Skocz do zawartości


Zdjęcie

MAGNEZ


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

aniajlover
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 2982 postów
 • Pomógł: 88
234
Wyśmienita
 • Lokalizacja:Puławy
 • Płeć:Kobieta
 • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
 • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
 • Wzrost [cm]:155
 • Waga [kg]:48

Napisano 11 miesięcy temu

MAGNEZ

Fakty o magnezie

Załączony plik  magnez (1).png   92,29 KB   0 Ilość pobrań

 

Magnez robi wiele dla naszego ciała. Większość ludzi ma niedobory magnezu. Poniżej przedstawione są 10 najważniejszych faktów i 12 funkcji związanych z magnezem. Co więcej u osób z niedoborami magnezu, wysoka dawka witaminy D może spowodować dalsze obniżenie poziomu magnezu.

 

Niedobór magnezu jest ciągle błędnie diagnozowany jako wiele różnych chorób. Stosowanie dużych dawek magnezu(600-1200mg/dziennie) na migrenę, wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę, poziom cholesterolu, skurcze mięśni, mrowienie, pieczenie jest znacznie mniej inwazyjne niż przepisywanie leków. Dlaczego zatem lekarze tak mało wiedzą o niedoborze magnezu i mylą go z wieloma innymi chorobami?

 

Niedobór magnezu jest masowo wszechobecny, dotykając 70-80% populacji. Wiele gruntów rolnych jest zubożała w magnez. Test krwi z magnezem w surowicy jest niedokładną miarą magnezu w organizmie, dlatego magnez  nie znajduje się nawet w standardowym panelu elektrolitu.

 

TOP 10 faktów dotyczących magnezu

 

Magnez jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania 700-800 układów enzymatycznych w organizmie - bierze udział w wielu objawach.

 

Większość ludzi w USA, około 70-80% ma niedobór magnezu. Nadmiar wapnia w diecie obniża poziom magnezu a wielu ludzi zażywa zbyt dużo wapnia, jako suplement, lub w żywności.

 

Magnez jest często niedoborem w glebie i podaży żywności, więc należy go uzupełniać. Wiele form magnezu wywołuje przeczyszczenie, co zapobiega przyjmowanie go w dawkach terapeutycznych. Jednak stosowanie ciekłego chlorku magnezu, w nieprzeczyszczającej postaci magnezu którą można przyjmować w dawkach terapeutycznych.

 

Niedobór magnezu może powodować dysfunkcję mitochondrialne. ATP są wytwarzane w mitochondriach w cyklu Krebsa. 6 z 8 etapów w tym cyklu zależy od odpowiedniego poziomu magnezu.

 

Test magnezu w surowicy nadal jest standardowym testem stosowanym w szpitalach lecz jest on niedokładny. Pomocny i dokładniejszy test na magnez to RBC.

 

Niedobór magnezu jest głównym czynnikiem w chorobie cukrzycy, chorób serca, wysokim ciśnieniem krwi, cholesterolu, migrenach, IBS, zgadze. Co ciekawe leki stosowane w tych chorobach wyczerpują magnez, często pogarszając sprawę.

 

Telomery są kluczem do starzenia się, podobnie jak magnez, który zapobiega pogarszaniu się telomerów.

 

Załączony plik  telomery.jpg   24,94 KB   0 Ilość pobrań
 

 

 12 funkcji

 

Energia najważniejszą funkcją magnezu jest pomaganie w tworzeniu energii w trylionach komórek tworzących nasze ciało. Magnez jest kofaktorem w produkcji ATP poprzez syntezę ATP. Ta cząsteczka musi być związana z jonem magnezu(MgATP), by być biologicznie aktywną. ATP powstaje w każdym z serii 8 kroków  nazywanych jako cykl Krebsa. To co niezwykłe, magnez bierze

udział w 6 z 8 tych kroków.

 

Załączony plik  pobrany plik.jpg   6,22 KB   0 Ilość pobrań

 

ATP ma wiele innych funkcji prócz tego, że jest źródłem energii. ATP jest wspomagane przez transportery, które importują cząsteczki niezbędne do metabolizmu komórki i eksportują toksyny i odpady przez błony komórkowe. ATPaza wodorowo-potasowa tworzy żołądkową pompę protonową, która zakwasza żołądek. Wiele innych pomp i transporterów kierowanych przez ATPazy magnez jest niezbędnym kofaktorem.

 

Membranowy stabilizator magnez jest niezbędny do integralności białek ciała. Na ludzkich białkach obecnie znaleziono ponad 3700 miejsc receptorów magnezu!

 

RNA, DNA Magnez jest niezbędny do strukturalnej integralności kwasów nukleinowych. Magnez jest niezbędny do produkcji RNA i DNA.

Załączony plik  shutterstock_34693498 copy.jpg   18,55 KB   0 Ilość pobrań

 

 

GTP Magnez jest kofaktorem dla enzymu trifosfatazy guanozynowej(GTPazy).

 

Fosfolipaza C Magnez jest kofaktorem enzymu fosfolipazy C, która jest klasą enzymów w grupie fosforanowej. Enzymy te określają szlaki transdukcji sygnału. Najważniejszy z nich to taki, że pozwala wapniowi wchodzić do komórek.

 

Cyklaza adenylanowa i guanylanowa Magnez jest kofaktorem enzymu cyklazy adenylanowej. Enzym ten przekształca ATP w AMP(cAMP). i pirofosforan. Cykliczne AMP stosuje się do wewnątrzkomórkowego przekazywania sygnału hormonów takich jak; glukagon, adrenalina. Cykliczne AMP uczestniczy w aktywacji kinaz białkowych i reguluje działania ww. hormonów. Magnez jest kofaktorem enzymu cyklazy guanylanowej. Enzym ten syntetyzuje cykliczny monofosforan guanozyny(cGMP) z trifosforanu guanozoyny(GTP), który utrzymuje otwarte kanały bramkowe umożliwiając dostęp wapnia do komórki. W mięśniach gładkich cGMP jest sygnałem relaksacyjnym, który reguluje napięcie naczyń i dróg oddechowych, wydziela insulinę i perystaltykę.

 

Procesy enzymatyczne 700-80  Magnez jest niezbędny dla aktywności setek procesów enzymatycznych. Autorzy "Magnesium in Man: Implications for Health and Disease" zapewniają nas, że liczba reakcji magnezu jest większa niż 600. Choć w 1968r. oszacowano, że magnez jest niezbędnym kofaktorem dla ponad 300 procesów, to liczba jest teraz bardziej wiarygodna na poziomie 700-800.

 

Regulacja kanałów jonowych Magnez jest bezpośrednim regulatorem kanałów jonowych, w szczególności za pośrednictwem elekolitów potasu, wapnia i sodu. Magnez jest zaangażowany w transport potasu. Zubożenie potasu i magnezu powoduje niszczące działanie na serce. Ponadto niemożliwe jest przezwyciężenie niedoboru potasu bez zastępowania magnezu. Magnez chroni komórki jonowe, które pozwalają by wapń wchodził i wychodzić z komórki. Tak więc magnez to naturalny bloker kanału wapniowego.

Załączony plik  kanałjonowy.JPG   30,13 KB   0 Ilość pobrań

 

 

Sygnalizacja wewnątrzkomórkowa Magnez to ważna cząsteczka sygnałowa. Roli sygnalizacji komórkowej nie można lekceważyć. Bez komunikacji wewnątrzkomórkowej ciało nie mogłoby wcale funkcjonować

 

Funkcje nerwowe i mięśniowe Magnez jest ściśle zaangażowany w przewodzenie nerwów. Choć wapń jest niezbędny do funkcjonowania układu nerwowego, to zbyt duża ilość wapnia jest niebezpieczna. Nadmiar wapnia jest prozapalny i może pobudzać nerwy do momentu śmierci komórki. Magnez pomaga regulować poziom wapnia, jest zaangażowany w funkcjonowanie mięśni. Mechanizmy są zróżnicowane i obejmuję pobieranie tlenu, równowagę elektrolitów i wytwarzanie energii. Magnez jest ważny do prawidłowego funkcjonowania mięśni co pozwala mięśniowi na skurcz, następnie na wypchnięcie wapnia z komórek by umożliwić fazę relaksacji. W ten sam sposób komórki mięśniowe stymulowane zbyt dużą ilością wapnia mogą wchodzić w niekontrolowane skurcze powodując uszkodzenia tkanki, takich jak obecnych przy zawale serca.

Załączony plik  nerw.jpg   20,49 KB   0 Ilość pobrań

 

 

Jak uzyskać terapeutyczne ilości magnezu bez efektu przeczyszczającego?

 

1. Unikać przetworzonego tlenku magnezu.
2. Zastosuj balsam magnezowy i/lub weź kąpiele solne firmy Epsom - tak często jak to konieczne lub co kilka dni.
3. Mieszaj płynny chlorek magnezu lub sproszkowany cytrynian magnezu w wodzie do picia i popijaj przez cały dzień.
4. Weź 1 łyżkę stołową proszku z nasion psyllium w 8 uncjach wody, pij 1-2x dziennie.

 

Przeciwwskazania do leczenia magnezem

 

Niewydolność nerek, choroba Erba-Goldflama, powolne tętno, niedrożność jelit

 

 

Magnez jest niezbędny do przekształcania witaminy D w jej aktywną formę
Witamina D jest nowym popularnym suplementem, przepisywana w dużych dawkach. Nie jest wiadome powszechnie, że witamina D wymaga magnezu, by przekształcić ją w jej aktywną formę. Ponadto wysokie poziomy witaminy D mogą zmniejszać poziom magnezu. Witaminy D jest konwertowana do 25-hydroksywitaminy D w wątrobie w nerkach i innych narządach w razie potrzeby.  Metabolit 1,25(OH)2D witaminy D jest hormonem wymaganym przez wiele miejsc w całym organizmie. Średni zakres dla 25-hydroksy witaminy D wynosi od 10,0 do 40,0ng/ml, ale w przypadku suplementów poziomy mogą wynosić 70ng/ml lub więcej. Jednak optymalne poziomy są zbliżone do 40ng/ml, a nie wyższe. Średnie poziomy 25-hydroksywitaminy D różnią się w zależności od koloru skóry, ponieważ ciemna skóra osłabia tworzenie się witaminy D. Dlatego większość ludzi może skorzystać z suplementacji witaminą D wraz z suplementami magnezu.

 

_______

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


 • 1

„Be strong, u never know who you are inspiring”


aniajlover
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 2982 postów
 • Pomógł: 88
234
Wyśmienita
 • Lokalizacja:Puławy
 • Płeć:Kobieta
 • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
 • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
 • Wzrost [cm]:155
 • Waga [kg]:48

Napisano 11 miesięcy temu

Re: MAGNEZ

Magnez na migrenę?

Załączony plik  magnez (1).png   92,29 KB   0 Ilość pobrań

 

 

Takie bóle są na ogół ciężkie i zwykle dotyczą jednej strony głowy, mogą być poprzedzone objawami neurologicznymi, w tym zaburzeniem widzenia. W niektórych przypadkach mogą być wyniszczające.

 

Jednym z standardowych podejść będzie rozważenie czy występuje jakieś żywnościowe, naturalne ,klasyczne zwalczenie. Z pewnością wyzwalacze migreny to

 • ser
 • czekolada
 • kawa
 • czerwone wino.

 

W praktyce najczęstszym wyzwalaczem migreny jest niestety pszenica, a dokładnie gluten. Naturalna strategia leczenia migren jest magnez. Badania pokazują, że migreny występują częściej u ludzi, którzy mają niedobór magnezu. Najlepiej spożywać ten w formie cytrynianu w dawce około 300-400mg/dziennie.

 

_______

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


 • 1

„Be strong, u never know who you are inspiring”


aniajlover
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 2982 postów
 • Pomógł: 88
234
Wyśmienita
 • Lokalizacja:Puławy
 • Płeć:Kobieta
 • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
 • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
 • Wzrost [cm]:155
 • Waga [kg]:48

Napisano 11 miesięcy temu

Re: MAGNEZ

Magnez, leptyna i otyłość

Załączony plik  magnez (1).png   92,29 KB   0 Ilość pobrań

 

Osoby z nadwagą częściej cierpią z powodu niedożywienia brutto, ponieważ wartości odżywcze stale spadają. Osoby otyłe mają tendencję do spożywania zbyt dużej ilości przetworzonych białych pokarmów. Niewystarczająca ilość błonnika to kolejny problem z otyłością. Nadmierne spożycie kalorii to szybka ścieżka do oporności na leptynę. Mówi się, że kiedy głodujemy kalorycznie, głodują również komórki mózgowe. A te głodne komórki mózgowe wysyłają sygnał ''karm mnie'', wyczuwają głód, spowalniają metabolizm i wtedy dieta zawodzi. Neurony wyczuwają składniki odżywcze i mówią ciału kiedy mają przestać jeść. Jednak w dzisiejszych czasach nie głodujemy nie tylko z powodu kalorii ale i z powodu niedoborów mineralnych, które są popularne przy nadwadze i otyłości.

 

Osoby otyłe przeważnie mają hiperinsulinemię, a jak wiadomo insulina powoduje gromadzenie się tłuszczu w komórkach tłuszczowych. Takie osoby nie są w stanie zaspokoić zapotrzebowania ani na energię ani na składniki odżywcze, głód i stres są przyczyną otyłości. Syndrom X znany też jako zespół metaboliczny to połączenie insulinoodporności, leptyny i nietolerancji glukozy. Wszystkie te schorzenia są prekursorami cukrzycy, chorób serca, otyłości, raka.

 

Leptyna i magnez

Załączony plik  20040103015235.gif   32,22 KB   0 Ilość pobrań

 

Nowa moda w leczeniu otyłości polega na spojrzeniu roli leptyny, ale tak na prawdę powinniśmy spojrzeć nie tylko na ten hormon ale i na oś leptyna - magnez. Wysoki poziom leptyny wydaje się być związany ze zwiększoną utratą magnezu w moczu u pacjentów z cukrzycą typu 1. Hipomagnezemia i hiperleptinemia są częstym zjawiskiem przy cukrzycy typu 1. Ponadto wykazano, że leptyna stymuluje diurezę i natriurezę, które powodują utratę magnezu w moczu przy cukrzycy typu 1. Leptyna to białko o 167 aminokwasach. Jest wytwarzana głównie w adipocytach białek tkanki tłuszczowej, poziom krążącej leptyny jest proporcjonalny do całkowitej ilości tłuszczu w ciele.

 

 

Magnez wspiera wrażliwość mózgu na leptynę. Musimy zacząć myśleć poważnie o magnezie i wprowadzić go do swojej diety na stałe. Leptyna i magnez odgrywają znaczącą rolę w chorobach serca, otyłości, cukrzycy, osteoporozie, chorobach autoimmunologicznych czy przewlekłych.  Trzeba pamiętać, że wysoki poziom leptyny i niski poziom magnezu są prozapalne.

 

Teraz o leptynie

Załączony plik  1290_2684_13573350017787_7532fbf6ec90a152ecf6362a6f53691e45d11838-big.jpg   39,08 KB   0 Ilość pobrań

 

Hormon. Niedobór go może powodować przejadanie się co prowadzi do otyłości. Większość ludzi nie ma z tym problemów, bo stracili swoją wrażliwość na leptynę, co jest nazywane opornością na insulinę. Zasadniczo przekarmiasz swoje ciało, ale i głodujesz bo w rzeczywistości brakuje Ci ważnych składników odżywczych tj. magnez.

 

Powszechne przekonanie jest takie, że jeśli będzie się jeść za dużo cukru, przytyjemy i rozwiniemy w ten sposób cukrzycę, jednak to tylko połowa prawdy. Połączenie otyłość + cukrzyca to coś więcej niż to co zwykle wierzą lekarze ..no i my. Kiedy leptyna działa prawidłowo to zapobiega przedostawaniu się składników odżywczych informując insulinę by wyłączyła się po napełnieniu zbiornika. Za każdym razem, gdy jesz nadmiar jedzenia wzrasta poziom leptyny i insuliny, to prowadzi do oporności na insulinę co dodatkowo jeszcze zwiększa oporność na leptynę. Stężenie leptyny koreluje z poziomem insuliny(oba mają wysoką hiperinsulinemię). Kiedy jesteś wrażliwy na insulinę musisz jedynie wydzielać niewielką ilość insuliny by uzyskać glukozę w mięśniach i wątrobie.

 

Naukowcy odkryli, że właściwa dieta i ćwiczenia mają największy wpływ na odwrócenie szkód wyrządzonych przez oporność na leptynę. Zbyt mało snu może obniżyć leptynę i zwiększyć hormon greliny - pobudzającego apetyt.

 

Twoje ciało wytwarza najwięcej leptyny podczas snu.

Załączony plik  sen-2.jpg   8,85 KB   0 Ilość pobrań

A nic nie zakłóca snu tak bardzo jak poważny niedobór magnezu.

 

Magnez

Załączony plik  ggTktoASWh0dHA6Ly9vY2RuLmV1L2pjbXNNZWRvbmV0QnVja2V0LzljNDIyZjdlLTdiZjktNDYwZi05ZjAyLTEwMjU5ODc5OGI1Yy5qcGeRkwXNA27NAe0.jpg   52,06 KB   0 Ilość pobrań

 

Jedną z przyczyn niskiego stężenie magnezu w surowicy u osób otyłych jest niskie spożycie magnezu, nadmierne spożycie leków syntetycznych zatwierdzonych przez FDA, które zapobiegają wchłanianiu magnezu przez organizm . Bez magnezu nasze ciała nie są w stanie prawidłowo funkcjonować, nie mogą używać białek, tłuszczów i węglowodanów. Kiedy nie osiągniemy tego z diety będziemy chcieć więcej jedzenia by uzyskać te składniki odżywcze. Magnez pomaga uzyskać jak najwięcej z tego co jesz. Kiedy w organizmie mamy prawidłową ilość magnezu, insulina może funkcjonować prawidłowo. Niedobór magnezu osłabia działanie insuliny i zwiększa się w ten sposób poziom cukru we krwi i gromadzenie tłuszczu.

 

Magnez to kofaktor wielu enzymów zaangażowanych w metabolizm glukozy. Odgrywa ważną rolę w działaniu insuliny a  insulina stymuluje pobieranie magnezu w tkankach wrażliwych na insulinę. Magnez jest wymagany do wykorzystania glukozy jak i sygnalizacji insuliny, jest potrzebny do pozyskiwania energii do optymalnej funkcji insuliny. Im więcej energii wydobywasz z jedzenia tym mniej musisz jeść by czuć się świetnie.

 

Jednak istnieją pewne czynniki, które organizm potrzebuje, by wykorzystać dobrze witaminę D.

Załączony plik  vitamin-D.jpg   54,39 KB   0 Ilość pobrań

Magnez to najważniejszy czynnik wpływający na tą witaminę. Jeśli poziom witaminy D jest wysoki to często zaostrza to niedobór magnezu. Badania wykazują, że niski poziom magnezu da się zwiększyć przez wstrzyknięcie witaminy D. Suplementacja witaminą D w dawce 2000mg/doba zmniejsza częstość występowania cukrzycy typu 2.

 

Stres to jeden z najważniejszych kluczy w zwalczaniu otyłości, a magnez to niezbędny składnik odżywczy zmniejszający stres. To dlatego, że magnez wspiera gruczoły nadnerczy -to gruczoły kontrolujące uwalnianie adrenaliny i kortyzolu te dwa się powiązane ze stresem. Choć są potrzebne do życia, to mogą także powodować przyrost masy ciała i inne problemy zdrowotne. Magnez pomaga regulować te hormony, pomaga także regulować reakcję układu nerwowego. Kiedy mamy niedobór magnezu, nasz układ nerwowy jest stymulowany co prowadzi do nerwowości i stresu. Kiedy mamy dużo magnezu nasz umysł  i ciało są w stanie relaksować się.

 

Załączony plik  049_Stres.jpg   26,62 KB   0 Ilość pobrań

 

___________

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


 • 2

„Be strong, u never know who you are inspiring”


RychuP
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 877 postów
 • Pomógł: 70
269
Wyśmienita
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 miesięcy temu

Re: MAGNEZ

Stosuję Olimp Chela-Mag B6 w dawce 2 razy dziennie po 1 tabletce (każda zawiera 100 mg jonów magnezu czyli dostarczam 200 mg jonów magnezu dziennie).

Do tego często do mięsa, które jem na obiad zjadam również talerz kaszy gryczanej, która również zawiera magnez i wypijam minimum 2 - 4 szklanki Muszynianki dziennie.

W moim przypadku to wystarcza, bo ważę 71 kg.


Użytkownik RychuP edytował ten post 11 miesięcy temu

 • 2
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

aniajlover
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 2982 postów
 • Pomógł: 88
234
Wyśmienita
 • Lokalizacja:Puławy
 • Płeć:Kobieta
 • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
 • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
 • Wzrost [cm]:155
 • Waga [kg]:48

Napisano 11 miesięcy temu

Re: MAGNEZ

Stosuję Olimp Chela-Mag B6 w dawce 2 razy dziennie po 1 tabletce (każda zawiera 100 mg jonów magnezu czyli dostarczam 200 mg jonów magnezu dziennie).
Do tego często do mięsa, które jem na obiad zjadam również talerz kaszy gryczanej, która również zawiera magnez i wypijam minimum 2 - 4 szklanki Muszynianki dziennie.
W moim przypadku to wystarcza, bo ważę 71 kg.


Dobry zestaw Ruchu, super widzieć, że ktoś o siebie dba :) w dzisiejszych czasach niestety jesteśmy skazani wręcz na suplementowanie, bo mało jest wszystkiego w żywności..

Dlatego moje tematy/posty mają charakter informacyjny i nie zmuszam nikogo do suplementacji, ale miło zobaczyć co kto "bierze" :P
 • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Haroldek48
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 4529 postów
 • Pomógł: 161
594
Wyśmienita
 • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
  nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
 • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
 • Wzrost [cm]:175
 • Biceps [cm] :48
 • Klatka piersiowa [cm]:128
 • Pas [cm]:84
 • Udo [cm]:67
 • Przysiad [kg]:170 x 2
 • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
 • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
 • Waga [kg]:86

Napisano 11 miesięcy temu

Re: MAGNEZ
Gorzka czekolada
Kakao jest tez dobrym źródłem magnezu ale mało kto o tym wie że magbez wchłania się najlepiej przez skórę np konpiel z dodatkiem chlorowodorku magnezu lub po przez moczenie stóp w misce z wodą z dodatkiem hcl magnezu
Do kupienia np na alegro
W cenie ok 15-30 zł za kilogram
 • 1

aniajlover
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 2982 postów
 • Pomógł: 88
234
Wyśmienita
 • Lokalizacja:Puławy
 • Płeć:Kobieta
 • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
 • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
 • Wzrost [cm]:155
 • Waga [kg]:48

Napisano 11 miesięcy temu

Re: MAGNEZ

Gorzka czekolada
Kakao jest tez dobrym źródłem magnezu ale mało kto o tym wie że magbez wchłania się najlepiej przez skórę np konpiel z dodatkiem chlorowodoreku magnezu lub po przez moczenie stóp w misce z wodą z dodatkiem hcl magnezu
Do kupienia np na alegro
W cenie ok 15-30 zł za kilogram


Też dobry dodatek do tego tematu, dzięki Haroldek :)
 • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


S14L07
 • Użytkownik
 • Pip
 • 30 postów
 • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano 11 miesięcy temu

Re: MAGNEZ

Jak ktoś podejrzewa że ma niedobór magnezu, czy czego kolwiek innego, to niech zrobi sobie najpierw badania krwi, i będzie wszystko jasne. Nie warto kupować czegoś co jest zbędne, a jeśli nawet potrzebne to trudno przyswajalne być może dla niektórych.... to może być tylko stratą pieniędzy.

 

To co pisałaś o wpływie magnezu na zmniejszenie stresu jest interesujące, ale co jeśli ktoś ma poziom magnezu w normie ale mimo to w stres popada często i łatwo, w moim przypadku tak właśnie to wygląda. 


Użytkownik S14L07 edytował ten post 11 miesięcy temu

 • 0

RychuP
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 877 postów
 • Pomógł: 70
269
Wyśmienita
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 miesięcy temu

Re: MAGNEZ

Uprawiasz sport ?

Zdrowo się odżywiasz (m.in. ograniczasz cukier, słodycze, fast-foody i tłuszcze trans) ?

Stosujesz suplementację kwasami Omega 3 ?

Suplementujesz witaminę C ?

Próbowałeś suplementować jakieś adaptogeny np. ashwagandhę ?


Użytkownik RychuP edytował ten post 11 miesięcy temu

 • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

S14L07
 • Użytkownik
 • Pip
 • 30 postów
 • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano 11 miesięcy temu

Re: MAGNEZ

Chciałem jeszcze w tym temacie dodać co hamuje przyswajanie magnezu.

Jeśli to co piszą o kawie to nie mit, to zbyt częste picie mocnej kawy ogranicza wchłanianie magnezu, wapnia, potasu, czy żelaza, tak więc chyba niema sensu łykać suplementów na uzupełnienie, gdy pijemy jej na codzień dużo, bo i tak nie zostaną wchłonięte.

Czy te pytania kierowałeś do mnie ?


 • 0

Haroldek48
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 4529 postów
 • Pomógł: 161
594
Wyśmienita
 • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
  nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
 • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
 • Wzrost [cm]:175
 • Biceps [cm] :48
 • Klatka piersiowa [cm]:128
 • Pas [cm]:84
 • Udo [cm]:67
 • Przysiad [kg]:170 x 2
 • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
 • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
 • Waga [kg]:86

Napisano 11 miesięcy temu

Re: MAGNEZ
Chodzi tu o moczopedne działanie napojów kofeinowych typu kawa..
Przez co wraz z częstszym oddawaniem moczu organizm pozbywa się magnezu wapnia czy potasu..
Chodzi tu o wyplukiwanie a nie o wchłanianie
Takie samo działanie ma alkohol..
A co do samego uzupelniania jest jak najbardziej wskazane w szczególności właśnie osoba naduzywajacych kofeiny
 • 1

aniajlover
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 2982 postów
 • Pomógł: 88
234
Wyśmienita
 • Lokalizacja:Puławy
 • Płeć:Kobieta
 • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
 • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
 • Wzrost [cm]:155
 • Waga [kg]:48

Napisano 11 miesięcy temu

Re: MAGNEZ

Chodzi tu o moczopedne działanie napojów kofeinowych typu kawa..
Przez co wraz z częstszym oddawaniem moczu organizm pozbywa się magnezu wapnia czy potasu..
Chodzi tu o wyplukiwanie a nie o wchłanianie
Takie samo działanie ma alkohol..
A co do samego uzupelniania jest jak najbardziej wskazane w szczególności właśnie osoba naduzywajacych kofeiny

Popieram Haroldka. Tym bardziej jak wspominałam, żyjemy w takich czasach, w których brakuje składników odżywczych i tym bardziej powinniśmy być świadomi suplementować chociaż te najważniejsze minerały i witaminy :)


 • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


bieniek
 • Moderator
 • PipPipPip
 • 447 postów
 • Pomógł: 9
24
Neutralna
 • Lokalizacja:Trolowe Wzgórze
 • Płeć:Mężczyzna
 • Staż [miesiące]:24
 • Wzrost [cm]:186
 • Przysiad [kg]:140 low bar
 • Wyciskanie [kg]:102.5
 • Martwy ciąg [kg]:150 klasycznie
 • Waga [kg]:87

Napisano 11 miesięcy temu

Re: MAGNEZ

ale co jeśli ktoś ma poziom magnezu w normie ale mimo to w stres popada często i łatwo, w moim przypadku tak właśnie to wygląda. 

 

Medytacja, ćwiczenia oddechowe np w systemie Wima Hofa, kąpiel w lodowatej wodzie.

Ciężko jest zdefiniować stres, i jeśli zagłębić się w świadomą medytację np co niektórzy badacze robią teraz, to okazuje się, że stres ma bardzo dużo wspólnego z ego.

Bardzo ciekawy artykuł, moim zdaniem na czasie bo wyjaławiamy grunt non stop coś siejąc i zbierając i nie dajemy naturze czasu na odpoczynek, tak jak kiedyś było.
Wątpię szczerze w działanie tabletek, i dlatego jedyną opcją dla ludzi którzy są maksymalnie zainteresowani zdrowym wyborem jest kupowanie nie tylko produktów ekologicznych ale tych z etykietą [odpowiedzialna hodowla] co wiadomo podraża wyżywienie o kilkaset procent.

Całe szczęście nie żyjemy w Ameryce, bo tam to w ogóle jest chaos.


 • 1
"Part of knowing where you're at
is where you're not"
Mark Bell

RychuP
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 877 postów
 • Pomógł: 70
269
Wyśmienita
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 miesięcy temu

Re: MAGNEZ

Czy te pytania kierowałeś do mnie ?

Tak, to były pytania do Ciebie.


 • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

RychuP
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 877 postów
 • Pomógł: 70
269
Wyśmienita
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 miesięcy temu

Re: MAGNEZ

 

Medytacja, ćwiczenia oddechowe np w systemie Wima Hofa, kąpiel w lodowatej wodzie.

Akurat medytacji i ćwiczeń oddechowych nie polecam, natomiast polecam uprawianie sportu MINIMUM 3x w tygodniu, po pół godziny każdorazowo.

Jak to jest w pewnym rapowym kawałku pt. "Jak zaczynasz dzień":

 

"Nadchodzi endorfina - stresu, depresji finał".


Użytkownik RychuP edytował ten post 11 miesięcy temu

 • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

bieniek
 • Moderator
 • PipPipPip
 • 447 postów
 • Pomógł: 9
24
Neutralna
 • Lokalizacja:Trolowe Wzgórze
 • Płeć:Mężczyzna
 • Staż [miesiące]:24
 • Wzrost [cm]:186
 • Przysiad [kg]:140 low bar
 • Wyciskanie [kg]:102.5
 • Martwy ciąg [kg]:150 klasycznie
 • Waga [kg]:87

Napisano 11 miesięcy temu

Re: MAGNEZ

Zgadzamy się.

Jednak weź pod uwagę, że w przypadku tego forum większość podstawę już robi.

A co w przypadku, kiedy masz 6 jednostek treningowych w tygodniu, około 9 godzin, łączysz trening grupowy z indywidualnym, masz dzieci, przeprowadziłeś się i właśnie otworzyłeś firmę która w swoim profilu ma dwie odrębne usługi?

 

Moglibyśmy poruszyć kwestię rozróżniania bodźców na poziomie odczuć świadomości, jednak zgoda w środowisku sportowym, że ciało nie odróżnia stresu treningowego od tego wywołanego środowiskiem, czyli np kłótnią z partnerem.

 

Odpowiedziałbym innym cytatem:

gdyby dało sie ciśnienie zmierzyć, naukowcy mogliby w to nie uwierzyć

 

:)


 • 0
"Part of knowing where you're at
is where you're not"
Mark Bell

RychuP
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 877 postów
 • Pomógł: 70
269
Wyśmienita
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 miesięcy temu

Re: MAGNEZ

W przypadku silnego stresu na który nie pomaga wysiłek fizyczny w takim stopniu jakbyśmy sobie tego życzyli można wspomóc się albo tzw. adaptogenami, albo ziołowymi substancjami o działaniu uspokajającym (kozłek lekarski/waleriana, melisa, etc).


 • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Haroldek48
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 4529 postów
 • Pomógł: 161
594
Wyśmienita
 • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
 • Płeć:Mężczyzna
 • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
  nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
 • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
 • Wzrost [cm]:175
 • Biceps [cm] :48
 • Klatka piersiowa [cm]:128
 • Pas [cm]:84
 • Udo [cm]:67
 • Przysiad [kg]:170 x 2
 • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
 • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
 • Waga [kg]:86

Napisano 11 miesięcy temu

Re: MAGNEZ
Taka jest prawda że prócz obowiązków trzeba sobie jeszcze znalesc inne zajęcie które uspokaja np jakieś hobbi to co się lubi robić i dla każdego będzie to co innego i nie ma na to złotego środka
Dla jednych będzie to np
Łowienie ryb
Dla innych gry zespołowe wyjście na dyskotekę czy np pizze od czasu do czasu
Co do samych środków medycznych można też dorzucić wit C w dużych dawkach która pomaga podbyć się nam Kortyzolu..
 • 1

Abetalipoproteinemia
 • Moderator
 • PipPipPipPip
 • 5442 postów
 • Pomógł: 172
386
Wyśmienita
 • Płeć:Mężczyzna
 • Staż [miesiące]:6 lat
 • Wzrost [cm]:168
 • Przysiad [kg]:82,5
 • Wyciskanie [kg]:70
 • Martwy ciąg [kg]:90
 • Waga [kg]:70

Napisano 11 miesięcy temu

Re: MAGNEZ

Co do samego magnezu to sam stosuje przywołany już wcześniej Chela Mag B6, do tego od czasu do czasu wspomniana już gorzka czekolada. Magnez najlepiej dostarczać właśnie w formie chelatów bo nie dość, że są najlepiej i najszybciej przyswajalne to na dodatek znacząco poprawiają transport oraz działanie kreatyny.

 

Stres stresowi nierówny, dla jednych to co nas stresuje może przyprawiać o uśmiech na twarzy dlatego trudno rozgraniczyć konkretne sposoby na niego. Jednak zgadzam się z Haroldkiem, w dużej mierze warto znaleźć zajęcie które wyciszy i pozwoli naprawdę sie odprężyć. Ja swego czasu drukowałem i kolorowałem obrazki ;) Naprawdę ciekawy sposób na złagodzenie nerwicy :D


 • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


S14L07
 • Użytkownik
 • Pip
 • 30 postów
 • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano 11 miesięcy temu

Re: MAGNEZ

Uprawiasz sport ?

Zdrowo się odżywiasz (m.in. ograniczasz cukier, słodycze, fast-foody i tłuszcze trans) ?

Stosujesz suplementację kwasami Omega 3 ?

Suplementujesz witaminę C ?

Próbowałeś suplementować jakieś adaptogeny np. ashwagandhę ?

 

Sport- trochę jeżdżę na rowerze, 2-3H, kilka razy w tygodniu... w domu tez trochę trenuję ale to raczej ćwiczenia na rozciąganie...

Odżywanie - moja dieta opiera się głownie na normalnym jedzeniu nie na suplementach, warzywa, owoce, zioła, przyprawy, mięso, nasiona, suszone owoce, ciasta tak że ....to na ogół jem

Suplementacja -  kupiłem niedawno białko, kreatynę.... i jedyne co suplementowałem to właśnie to, ale odstawiłem, do puki nie przybiorę na masie i ćwiczyć zacznę przy tym intensywnej, gdzieś na tym forum pisałem o tym.

 

Widzę że żyjemy w takich czasach, gdzie w internecie propaguje się często te same, błędne stwierdzenia....


Użytkownik S14L07 edytował ten post 11 miesięcy temu

 • 0Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019