Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skręcona kostka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Skręcona kostka

Witam! Może ktoś doradzi jak radzić sobie z treningiem nóg przy skeconej kostce? Ile musi trwać przerwa i jak poźniej radzic sobie z powrotem do treningu? Czy góre można spokojnie ćwiczyć czy lepiej odpuścić?


  • 0

mocsilamotywacja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 442 postów
  • Pomógł: 8
39
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka
  • Staż [miesiące]:10
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Pas [cm]:89
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:150
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Skręcona kostka

Zależy co konkretnie chcesz robić na górę, bo przy niektórych ćwiczeniach możesz odczuwać dyskomfort. Musisz sama sprawdzić co możesz robić, a czego nie.


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Skręcona kostka

Ja bym odpuściła treningi. Zdrowie ważniejsze.. Tak na  1,5-2tyg. max a inne partie ćwicz normalnie :)


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Skręcona kostka

A byliście w podobnej sytuacji?Ogólnie trening można zacząć normalnie?Chwilowo nawet słabo się poruszam i dlatego nie wiem czy osoba kuśtykająca na siłowni to dobra myśl;p


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Skręcona kostka

Tak ja byłam nawet kilkanaście :D 

Była to trudna decyzja, ale zawsze dawałam na luz i nie ćwiczyłam chociaż ten 1 tydzień, by się zregenerować.Wydaje mi się, że po skręconej kostce możesz normalnie zacząć ćwiczyć, nie jest to jakiś poważny uraz. Choć wypadałoby jeszcze uważać :)


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Skręcona kostka

Tak ja byłam nawet kilkanaście :D

Była to trudna decyzja, ale zawsze dawałam na luz i nie ćwiczyłam chociaż ten 1 tydzień, by się zregenerować.Wydaje mi się, że po skręconej kostce możesz normalnie zacząć ćwiczyć, nie jest to jakiś poważny uraz. Choć wypadałoby jeszcze uważać :)

Właśnie dałam na luz i nie ćwiczyłam do dziś, a dziś planuje się przejść i spróbować coś podziałać, najgorzej że kostka boli, chociaż nie jest oppuchnięta, ale posiniaczona jest. Druga sprawa że dodatkowo lewe kolano mam rozwalone i rana pod przykryciem ciągle się odnawia, nawet jak już się zagoi potym jak nałoże spodnie i opatrunek ona się rozrywa:/


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Skręcona kostka

To dobrze, że dałaś na luz :) Czasami zdarza mi się znów być w takiej sytuacji, ale np. z powodu choroby. I powiem Ci, że wtedy daje na luz, jak trzeba to nawet zadowolę się +1000 kaloriami :D. Powtarzam zawsze, że czasami lepiej zrobić krok w tył, by zrobić dwa do przodu! :)

Hm, z tym kolanem to poważna sprawa nie sądzisz? Konsultowałaś to z lekarzem? Może masz słabą regenerację tkanek czy czegoś? 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Skręcona kostka

Jakikolwiek ból czy dyskomfort stanowi przeciwwskazanie do wszelkiej formy treningu! Organizm wówczas próbuje kompensować bolesne aktywności co jednocześnie skutkuje zaburzeniem prawidłowego wzorca ruchowego. Efekt? Pogłębienie patologii lub niesymetryczny rozwój sylwetki. Nie mówiąc o tym, że problem nadal zostaje.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Skręcona kostka

To dobrze, że dałaś na luz :) Czasami zdarza mi się znów być w takiej sytuacji, ale np. z powodu choroby. I powiem Ci, że wtedy daje na luz, jak trzeba to nawet zadowolę się +1000 kaloriami :D. Powtarzam zawsze, że czasami lepiej zrobić krok w tył, by zrobić dwa do przodu! :)

Hm, z tym kolanem to poważna sprawa nie sądzisz? Konsultowałaś to z lekarzem? Może masz słabą regenerację tkanek czy czegoś? 

Akurat z tym caly czas walcze:) kiedys cwiczylam nawet podczas choroby, ale teraz staram się odpuszczać, mimo że mam wyrzuty sumienia... Człowiek cały czas się uczy;p

Co do kolana, nie byłam u lekarza, ponieważ nie mam kiedy, ale podejrzewam, że to dlaetgo, że jestem cały czas w ruchu i temu to tak się słabo goi. 

Wracając do kostki jak wracałaś do treningu nóg po skręcniu? MNiejsze ciężary, mniej powtórzeń? W następnym tyg chce już zacząć ćwiczyc nogi i zastanawiam się jak;p


  • 0

Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Skręcona kostka

Jakikolwiek ból czy dyskomfort stanowi przeciwwskazanie do wszelkiej formy treningu! Organizm wówczas próbuje kompensować bolesne aktywności co jednocześnie skutkuje zaburzeniem prawidłowego wzorca ruchowego. Efekt? Pogłębienie patologii lub niesymetryczny rozwój sylwetki. Nie mówiąc o tym, że problem nadal zostaje.

Tak tak to rozumiem, ale przecież nie mogę pozostawić jej bez ruchu,chyba lepsze jest delikatne jej rozchodzenie niż żeby ,,zastygła"? Nie mówie o katowaniu treningu nóg tak jak normalnie, ponieważ jest to nawet niemożliwe.  Po prawie 2 tyg jest jeszcze mała opuchlizna, ale to dlatgeo, że pracuje fizycznie po 10-13 godz, delikatny ból mtez jeszcze jest. Twierdzisz, że narazie dalej nie trenować? Chyba delikatnie w nastepnym tyg mogę spróbować zacząć?


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Skręcona kostka

Powiem Ci tak, trzeba ją pozostawić w bez ruchu przez najmniej tydzień. Bo jak będziesz wykonywać ruchy to staw nie wróci na swoje miejsce. Oczywiście gdy boli, a gdy czujesz, że już ból jest mniejszy/wcale go nie ma, zaczynasz chodzić, powoli oraz zaczynasz ćwiczyć tą nogę. Jeśli czujesz się na siłach to spróbuj, a jeśli poczujesz ból to lepiej przestań .


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Skręcona kostka

Cóż mimo, że metoda PRICE ma zastosowanie w przypadku świeżych urazów to polecam zapoznać się z nią w celach profilaktycznych. Niemniej i tak mi się wydaje, że powinno pomóc ;)

 

Metoda PRICE - wspomaganie leczenia kontuzji


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Skręcona kostka

Powiem Ci tak, trzeba ją pozostawić w bez ruchu przez najmniej tydzień. Bo jak będziesz wykonywać ruchy to staw nie wróci na swoje miejsce. Oczywiście gdy boli, a gdy czujesz, że już ból jest mniejszy/wcale go nie ma, zaczynasz chodzić, powoli oraz zaczynasz ćwiczyć tą nogę. Jeśli czujesz się na siłach to spróbuj, a jeśli poczujesz ból to lepiej przestań .

Co do tego zeby zostawic tydz bez ruchu to bylo nie mozliwe w moim przypadku. Praca niestety.. Ale uważam na nią i zwracam uwagę na to czy boli. w następnym tyg postarm się spróbować delikatnie poćwiczyć


  • 0

Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Skręcona kostka

Cóż mimo, że metoda PRICE ma zastosowanie w przypadku świeżych urazów to polecam zapoznać się z nią w celach profilaktycznych. Niemniej i tak mi się wydaje, że powinno pomóc ;)

 

Metoda PRICE - wspomaganie leczenia kontuzji

Ok zaraz siadam i czytam:)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Skręcona kostka

Pomysł ograniczenia ruchomości jest zły! Chyba, że mowa o odstawieniu treningu. Tutaj jak najbardziej się zgodzę bo ćwiczenia z obciążeniem jedynie zaostrzą istniejący stan zapalny. Niemniej życzę milej lektury ;)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Skręcona kostka

Pomysł ograniczenia ruchomości jest zły! Chyba, że mowa o odstawieniu treningu. Tutaj jak najbardziej się zgodzę bo ćwiczenia z obciążeniem jedynie zaostrzą istniejący stan zapalny. Niemniej życzę milej lektury ;)

Chyba w moim przypadku niestety będzie dłuższy czas się ona goiła:/ ale dzięki:) na przyszłośc się przyda:)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Skręcona kostka

Chyba w moim przypadku niestety będzie dłuższy czas się ona goiła:/ ale dzięki:) na przyszłośc się przyda:)

 

Nie ma dwóch identycznych przypadków, u każdego kontuzja to sprawa wielce indywidualna. Wiem jednak, że zawsze lepiej odpuścić i skupić się na pełnym powrocie do mobilności ;). Daj znać jak potoczy się cała sprawa i trzymam kciuki!


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Skręcona kostka

Nie ma dwóch identycznych przypadków, u każdego kontuzja to sprawa wielce indywidualna. Wiem jednak, że zawsze lepiej odpuścić i skupić się na pełnym powrocie do mobilności ;). Daj znać jak potoczy się cała sprawa i trzymam kciuki!

W sobote troche sobie potańczyłam i ból lekko się odnowił, ale jutro spróbuje już jutro delikatnie zrobic nogi, jakies przysiady ale moze na suwnicy i z malym obiążeniem. Dzięki:)


  • 0

Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Skręcona kostka

Nie ma dwóch identycznych przypadków, u każdego kontuzja to sprawa wielce indywidualna. Wiem jednak, że zawsze lepiej odpuścić i skupić się na pełnym powrocie do mobilności ;). Daj znać jak potoczy się cała sprawa i trzymam kciuki!

Miałam dać znać jak potoczy się sprawa;p a więc wszystko wróciło do normy:) trenuje juz normalnie, czasami jeszcze noga zaboli jak np robię interwał i trochę źle stanę,ale to normalne:) ćwiczę w opasce tak na wszelki wypadek jeszcze. Wystarczyło zmniejszyć na początku ciężar np przy siadach i interwał zamienić na małe cardio;p dzięki za pomoc:)


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Skręcona kostka

Super, to się ceni. Uważaj na siebie na zaś. Powodzenia i pozdrawiam :)


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024