Skocz do zawartości


Zdjęcie

Utrata Wagi

#dieta #utrata wagi

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

OKS
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Utrata Wagi

Witam mam pytanie jakie nalepsze ćwiczenia i ogólnie co najlepiej robić aby stracić kilogramy. Posiadam już dietę potrzebuję ćwiczenia które mogę wykonywać na siłowni, lub cały cykl treningowy.


  • 0

restego
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Dieta, suplementacja, trening, zdrowie

Napisano Ponad rok temu

Re: Utrata Wagi

Za mało o Tobie wiemy żeby Ci skutecznie doradzić. Napisz coś o sobie, wiek, wzrost, wagę, % zatłuszczenia, aktywność fizyczną itd.


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Utrata Wagi

Jaki poziom aktywności fizycznej miałeś/aś do tej pory ? Jak wyglądała twoja dieta do tej pory ? Jaką dietę stosujesz teraz ?

Ile w przybliżeniu masz kg nadwagi ? Jesteś mężczyzną, czy kobietą ?

Na początek wyeliminuj z diety wszystko co ma słodki smak za wyjątkiem owoców.

Staraj się jeść produkty o nisko przetworzone produkty spożywcze o jak największej wartości odżywczej.

Podstawą diety niech będą mięso, jaja, ryby morskie, nabiał, kasza gryczana/jaglana/jęczmienna, ryż biały/brązowy/basmati, ziemniaki, bataty, płatki owsiane, warzywa, owoce.

Pij 30 ml wody mineralnej na każde 1 kg masy ciała, czyli 100 kg osoba powinna wypijać 3 litry płynów na dzień.

Co do treningu, to niech Ci go rozpisze jakiś porządny fachowiec, względnie ułóż coś samemu i wrzuć tutaj do sprawdzenia.

Koniecznie wprowadź jakąś formę treningu siłowego - ma to na celu zapobieganie utracie masy mięśniowej w trakcie tracenia tkanki tłuszczowej, dodaj do tego robione 2 - 3 razy w tygodniu w dni wolne od siłowni aeroby trwające początkowo 20 - 30 minut (z czasem masz dojść do ok. 50 minut).

Po kilku - kilkunastu tygodniach zamieniasz robione 3 razy w tygodniu po 50 - 60 minut aeroby na interwały.

Ogólnie, to zanim się zabierzesz za redukcję poczytaj tematy podwieszone tu:

 

http://forum-kultury...początkujących/

 

http://forum-kultury.../forum/9-dieta/

 

http://forum-kultury...rum/90-kuchnia/


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024