Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??
Shaft wie co mówi.
Krav maga daje złudne poczucie bezpieczeństwa. Oj bardzo złudne.
Zamiast kravmagi proponuję kickboxing lub muay thay, jeśli chcesz się nauczyć obronić przed napastnikiem.
Jeśli chcesz się nauczyć wykańczać przeciwnika to bjj.
  • 0

budo_viga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??
Dlaczego Krav Maga Waszym zdaniem daje zludne poczucie bezpieczenstwa?? Wydawaloby sie zupelnie inaczej .... osobiscie zaczynam sie zastanawiac nad bjj ....
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??

Dlaczego Krav Maga Waszym zdaniem daje zludne poczucie bezpieczenstwa?? Wydawaloby sie zupelnie inaczej .... osobiscie zaczynam sie zastanawiac nad bjj ....

No właśnie, wydawałoby się ;)
Moim zdaniem na kravmadze z powodu napiętego programu zbyt mało (wcale?) czasu poświęca się na szlifowanie technik podstawowych (prawidłowa garda, prawidłowe uderzenia rękoma i nogami) a za dużo na różne przechwyty i "obrony".
Na wymienionych przeze mnie czyli kickbox, muay thay i bjj od samego początku szlifujesz podstawowe techniki do bólu. Jak je opanujesz to szlifujesz te bardziej zaawansowane itd. To daje poczucie konkretnych umiejętności, które nie znikają po zakończeniu treningu i zostają w mięśniach.
  • 0

budo_viga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??
Dzieki wielkie za sugestie i rady :D
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??
nie wiem jak jest na kravce bo nie cwiczylem ale nie wydaje mi sie zeby tam byly jakies regularne sparingi , nie ma zawodow wiec na dobra sprawe nawet jak teoretycznie wiesz co zrobic to wydaje mi sie ze na ulicy jest prawdopodobienstwo ze w pewnym momencie gdzie powinno sie uderzyc tego uderzenia nie ma, bo nie zostalo przecwiczone nie uderzono ilestam razy przeciwnika na treningu - taki mi przyszedl pomysl... ale nie wiem nie cwicze kravki , wiem tyle co wyczytalem
  • 0

budo_viga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??

nie wiem jak jest na kravce bo nie cwiczylem ale nie wydaje mi sie zeby tam byly jakies regularne sparingi , nie ma zawodow wiec na dobra sprawe nawet jak teoretycznie wiesz co zrobic to wydaje mi sie ze na ulicy jest prawdopodobienstwo ze w pewnym momencie gdzie powinno sie uderzyc tego uderzenia nie ma, bo nie zostalo przecwiczone nie uderzono ilestam razy przeciwnika na treningu - taki mi przyszedl pomysl... ale nie wiem nie cwicze kravki , wiem tyle co wyczytalem


moze jest cos w tym co piszesz - ale n ie wiem czy Kraw MAga jest tu wyjatkiem ..... z tego co zdazylam sie dowiedziec to jest ona nastawiona na samoobrone .... Kraw Mage trenuja takze wojskowi hmm....
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??

moze jest cos w tym co piszesz - ale n ie wiem czy Kraw MAga jest tu wyjatkiem ..... z tego co zdazylam sie dowiedziec to jest ona nastawiona na samoobrone .... Kraw Mage trenuja takze wojskowi hmm....

To akurat nie jest żadnym punktem "za" ;)
Wojskowi się g* znają ;)

Lepiej patrz co trenują mistrzowie MMA ;)
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??

nie wiem jak jest na kravce bo nie cwiczylem ale nie wydaje mi sie zeby tam byly jakies regularne sparingi , nie ma zawodow wiec na dobra sprawe nawet jak teoretycznie wiesz co zrobic to wydaje mi sie ze na ulicy jest prawdopodobienstwo ze w pewnym momencie gdzie powinno sie uderzyc tego uderzenia nie ma, bo nie zostalo przecwiczone nie uderzono ilestam razy przeciwnika na treningu - taki mi przyszedl pomysl... ale nie wiem nie cwicze kravki , wiem tyle co wyczytalem


moze jest cos w tym co piszesz - ale n ie wiem czy Kraw MAga jest tu wyjatkiem ..... z tego co zdazylam sie dowiedziec to jest ona nastawiona na samoobrone .... Kraw Mage trenuja takze wojskowi hmm....


no wlasnie jest wyjatkiem bo nie ma rywalizacji sportowej! nie masz zawodow na ktorych chcesz komus dowalic za wszelka cene (no prawie za wszelka) i dlatego nie mozesz powiedziec czy umiesz sie obronic czy nie - takie jest moje zdanie , moge sie myslic

zarowno w powiedzmy judo masz rzuty, nie robi sie samych wychylen ale wali sie kolesiem czy dziewczyna o glebe, w bjj i judo masz duszenia gdzie dusisz na sile az sie podda, w boxie, mt czy kb walisz po ryju ile wlezie a w kravce (powtarzam ze w moim mniemaniu) robisz markowe ciosy a nawet jak walisz kogos w krocze (bardzo czesta "technika" w km) to robisz to napewno z mniejsza sila niz na boksie powiedzmy... takie jest moje zdanie

ale powtarzam to co mowia tutaj wszyscy
jezeli nie jestes pewna zajrzyj do jednej seksji do drugiej, pierwsze treningi sa za darmo, a nawet jesli nie chcesz trenowac to zazwyczaj trenerzy nie maja nic przeciwko tzw gapiom wiec zajrzyj tu zajrzyj tam sama ocenisz co ci sie bardziej przyda... nikt za Ciebie nie zadecyduje

pozdrawiam
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??


moze jest cos w tym co piszesz - ale n ie wiem czy Kraw MAga jest tu wyjatkiem ..... z tego co zdazylam sie dowiedziec to jest ona nastawiona na samoobrone .... Kraw Mage trenuja takze wojskowi hmm....

To akurat nie jest żadnym punktem "za" ;)
Wojskowi się g* znają ;)

Lepiej patrz co trenują mistrzowie MMA ;)

tez nie do konca bo czesc brutalnych technik z kravki jest zabroniona w mma, walenie po kroczu czy wciskanie palcow do oczu...
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??
ludee, wystarczylo napisac paradoks kano :wink:

samoobrona dla kobiety? jesli wazysz mniej niz 70kg to proponuje biegi. ciezko mi sobie wyobrazic kobiete, ktore broni sie przed mezczyzna inaczej, niz kopem w jaja czy uderzeniem w inny bardzo czuly punkt*.
no, hyba, ze wazysz 80kg i masz 190cm, wtedy mozna probowac czegos innego :wink:

*jesli jestes wyjatkiem i potrafisz powalic wiekszego i silniejszego mezczyzne jednym ciosem - to nie bierz mojego postu pod uwage.
  • 0

budo_malta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 898 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??
viga - przejdź się na parę treningów i zobacz co ci najbardziej odpowiada. co z tego, że każdy ci tutaj bedzie mówił, że to i to jest dobre bo bla bla bla skoro akurat tobie taki typ treningu i takie techniki nie podejdą do gustu, nie?
gdybym była w stanie zorganizować sobie dwa dodatkowe wolne wieczory w tygodniu to bym je przeznaczyła na bjj - ale to już kwestia wyboru. jeśli masz czas to chodź na wszystko aby wybrać to, co ci najbardziej odpowiada. nie ma czegoś takiego jak sztuka walki dla kobiet (no, chyba, że krav maga w wykonaniu J.Lo) :wink:
  • 0

budo_viga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??
a co myslicie o Sambo ... ??
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??
taka mala propozycja:
wracaj do domu oswietlonymi drogami-najlepiej tam gdzie jest duzo ludzi, nie szwedaj sie po nocy i najlepiech chodz z kims...
a jesli chodzi o SW to musisz to robic z pasja-bez tego wiecej niz kilka miesiecy nie wytrzymasz, bo to nie sa magiczne sposoby na obrone ale ciezka praca...


taka wieczorna refleksja
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??

a co myslicie o Sambo ... ??


Myślimy że trza sie przejśc po różnych sekcjach i popróbować. Następnie zacząć chodzić na to co się najbardziej podoba bo inaczej nie wytrzymasz na treningach dłużej niz pare miesięcy...
  • 0

budo_viga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??
Ok , dzieki za odpowiedzi ... juz niezameczam - rzeczywiscie sposob jest jeden .... :-) Co do nie wychodzenia wieczorowa pora, oswietlonych ulic itd: to w sumie najlepiej jest nie wychodzic z domu - chociaz tam tez moze byc niebezpiecznie. Co do SW mogly by sie stac moja pasja (powoli sie to dzieje) ogolnie lubie cos robic - cwiczyc , a SW zawsze mi siepodobaly ... Jeszcze raz dziekuje za odpowiedzi, rady .... sugestie :D
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??

[...]w sumie najlepiej jest nie wychodzic z domu - chociaz tam tez moze byc niebezpiecznie[...]


zycie to sztuka wyboru-jak wolisz lazic noca-Twoj wybor-ale bjj,krav maga, sambo czy cokolwiek innego nijak sie ma do 3-4 kolesi bez skrupulow... ja na Twoim miejscu szedlbym z kims albo zamowilbym taksowke...

jesli przez lekkomyslnosc kiedys znajdziesz sie w nieprzyjemnej sytuacji(czego Ci nie zycze) to krzycz glosno- a jak nie wiesz co krzyczec to zaloz nowy topic na vortalu...
  • 0

budo_viga
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??
Moja wypowiedz nie miala byc docinka :>

zycie to sztuka wyboru-jak wolisz lazic noca-Twoj wybor-ale bjj,krav maga, sambo czy cokolwiek innego nijak sie ma do 3-4 kolesi bez skrupulow... ja na Twoim miejscu szedlbym z kims albo zamowilbym taksowke

W jakims sensie tez masz racje i zgadzam sie z tym co piszesz ... ale dobrze jest wiedziec tez jak sie zachowac w momencie zgrozzenia , bo nie zawsze da sie go uniknac
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??

le dobrze jest wiedziec tez jak sie zachowac w momencie zgrozzenia , bo nie zawsze da sie go uniknac


no to moze jakis kurs samoobrony dla kobiet??
trwa chyba dosc krotko, cwiczona jest obrona przed typowymi atakami itd.
-nawet jest taki dzial-samoobrona kobiet...


pozdrawiam :D
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??

a co myslicie o Sambo ... ??

calkiem dobre jest. kolega z pracy tam czasem chodzi.

Moja wypowiedz nie miala byc docinka :> (... )
bo nie zawsze da sie go uniknac

trening na macie/sali nijak ma sie do walki ulicznej. IMHO najwierniejszym odzwierciedleniem tego sa zawody sportowe ( adrenalina i chec dojechania przeciwnika za wszelka sene ;) ).

Z tego co czytalem to chcesz chwytac. Jeszcze raz zapraszam. Mamy tez techniki z judo ( michal i marcin trenowali Judo na wisle ) - konkretnie rzuty.. Cena nie jest wygurowana, poziom wysoki.

Mysle tez, ze bardzo wazne bedzie dla Ciebie to, ze nikt Ci nie zlamie nosa, nie podbije oka anie nie rozbije lukow brwiowych, jak to ma miejsce na uderzanych MA jak MT, KBox, Box.
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka sztuka walki jest najodpowiedniejsza dla dziewczyny??
nos moze tak :) ahh te kolana, ale imo wcale nie tak latwo jest rozwalic luk brwiowy czy podbic oko walczac w rekawicach i kaskach
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024