Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening na masę czy na rzeźbę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

mentalcat
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening na masę czy na rzeźbę?
Witam,

Mam 16 lat. Od roku chodzę na siłownię. Nigdy nie miałam konkretnego celu. Korzystam zarówno z ćwiczeń aerobowych jak i z maszyn. Przez pierwszy miesiąc miałam zajęcia z trenerem, teraz ćwiczę sama. Zauważyłam spore postępy. Kondycja i forma sto razy lepsza. Może właśnie to było moim celem. Szybko ten nawyk wszedł mi w krew. Nie wyobrażam sobie kolejnego miesiąca bez karnetu na siłownię albo innego wysiłku fizycznego. Po prostu na dobre wpadłam w zdrowy nałóg, ale w czym rzecz..

Chciałabym sie jednak w końcu ukierunkować... Jesli chodzi o te sprawy jestem raczej amatorką. Z siłowni korzystam raczej w celach rekreacyjnych, czerpię z tego po prostu przyjemność. Moim celem nie było zbicie wagi. Teraz chciałabym was trochę podpytać. Mam 173cm wzrostu, ważę 63kg. Ważę się na siłowni wagą, która mierzy także masę mięśniową (teoretycznie od 18 lat) i z tego wynika, że masa moich mieśni to 44kg. Nie wiem jak zrozumiale sklecić pytanie... Czy to wystarcza by zabrać się za ćwiczenia na rzeźbę? Czy raczej powinnam zabrać się jeszcze za trening na masę?

Na co dzień staram się uzupełnić codzienne zapotrzebowanie zarówno na błonnik (32g) aby oczyszczać organizm jak i na białko (w moim przypadku podobno 95g). Biorę suplementy - zamiast śniadania wypijam koktajl odzywczy, który sam w sobie ma dużo białka, do tego łyżeczkę odzywki białkowej. Prócz tego oczywiście zjadam także białko przy "normalnych" posiłkach. Wiem, że dieta jest ważna, nie tyle przy ćwiczeniach, ale po prostu przy zachowaniu zdrowia i codziennej energii :D

Z góry dziękuję za konkretne odpowiedzi, jeśli byłyby jakieś niejasności, dopiszę.
  • 0

kamelv8
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę czy na rzeźbę?
Cześć, nie jestem profesjonalistą, ale jeżeli jesteś bardzo szczupła to powinnaś nabrać masy. Pozwól, że powiem Ci coś też z punktu widzenia nastolatka- nie podobają mi się umięśnione dziewczyny. Dziewczyna powinna być przede wszystkim zgrabna. Absolutnie nie odradzam siłowni, jednak nie przesadź :D Wydaję mi się, że masz dobrą wagę jak na wzrost i możesz ćwiczyć na rzeźbę.
  • 0

mentalcat
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę czy na rzeźbę?
No tak, moja waga jest w normie. Moje BMI wynosi 21,6. Czyli spokojnie mogę się rzeźbić, tak?
  • 0

kamelv8
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę czy na rzeźbę?
Zechciej zwrócić uwagę na to co napisałem we wcześniejszym poście. Nie jestem profesjonalistą. To jest tylko moja opinia i lepiej żeby którykolwiek z kolegów się wypowiedział. Sama powinnaś ocenić jak wyglądasz. Ja przez długi czas ćwiczyłem na rzeźbę i nie zanotowałem znaczących zmian mojej wagi. Wydaje mi się, że wszystko zależy od diety.
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę czy na rzeźbę?
Chcesz wyglądać jak kulturystyka czy zależy Ci na sylwetce FIT?? Powiedz mi tylko to :D
  • 0

mentalcat
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę czy na rzeźbę?
Fit :D Ładnie wymodelowane ramiona, brzuch, pośladki..

No i czy takie efekty osiągnę przy ćwiczeniach na maszynach czy mam się wziąć za jakiś fitness, pilates czy coś w ten deseń? Ćwiczenia na maszynach bardzo lubię :D
  • 0

mentalcat
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę czy na rzeźbę?
Robię tu bałagan pisząc posta pod postem, ale chłopcy proszę, zmobilizujcie się :!:

No i z góry przepraszam moderatorów.
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę czy na rzeźbę?
Już Pani daje trening na pierwszy miesiąc :!:
Jest to trening wprowadzający.
1.Wyciskanie na maszynie 3x12
2.Ściąganie drążka 3x12
3.Wyciskanie sztangi siedząc 3x12
4.Uginanie przedramion na maszynie 3x12
5.Prostowanie przedramion na maszynie 3x12
6.Wypychanie na suwnicy 3x12
7.Głębokie przysiady ze sztangą 3x12
8.Wspięcia na palcach na maszynie 3x12
9.Brzuszki 3xMAX
Może on być wykonywany jako trening obwodowy czyli robimy pierwszą serię Wyciskanie na maszynie i gdy skończymy przechodzimy do kolejnego ćwiczenia i 3 taki obwody lub normalnie ćwiczenie po ćwiczeniu.
Najlepiej trenuj w poniedziałek,środę,piątek

Jeżeli nie możesz wykonywać jakiś ćwiczeń to można coś pozamieniać :)
Po tym treningu damy coś mocniejszego B)
Pamiętaj o diecie :P
  • 0

mentalcat
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę czy na rzeźbę?
Czyli z tego, co widzę są to ćwiczenia na rzeźbę :P Serdeczne dzięki za trening. Zawsze gdy wykonywałam ćwiczenia w 3 seriach, robiłam po 8,10 powtórzeń, starałam się wykorzystywać maksymalny ciężar i więcej niż 8, 10 razy nie potrafiłam udźwignąc ciężaru, ale w takim razie ciężar zmniejszę i będę robiła 3x12 jak mi Wujek zalecił :) Jeszcze raz wielkie dzięki, ogromnie mi pomogłeś, mam nadzieję, że mój trening teraz będzie efektywniejszy B) Wiedziałam, ze mogę tu na kogoś liczyć.

Pozdrawiam ciepło,
Hanna
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening na masę czy na rzeźbę?
Nie ma za co :P Polecamy się na przyszłość :-)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024