Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening - pytania.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Robert Chon
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening - pytania.
Witam Wszystkich!
Na samym początku chciałbym napisać kilka słów o sobie. Mam na imię Robert, mam 16 lat, 178 cm wzrostu oraz ważę 68 kg. Od niedawna zacząłem poważnie interesować się kulturystyką i tu nie chodzi o sezon tylko o coś bardziej długoletniego. :D Ogólnorozwojówke mam już za sobą. Mój cel jest taki jak każdego innego forumowicza; masa, siła, rzeźba. Dużo czytałem o treningu, o dietach, jak i o odżywkach, ale to sobie na razie daruję. Dużo czytałem także o tym, że trzeba zmieniać co kilka tygodni plan treningowy. i chciałbym się dowiedzieć na czym to polega; czy zmieniamy cały plan treningowy czy tylko kilka ćwiczeń? Oraz skąd takie przykładowe treningi brać? I druga sprawa. Mam do dyspozycji taki sprzęt: ławka regulowana góra-dół, obciążenie 61 kg, gryf prosty 180 cm, sztange 25kg, 2 hantelki po 10 kg każdy. Co zmienić, a co ewentualnie dokupić? Wiadomo, że nie chodzi tutj o jakieś wypasiowe ławki, tylko jakiś podstawowy sprzęt do trenowania na sam początek. I ostatnia sprawa to bieganie. Lepiej biegać kilka km czy lepiej biegać na określony czas np. 30 minut? Jak to z tym jest?
Pozdrawiam!
  • 0

GośćGuest_radq?_*

Guest_radq?_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening - pytania.
Trening to sprawa indywidualna, możesz zmieniać w planie kilka ćwiczeń lub zmieniać cały plan, idealnego planu jeszcze nikt nie ułożył :D
Przykładowe treningi mamy na forum, napewno też coś znajdziesz w internecie.
Możesz dokupić troche obciążenia (gdzieś 20kg) a tak to drążek możesz zrobić czy kupić i będzie gitara :D
A bieganie, jeśli będziesz biegał jak najszybciej na krótkie dystansy to nie stracisz tyle masy co przy bieganiu na długie przy czym bardziej rozwiną się mięśnie...
:D

Robert Chon
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening - pytania.
Trening jak trening, prawie każdy na forum identyczny. :D radq? nie sądzisz, że 10kg hantelek to troszkę za mało?
Czyli powiedzmy biegnę 100m truch, 100m sprint i tak ciągle? Przez określony czas czy odległość?
  • 0

GośćGuest_radq?_*

Guest_radq?_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening - pytania.
Jeśli niemasz regulowanych hantli to koniecznie kup sobie takie, podaje przykład:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Potrzebne Ci są dwie sztuki
A z bieganiem to możesz robić tak, że np: 100m sprint dla odpoczynku chwilka truchtem i znowu aż do zmęczenia

czart
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:to co kręci
  • Staż [miesiące]:120+
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :47
  • Klatka piersiowa [cm]:124
  • Pas [cm]:91
  • Przysiad [kg]:180
  • Wyciskanie [kg]:140
  • Martwy ciąg [kg]:210
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening - pytania.

Witam Wszystkich!
Na samym początku chciałbym napisać kilka słów o sobie. Mam na imię Robert, mam 16 lat, 178 cm wzrostu oraz ważę 68 kg. Od niedawna zacząłem poważnie interesować się kulturystyką i tu nie chodzi o sezon tylko o coś bardziej długoletniego. :D Ogólnorozwojówke mam już za sobą. Mój cel jest taki jak każdego innego forumowicza; masa, siła, rzeźba. Dużo czytałem o treningu, o dietach, jak i o odżywkach, ale to sobie na razie daruję. Dużo czytałem także o tym, że trzeba zmieniać co kilka tygodni plan treningowy. i chciałbym się dowiedzieć na czym to polega; czy zmieniamy cały plan treningowy czy tylko kilka ćwiczeń? Oraz skąd takie przykładowe treningi brać? I druga sprawa. Mam do dyspozycji taki sprzęt: ławka regulowana góra-dół, obciążenie 61 kg, gryf prosty 180 cm, sztange 25kg, 2 hantelki po 10 kg każdy. Co zmienić, a co ewentualnie dokupić? Wiadomo, że nie chodzi tutj o jakieś wypasiowe ławki, tylko jakiś podstawowy sprzęt do trenowania na sam początek. I ostatnia sprawa to bieganie. Lepiej biegać kilka km czy lepiej biegać na określony czas np. 30 minut? Jak to z tym jest?
Pozdrawiam!


czesc
coż...tak jak ci pewnie wiadomo - trening rzecz indywidualna-zalezy od wielu czynnikow i to nie tylko anatomo fizjologicznych twego organizum
ale tez od czasu jakim dysponujesz,sprzetu,twoich zalozen co do efektow po treningu/cyklu
moim zdaniem waznych jest kilka szczegolow
1)- ile razy w tyg chcesz cwiczyc
2)- co chcesz osiagnac - fajna sylwetka( nie mowie tu o 100kg na rzezbie ); czy chcesz miec wiecej sily itd
3)- jakim budzetem dysponujesz ( chodzi nie tyle o suple czy sprzet a o diete bo bez tego to mozesz sobie cwiczyc baaaardzo dlugo)
4)- jaka masz genetyke - czy masz tendencje do zalewania sie ,otluszczania itd czy tez nie robiac nic specjalnego masz wg siebie
wyglad Ok -tzn wyciety brzuch,podcieta klatke itd
5) jaka parti miesnia chcialbys rozwinac najbardziej ( na co chcesz polozyc priorytet w cyklu treningowym)
na sprzecie ktory opisales mozna zrobic sporo ale nie wszystko - na poczatek wystarczy ale obciazen bedziesz mial malo po 1-2 cyklach
co do biegania - to trening kardio a sposob czy tez technika jego wykonania ( krotkie czy dlugie dystanse itd) w towim przypadku
nie sa wg mnie az tak bardzo istotne-bedzie OK jak poprostu 2 razy w tyg pobiegasz 30-45 min lub zrobisz marszobieg, wazny jest tez streatching
czyli rozciaganie - zeby ci enie pospinalo-i ten dobrze jest wykonywac po kazdym silowym treningu - 5-010 min naciagu
dieta jest b.wazna-min 5 posilkow dziennie-utrzymujac zasade 1,5-3gr bialka na kg masy ciala przy zalozeniu ze organizm przyswja
jednorazowo do 35-40gr bialka
plany treningowe sa rozne ale spokojnie na tym forum znajdziesz cos dla siebie an poczatek-cos ci spasuje cos nie wtedy zapytasz
co ac zamiennie i na 100% ktos tutaj ci pomoze
powodzonka
  • 0
veni,vidi,vici
czart

Robert Chon
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening - pytania.
czart, odpowiem na kilka Twoich pytań. :D
1^ Chciałbym ćwiczyć 4 razy w tygodniu.
2^ Przybrać z 20 kg czystej masy i podciąć się żeby było widać ładnie mięśnie. (niestety na to potrzeba czasu)
3^ Budżet to 2000 zł, które znalazłem dzisiaj w portfelu na ulicy (2000zł, prawo jazdy, dowód osobisty itp). :D
4^ Nie trenowałem nic, dlatego nie wiem czy mam tendencje do tycia. :!: Ale raczej nie.
5^ Wszystkie partie proporcjonalnie do reszty ciała. :!:
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024