Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka Dieta ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

killer
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kęty

Napisano Ponad rok temu

Jaka Dieta ?
Witam , pomoze mi ktos ulozyc diete do HMBolon NX +BCAA ? waze prawie 70 kg i 176 wzrostu ;p ile potrzebuje bialka ? fajki i ganje mozna palic czy robi to jakis problem ?
  • 0

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Dieta ?
Ale jaki masz cel diety?
Myślę że masa się przyda {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif
  • 0
Paweł W.

killer
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kęty

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Dieta ?
No na mase bede przekladal cwiczenia wiec dieta tez ,
  • 0

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Dieta ?
Dietę układa się samemu {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif A my poprawiamy {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif
Olbicz jakie masz zapotrzebowanie dodaj do tego 500 kcal i będzie dobrze. Wrzuć a my ocenimy. Uwzględnij w diecie te odżywki które masz {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif
Czekam
  • 0
Paweł W.

killer
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kęty

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Dieta ?
jak mam obliczyc ? wiek :18 :wzrost :176 cm : waga : 70 kg
  • 0

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Dieta ?
Zapotrzebowanie myślę że będzie około 3200-3700 kcal tyle wynosi dla młodzieży męskiej w wieku 16-20 lat {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif
Jak nie znasz się na obliczeniach to oblicz dietę na jakimś kalkulatorze (znajdziesz w necie) będzie Ci łatwiej. Linków Ci nie dam ponieważ nie używam więc musisz sobie znaleźć. A jeśli sprawia Ci to problem, zrób dietę przy wartości 3000kcal obserwuj reakcję organizmu, jeśli waga po dwóch tygodniach znacząco spadnie podnieś zapotrzebowanie o 500 kcal. Tak samo jeśli za bardzo będziesz tył w tkance tłuszczowej zmniejsz ilość kcal
Sorka że dopiero teraz Ci odpisuje {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif
  • 0
Paweł W.

killer
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kęty

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Dieta ?
OK , sproboje tak jak ty piszesz , dzieki za pomoc
  • 0

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Dieta ?
Jak coś to pytaj {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif
  • 0
Paweł W.

jeni
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrów Wielkopolski

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Dieta ?

Mam pytanko jaka powinnam stosowac dietke, mysle o redukcji? Chcialabym spalic troszke tkanki tłuszczowej z nog i brzuszka. Cwicze niestety tylko w domu, mam atlas siłowy, rowerek stacjonarny, robie brzuszki itp. Cwicze conajmniej 1godz na rozne partie ciala. Ogolnie cwicze od 15 roku zycia poniewaz mam sklonnosci do przybierania na wadze icon_mad.gif
Mam 157cm wzrostu i waze 49 kilo. Moja bolaczka sa weglowodany. Wiem ze przy redukcji powinnam ich unikac icon_e_sad.gif
Jakie jest moje zapotrzebowanie kaloryczne? Kiedys sobie tam cos obliczalam ale cos mi nie wychodzilo.
Moj przykladowy dzienny rozklad posilkow wyglada mniej wiecej tak:
Sniadanie:
2 lyzki plaskie płatkow owsianych
1 lyzka otrebow pszennych badz owsianych
100g twarogu chudego
do tego np. ugotowane jabłko
200ml maślanki
nieraz troche orzechow badz siemie lniane

Drugi posilek:
np. marchewka utarta z lyzka rodzynek i cynamonem
1 sucharek
lub 2 sucharki z salata i jakas chuda szyneczka

Trzeci posilek:
Salatka z kapusty pekinskiej z warzywami, do tego roznie drob, tunczyk badz jajko z jogurtem naturalnym

Tak wyglada to mniej wiecej teraz. Kiedys probowalam jesc conajmniej 5 posilkow dziennie w mniejszych porcjach ale jakos 3 posilki dziennie bardziej mi odpowiadaja przy moim trybie zycia.
Troche to skomplikowane prawda.
Zalezy mi na tym aby nabrac troche suchej masy miesniowej przy redukcji tluszczyku, w ostatnim czasie juz troche spadlam na wadze przy pomocy Thermo Speeda no i cwiczen, no i ograniczalam jedzonko. Moje cialo nabralo juz odpowiednich ksztaltow i miesni ale chce aby byly one bardziej jeszcze widoczne. Wiem jednak ze aby zbudowac mase to tez wazna jest odpowiednia dieta. Jesli ktos moglby mi pomoc to prosze o rade icon_e_wink.gif


  • 0

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Dieta ?
A mozesz fotke wrzucić? Ile masz teraz latek? Jeśli chodzi o dietę, to zwiększ ilość białka, zmniejsz węglowodany, i jedz zdrowe tłuszcze.
Na śniadanie powinno się jeśc około 30% zapotrzebowania, a jeśli będzie więcej to itak większość wejdzie w mięśnie, bo organizm jest po katabolizmie nocnym. Po za tym jak dużo zjesz na śniadanie, w dzień będziesz miała szybszy metabolizm. I czemu jesz gotowane jabłko? {SMILIES_PATH}/icon_neutral.gif


Reszty posiłków nie komentuje, bo nie ma czego {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif Przy takiej diecie trudno abyś zrzuciła większą część tłuszczyku, za mało jesz aby móc się odchudzić. Widzisz, jeśli je się za mało, to organizm sie broni przed Tobą wykorzystujac tylko minimalną część energi na utrzymanie narządów i całego organizmu w miarę prawidłowej kondycji. Musisz znacznie zwiększyć ilość posiłków oraz zjadanych kcal.

Proponuję abyś pierw przeczytała kilka diet, jak przyśpieszyć metabolizm i spróbowała coś naskrobać B)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0
Paweł W.

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Dieta ?
A jeśli chodzi o otręby, płatki wosiane, zawierają one spore ilosci błonnika który jest bardzo pomocny w okresie odchudzania. NIe ulega on trawieniu, wiec nie wlicza się go do zapotrzebowania {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif
  • 0
Paweł W.

jeni
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrów Wielkopolski

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Dieta ?
Witam i dziekuje za zainteresowanie {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif
Zacznijmy od tego ze pracuje w godz 10-18, w domu jestem okolo 19 i dopiero wtedy zaczynam cwiczyc. Sniadanie jem okolo 8 rano, drugi posilek okolo12-13, a trzeci okolo15-16.
Kiedys jadlam piec posilkow dziennie ale bardzie odpowiada mi tryb trzech posilkow. Na sniadanie jem najwiecej weglowodanow, ktore sa moja bolaczka,przy czym staram sie aby byly to weglowodany o niskim IG, po takim sniadaniu jak Ci napisalam czuje sie syta na conajmniej 4godz . Pytasz dlaczego jablko gotowane otoz czytalam ze nie powinno sie laczyc owocow z nabialem, ze w ogole owoce powinno sie jesc na czczo, jak juz to te ugotowane badz upieczone sa lepiej przyswajane wraz z nabialem a ja natomiast bardzo lubie owoce i trudno jest mi z nich zrezygnowac. Nie wiem co Ty o tym sadzisz i wiesz na ten temat.
Piszesz ze mam ograniczyc weglowodany zwiekszyc spozycie bialka i tluszczy, ale kurcze ja nie wiem jak mam to zrobic bo ja ogolnie tyle sie naczytalam na temat weglowodanow ze boje sie w ogole ich spozywac aby nie przytyc dlatego staram sie jesc je rano. Przeczytalam w sumie duzo juz artykulow na temat odzywiania i diet na redukcje ale mi samej jest trudno jest ulozyc sobie jadlospis tym bardziej ze musze sobie przyrzadzac jedzenie do pracy czyli sa to przewaznie posilki zimne, staram sie robic salatki z wykorzystaniem bialka: drob, ryby, chudy ser wraz z warzywami. ale nie mam pomyslu co dalej.
Prosze Cie uloz mi jakas wstepna dietke ktora pomoze mi osiagna to co chce czyli zdobycie suchej masy miesniowej przy redukcji tluszczowej
Wiem ze za malo jem aby to osiagnac ale poniewaz sie juz troche pogubilam co mozna jesc a co nie, to ja juz w ogole boje sie jesc aby nie zaprzepascic tego co osiagnelam ale uzyskac jeszcze lepsze rezultaty. Takze prosze Cie tak mniej wiecej naprowadxz mnie na to jak mam jesc co mam jesc i kiedy mam jesc aby miec sile na wieczorne cwiczenia ale tez nie jesc za ciezko pod wieczor, po treningu nie jem juz nic bo jest zapozno. Prosze Cie bardzo o pomoc.
Aha fotki nie mam ale jak bede miala to wrzuce {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif
  • 0

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Dieta ?
Bardzo mnie cieszy że sama zabierasz się za czytanie artykułów dotyczących odżywiania an ie wchodzisz tu z textem "dajacie diete na redukcję" {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif

Jeśli pracujesz od 10-18 to warto by było abyś zabierała posiłki do pracy. Z suplementów warto abyś zakupiła BCAA oraz jakieś białko (np. Whey protein Pro) aby uzupełnić dietę. Na śniadanie polecam abyś zjadła: mleko, rodzynki, orzechy, płatki owsiane/otręby pszenne, oliwa z oliwek. Drugi posiłek może być lekki, ma on za zadanie podtrzymać rozpędzony metabolizm z poranka. Możesz sobie tam zjeść sobie spokojnie jakąś kanapeczkę, z serem, jakiś owoc, warzywa. Najlepiej jakbyś sobie do pudełeczka włożyła sałatkę, schowała do torby np. jabłko i chleb razowy z serem, jogurt naturalny z otrębami pszennymi (bez masłą/margaryny - chyba że nie pijesz oliwy/tranu/nie bierzesz omega3 to wtedy smaruj).
Trzeci posiłek: Filet z drobiu/ryby bez skóry, sałatka, ryż brązowy/kasze, omega3
Po treningu też musisz jeść, bo trenujesz - a mięśnie budują się po treningu, nie w trakcie. Więc z czego one Ci sie zbudują jak sobie potrenujesz (dasz bodziec, porozrywasz włókna mięsniowe) a nie dasz im możliwości regeneracji, rozwoju. Po treningu jakieś 15 minut po możesz wypić 30g glukozy, później ok. 45 minut posiłek ww-białkowy. Napisz czy masz pieniądze na suplementy i odżywki w diecie?
Bo tak to dieta może wyglądać inaczej troszkę B)
  • 0
Paweł W.

jeni
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrów Wielkopolski

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Dieta ?
Tak wiec z tymi pieniazkami na odzywki to nie jest za bogato, dotychczas bralam tylko Thermo Speeda extreme i odzywke bialkowa i tak to juz byl wydatek.
Z rana biore natomiast teraz magnez z B6, chrom i beta karoten. Jednak napisz mi prosze z czego moge zrezygnowac ewentualnie a jakiego typu odzywke dobrze by bylo abym jednak brala aby osiagnac to co chce to moze uda mi sie cos skombinowac, a bardzo mi zalezy na tym aby osiagnac swoj cel.
Pozdrawiam {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif
  • 0

jeni
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrów Wielkopolski

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Dieta ?
Jak ja koncze cwiczyc tak okolo 21 wieczorem to mam jeszcze cos jesc {SMILIES_PATH}/icon_eek.gif a czy moj organizm bedzie w stanie to jeszcze jakos przetrawic, czy nie bede tyla. Czy ta glukoza jest niezbedna.
Aha jeszcze jedno nie biore omega3 czy to tez jest niezbedne?
  • 0

jeni
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrów Wielkopolski

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Dieta ?
Oki widze ze jeszcze nie odpisales {SMILIES_PATH}/icon_e_sad.gif Ale ja juz tak sobie myslalam na temat tego mojego odzywiania i bralam pod uwage twoje wskazowki i tak sobie ulozylam, ze np na
sniadanie:
Maslanka (czy moge zamiast mleka uzyc maslanki badz kefir), płatki owsiane 2 lyzki, otreby 2 plaskie lyzki, slonecznik 1 lyzka, nasiona dyni 1 lyzka i do tego 100g twarogu chudego. No i czy moge do tego np jakis owoc? Mysle ze np nieraz zamiennie zamiast slonecznika i dyni moglabym sobie podprazyc na patelni po lyzce sezamu i siemienia lnianego, Co o tym myslisz?
2 posilek/ przekaska:
Marchewka utarta z cynamonem i rodzynkami, do tego sucharek pelnoziarnisty badz kromka ciemnego chleba zamiennie z np. kanapka z ciemnego chlebka z chuda wedlinka, pomidorkiem lub chudym serkiem bialym
Obiad:
np. piers kurczaka z kapusta pekinska i np. pomidorek, ogorek rozne tam warzywka w zaleznosci od nastroju i ochoty, lyzka oliwy z oliwek i troche tam jogurtu naturalnego aby nie byla sucha salatka, salatka taka zamiennie z kurczakiem np bialy ser, tunczyk, jajo badz tez jakas chuda szyneczka. Aha pytanko czy do tego musi byc koniecznie ryz badz kasza, a jesli juz to czy moze byc tez makaron pelnoziarnisty. Wiesz te weglowodany to mnie troche przerazaja, w koncu chodzi o redukcje {SMILIES_PATH}/icon_e_confused.gif
No i posilek potreningowy poniewaz koncze cwiczonka tak okolo 21 takze do mnie to jest juz dosc pozno na jakikolwiek posilek ale skoro piszesz ze to jest konieczne abym budowala miesnie, zreszta przyznaje sie ze juz na ten temat w sumie czytalam i bylam tego swiadoma ale przeraza mnie to ze odlozy mi sie to w postaci tluszczyku. Tak wiec z czego powinien skladac sie taki posilek czy moze to byc np. odzywka bialkowa, czy moze to byc np. serek wiejski bialy badz troche tam twarogu chudego aby nie bylo zas ciezko na zoladku?
Ale ja Cie namecze co {SMILIES_PATH}/icon_redface.gif ale bardzo potrzebuje rady fachowca i mam nadzieje ze wkrotce sie odezwiesz i wskarzesz dobra droge {SMILIES_PATH}/icon_e_biggrin.gif
Aha odpowiedz mi prosze jeszcze natemat tego wspomagania odzywkami, czy to konieczne a jesli tak to z czego ewentualnie moge zrezygnowac jesli chodzi o odzywki a co byloby dobrze jednak brac? {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif
  • 0

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Dieta ?
Jeśli chodzi o to co tereaz bierzesz to nie rezygnuj z niczego. Jak kończysz trening późno musisz coś zjeśc, na noc trzeba jeść białko aby jak najbardziej przedłużyć wchłanianie by zminimalizować katabolizm. Tak to spalisz mięśnie jeśli nic nie zjesz, jeszcze do tego jak trenujesz to katastrofa {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif Glukoza po treningu ma za zadanie uzupełnienie glikogenu mięśniowego który spalisz, bierz jakieś 25g 15 minut po treningu. 45 minut po nim posiłek ww-białkowy. i warto oczywisćie w jakąś odżywkę białkową tu zainwestować bądź węglowodany takei jak carbo ( po treningu zamiast glukozy)
A omega3 są to zdrowe kwasy tłuszczowe NNKT które są nie zbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu - poleciłem Ci je abyś w jakiś sposób uzupełniła dietę w tłuszcz. Możesz również kupić oliwę z oliwek, olej lniany, tran.

sniadanie:
Maslanka (czy moge zamiast mleka uzyc maslanki badz kefir), płatki owsiane 2 lyzki, otreby 2 plaskie lyzki, slonecznik 1 lyzka, nasiona dyni 1 lyzka i do tego 100g twarogu chudego. No i czy moge do tego np jakis owoc? Mysle ze np nieraz zamiennie zamiast slonecznika i dyni moglabym sobie podprazyc na patelni po lyzce sezamu i siemienia lnianego, Co o tym myslisz?

Pewnie że możesz maślanke, kefir albo jogurt jakiś, zmieszaj go z otrębami/płatkami. Owoc możesz spokojnie zjeść. Pisałaś wcześniej że czytałaś iż owoce powinno się jeść rano, poranek to najlepsza pora a dostarczenie organizmowi witamin i składników mineralnych - znajdują się w owocach {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif Jeśli chodzi o siemie lniane oraz sezam lepiej jak byś jadła go poprostu łyżką, smażenie niszczy nie które witaminy, możesz sezam dodawać do potraw takich jak kurczak. Siemię lniane dobrze będzie jak sobie będziesz gotowała w wodzie (powinno na opakowaniu pisać). Zresztą siemię lnianie gryźć nie jest przyjemnie {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif a przynajmniej dla mnie {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif

2 posilek/ przekaska:
Marchewka utarta z cynamonem i rodzynkami, do tego sucharek pelnoziarnisty badz kromka ciemnego chleba zamiennie z np. kanapka z ciemnego chlebka z chuda wedlinka, pomidorkiem lub chudym serkiem bialym

Może być {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif Widzę że dałaś cynamon - potrawy korzenne przyśpieszają metabolizm, jedz pieprz, curry, imbir. Możesz je dodawać do jajecznic (ja dodaje zamiast soli), do potraw smażonych, drobiu

czy moze byc tez makaron pelnoziarnisty.

Pewnie, makaron ma dużo białka, jest polecany również po treningu.
Posiłek potreningowy, spokojnie możesz kupić odżywkę białkową i będzie dobrze. NA noc białko wolno wchłaniające (ser chudy, jajecznica, serwatka)

Ale ja Cie namecze co {SMILIES_PATH}/icon_redface.gif

Eeee tam {SMILIES_PATH}/icon_redface.gif

Ostatnio naczytałem się trochę na temat ClenBurexin i czytałem również opinie innych fachowców oraz amatoró i bardzo cenili sobie ten produkt jako spalacz. Spala on pierw tłuszcz wokół narządów wewnętrznych więc z początku efektó nie będziesz widziałą, później jednak przechodzi do tkanki podskórnej. A jeśli chodzi o tkankę podskórną, podwzgórze przy spożwaniu nabiału produkuje prolaktynę która skłania organizm do odkładania się tłuszczu w tkance pod skórnej. Więc uważaj na to {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif
Ps. Czekam na focie {SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif
  • 0
Paweł W.

jeni
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrów Wielkopolski

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Dieta ?
Tak wiec sprawa wyglada takze bede miala BCAA i mysle o zakupie glukozy i omega3, narazie bez odzywki bialkowej KASA KASA KASA {SMILIES_PATH}/icon_evil.gif
Czyli tak: jak bede miala BCAA, glukoza i omega3 do tego jeszcze te moje co dotychczas brałam tzn chrom, magnez z B6 i beta karoten to jak ja powinnam to wszystko brac i kiedy?
Aha czy konieczny jest tutaj teraz jeszcze jakis spalacz tłuszczu typu Thermo speed Extreme co brałam badz Therm Line II Czy mogłabym się raczej obyc? W sumie to pewnie taki spalacz przydałby sie jeszcze raz co {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif kurde ale z ta kasa kiepsko {SMILIES_PATH}/icon_mad.gif
Co uwazasz??? {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif
  • 0

PW.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 666 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Dieta ?
BCAA, glukoza i omega3 do tego jeszcze te moje co dotychczas brałam tzn chrom, magnez z B6 i beta karoten to jak ja powinnam to wszystko brac i kiedy?

Jak brać BCAA będzie Ci pisało na opakowaniu ładnie {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif
Glukoze jedną dużą płaską łyżkę po treningu
Omega 3 w 3 posiłkach po 2 kapsułki (najlepiej w pracy)
Chrom, magnez,b6 i beta karoten bierz rano i wieczorem (co 12 godzin)

Ps. a jaką masz pracę? :>
  • 0
Paweł W.

jeni
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrów Wielkopolski

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka Dieta ?
No oki to juz mnie wiecej czaje baze {SMILIES_PATH}/icon_e_wink.gif
Tylko wiesz co bo ta glukoza mnie przeraza {SMILIES_PATH}/icon_eek.gif przeciec to czysty cukier, moze byc stosowany przy redukcji i to jeszcze o tak pozniej porze??? Czy moje obawy sa moze bezpodstawne {SMILIES_PATH}/icon_redface.gif
Starałam sie poszukac cos na temat stosowania glukozy w sporcie i w ogole ale nic nie moge znalezc {SMILIES_PATH}/icon_e_sad.gif
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024