

Do Tomasza. Chodzi własnie o to, że on również nie ćwiczy sam... w ogóle przestał ćwiczyć. Dopóki regularnie chodził na treningi, ćwiczył dodatkowo w domu, w polu i ogródku ;-) A jak zdarzyło mu sie odpuścić kilka treningów pod rząd, to później już "poleciało". Coś w tym chyba jest.
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie
Ja może jeszcze na tyle długo nie ćwicze, aby poczuć takie prawdziwe znużenie..ale czasami jak tracę ochotę to włączam sobie jakiś dobry film "made in HK" i po nim od razu mam ochotę na dalszy trening:)
  • 0

budo_piwosz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie

to włączam sobie jakiś dobry film "made in HK" i po nim od razu mam ochotę na dalszy trening:)



dobry film "made in HK- to pewnie cos takiego jak piwo bezalkoholowe albo sojowy schabowy czyli pierwsza cześć opisu wyklucza drugą :)
  • 0

budo_silentgreg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie
2-3 lata to dość długi okres w ćwiczeniu ale zalezy czego i jak :)
A podobno wtedy pojawiają się najczęsciej problemy ze znużeniem i najwięcej osób odpada choć to chyba zależy od tego jaki materiał jest przerabiany w danej sekcji.
co do twjego znajomego to albo porostu miałdość albo stwierdził że nie odpowiada mu to co robi.Ja np.miałem przerwe w treningu nawet do pół roku z różnych przyczyn a mimo to kontynuuje go teraz.Za to mój znajomy miał przerwę na wakacje 2 miesiące znalazł w tym czasie nowe hobby i chociaz wciąz usilnie twierdzi że następnego treningu juz nie opuści to jescze na ani jednym nie zawitał :? :)
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie
witam,
odpoczynek, regeneracja jest tak samo wazna jak trening. okresy "znuzenia" sa rowniez zjawiskiem zupelnie normalnym.
najlepsza maksyma w tej sprawie:
"zeby dobrze cwiczyc, trzeba dobrze zrec i dobrze spac" :D
ludzie, ktorzy prowadza normalne zycie zawodowe i obok intensywnie cwicza MA maja te problemy chyba bardzo czesto. zlotym srodkiem tak jak w wielu przypadkach jest zdrowy rozsadek - duzo lepszy niz slepy fanatyzm.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie
zawsze robie przerwy, po intensywnym miesiacu,dwóch zawsze z tydzień przerwy. Zreszta raz cwicze intensywnie innym razem spokojnie.
Nie da sie ma max cały czas, bo sie znudzi
  • 0

budo_>zak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie
Mówię wam... wszystko zależy od prowadzącego, od waszego trenera, mentora, mistrza... Jeżeli jest naprawdę dobry i zna się na tym co robi to pojęcie takie jak "przetrenowanie" nie powinno istnieć. Poza tym nawet kiedy powtarzasz pewna technikę tysięczny raz to i tak można odnaleźć w niej cos nowego, a twój trener z pewnością może ci w tym pomoc.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie

Jeżeli jest naprawdę dobry i zna się na tym co robi to pojęcie takie jak "przetrenowanie" nie powinno istnieć.


Zak, to jest idealizowanie ;)
Trener żeby nie wiem jak był dobry nie ma (i nie może mieć) kontroli nad tym, co robisz sam czy ćwiczysz dodatkowo. Piotr napisał o zdrowym rozsądku, żarciu i spaniu. I tyle, nic dodać nic ując ;)

K.
  • 0

budo_tstankie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Przetrenowanie
Ja kiedyś byłem chory i przez trzy tygodnie nie chodziłem na treningi, a potem rzeczywiście nie chciało mi się ćwiczyć. Ale pomślałem, że musi mi się chcieć i ćwiczyłem. Teraz niestety nie mogłem ćwiczyć, bo znowu byłem, chory, ale na szczęście już dochodzę do zdrowia. Więc uważam, że to prawda, że jeśli się ma jakąś przerwę w treningach to później nie chce się ćwiczyć
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024