Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ułożenie planu trenigowanego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

kokosiak222
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ułożenie planu trenigowanego

Cześć

Mam prośbę abyście ułożyli dla mnie plan treningowy z gryfem prostym i hantlami.Chce trenować 5 razy w tygodniu


  • 0

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Ułożenie planu trenigowanego

na początek podaj info o sobie, ile trenujesz, czy wgl trenujesz, jak trenowałeś, twój wzrost, waga, wiek, tu na forum nie układamy planów, jedynie pomagamy ułożyć i wprowadzamy ewentualne poprawki, ale będe dobry i podam ci przykładowe ćwiczenia które możesz wykonywać w domu, 

 

na początek proponuję trenować nie 5, a 3 razy w tygodniu, na początek FBW wystarczy, kolejność partii + moje propozycje ćwiczeń:

 

nogi - przysiad z hantlami, wykroki z hantlami,

łydki - wspięcia na palce z hantlami

klata - wyciskanie sztangi leżąc, wyciskanie hantli leżąc,

plecy - podciąganie na drążku, martwy ciąg z hantlami, wiosłowanie hantlą w opadzie,

barki - wyciskanie hantli w góre siedząc, unoszenie hantli na boki,

biceps - uginanie z supinacją, uginanie w oparciu o kolano,

triceps - francuskie wyciskanie hantli, pompki w podporze tyłem,

brzuch - hollow body, unoszenie bioder w leżeniu, uginanie kolan w zwisie, 

 

to są jedynie moje propozycje na podstawie których możesz ułożyć swój plan treningowy, wkleić go tutaj i my ocenimy czy dobrałeś odpowiednio ćwiczenia, czy plan będzie dobry i wgl ... powodzenia w układaniu planu ;)


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ułożenie planu trenigowanego

Jeśli chodzi o FBW, to ja bym dał najpierw nogi, potem plecy, potem klatkę, potem barki, potem ramiona, potem przedramiona, potem brzuch.

W typowych planach FBW przeznaczonych dla osób początkujących w zasadzie nie występują ćwiczenia na łydki.

Natomiast zgodzę się co do jednej rzeczy - wystarczy trenować 3 razy w tygodniu, co drugi dzień.

No i oczywiście jeśli danego dnia robi się wykroki ze sztangielkami, to nie robi się w planie FBW dla początkujących w tym dniu innego ćwiczenia na nogi, np. przysiadów ze sztangą.

 

Co do wiedzy na temat treningów polecam książkę autorstwa Joe Weidera pt. "Kulturystyka - system Joe Weidera".

Można ją albo kupić w serwisach aukcyjnych, np. allegro, albo ściągnąć z internetu.

Polecam pierwsze rozwiązanie czyli zakup - wiedza czytana z papierowej książki lepiej się przyswaja niż z ekranu komputera.

Do tego książka "Atlas treningu siłowego" autorstwa Frederica Delaviera (można ją kupić na Allegro) i to na początek w kwestii wiedzy treningowej powinno wystarczyć.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024