Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania odnośnie "diety"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

dodo7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Pytania odnośnie "diety"

Z polecenia kolegów-specjalistów na forum piszę posta nt. diety.

 

Dawid, 17 lat, 170cm, ~56kg   

 

Śniadanie 7:00 ; 2gie Śniadanie 10:35 ; Obiad 14:00 (lecz ze wzgl. na szkołę jem czasem o 15:00 a czasem o 16:00) ; Podwieczorek 17:00 ; Kolacja 20:00

 

Witam. Od około 3 tygodni zacząłem ''dietę''. Nie jest to może dieta, ale zdrowe odżywianie się. Zrobiłem to z dnia na dzień, bez żadnych konsultacji. Odłożyłem słodycze, biały cukier (używam miodu), czytam etykiety i unikam produktów z większą ilością cukru na 100g. Sięgam po pieczywo ciemne, płatki musli (10g cukru), serki wiejskie i produkty z dużą ilością białka. Staram się też jeść regularnie (jest to trudne :P ) 5 posiłków dziennie. Tak to mniej więcej wygląda i staram się tego trzymać. 

 

Mam parę pytań właśnie odnośnie zdrowego odżywania. 

 

1. Polecono mi oraz sam chciałbym zwiększyć swoją wagę. Czy w takim wypadku mogę jeść duże porcje, ale oczywiście zdrowych produktów? Np. na śniadanie 2 jajka sadzone, duża bułka z masłem oraz 2 plastry szynki, albo do szkoły na drugie śniadanie 3 podwójne kromki z pomidorem i mozzarellą. Czy to nie za dużo czy jednak gdy jem zdrowe produkty mogę się nimi opychać (oczywiście bez przesady)?

 

2. Trudno mi zadać to pytanie więc je zilustruję :D Czy np. podczas jedzenia kromki z banenem, mogę zagryść jeszcze jednym waflem ryżowym. Albo jeść jajko sadzone i do tego bułka oraz kromka. Lub po zjedzeniu płatków kukurydzianych z mlekiem zjeść parę orzechów włoskich lub wafel ryżowy? Czy te produkty ''nie gryzą się''?

 

3. Jeśli np. po powrocie ze szkoły jest już godzina ~16:30 (moja pora na podwieczorek) to powiniem zjeść obiad czy jednak pominać ten posiłek i ściśle trzymać się godzin posiłków? Jeśli zjeść obiad to o której wpleść podwieczorek?

 

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi i jestem bardzo otwarty na dyskusję. 

 

 


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania odnośnie "diety"

Witaj

Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania :)

1. Hmm.. na tym polega budowa masy - zwiększona kaloryka :) Można to zrobić na dwa sposoby: albo jesz kilka głównych, dużych posiłków, np. 3 po większej ilości kcal, albo to rozdrabniasz na 5-6 mniejszych o mniejszej kaloryce. Każdy robi jak uważa. Czy dużo, czy mało -> nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie ile wynosi Twoja dzienna podaż kalorii, jeśli jednak wyrabiasz się w bilansie kalorycznym i jeśli jest to wszystko wliczone to nie ma przeszkód, by były to takie posiłki.

2. Nie gryzą się, czemu miały by się gryźć? Jeśli Ci to służy nie ma żadnych przeciwwskazań by tak jeść :) 

Jeśli nie masz żadnych alergii czy innych problemów to śmiało, jeszcze jednak kwestia - możesz sobie to przegryzać, ale pamiętamy o kaloriach! :)

3. To jest Twoja sprawa co chcesz jeść, pamiętaj tylko o tym, że Ty nie jesteś dla diety, tylko dieta dla Ciebie- by mieć tą harmonię i nie przesadzać. Jedz jak uważasz, jeśli zjesz mniej też nic się nie stanie 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


dodo7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania odnośnie "diety"

 Co do BMR to nie wyznaczałem jeszcze go no i nie zamierzam liczyć jakkolwiek kalorii w moich posiłkach. Posiłki jak pisałem, mam 5 w ciągu dnia i nie powiedziałbym by były to małe porcje :D Jem tyle ile uważam za rozsądne dla mojego wieku i tego że wciaż się rozwijam (dodatkowo chciałbym jednak przytyć). Ale zapytać zawsze warto.

 

Co do tego gryzienia to chodzi mi bardziej o to czy np. od razu po obiedzie mogę zjeść garść orzechów/jedna kanapkę? Czy nie powinno być tak że jem typowo obiad i tyle, bez żadnych dodatków itp. (bo np. taka kanapka to bardziej nadaje się na śniadanie/kolacje niż na obiad).

 

Co do ostatniego pytania to chodziło mi o to czy jeśli ominął mnie obiad (bo pora obiadowa minęła mi w szkole) to mam go pomiąć i ścisle trzymać sie godzin czy jednak ważniejsze jest to by zjeść wszystkie 5 posiłków, bez względu o ile się spóźnie?


  • 0

jsiekierski3
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytania odnośnie "diety"

Co do zwiększenia masy, jedz podstawowe posiłki w większej porcji


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024