Skocz do zawartości

Zdjęcie

MAGNEZ

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
186
Bardzo Dobra

Napisano 2 tygodni temu

Re: MAGNEZ

Abetalipoproteinemia - nie wiem, czy wiesz, że na to czy jesteśmy spokojni, czy rozdrażnieni ogromny wpływ ma to czym "karmimy" nasz móżg, czyli to jakiej muzyki słuchamy, jakie filmy/seriale oglądamy, jakie książki czytamy, a także to z jakimi ludźmi przebywamy.

Czasami dobrze jest sobie zapuścić dla odmiany jakąś spokojną muzykę, to może pomóc poradzić sobie ze stresem.

W kwestii witaminy C, o której wspomniał Haroldek minimalna dawka dla dorosłej osoby wynosi 500 mg, a dawki skutecznie obniżające poziom kortyzolu (hormonu stresu) mieszczą się w przedziale między 1000 mg, a 3000 mg (czyli między 1 gramem, a 3 gramami).

Z adaptogenów najczęściej wymienia się:

Kozieradka Pospolita
Różeniec górski (arktyczny korzeń)
Żeńszeń koreański (żeńszeń właściwy)
Ashwagandha
Maca
Muira Puama
Tribulus Terrestris
Cytryniec chiński

To oczywiście nie wszystkie, ich lista jest znacznie dłuższa - z tym, że należy pamiętać o tym by nie stosować wszystkich na raz tylko np. przez dwa miesiące brać dajmy na to ashwagandhę, a potem przestać ją brać i przejść na inny adaptogen.

• 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5163 postów
346
Wyśmienita
  • Staż [miesiące]:5 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano 2 tygodni temu

Re: MAGNEZ

Abetalipoproteinemia - nie wiem, czy wiesz, że na to czy jesteśmy spokojni, czy rozdrażnieni ogromny wpływ ma to czym "karmimy" nasz móżg, czyli to jakiej muzyki słuchamy, jakie filmy/seriale oglądamy, jakie książki czytamy, a także to z jakimi ludźmi przebywamy.

Czasami dobrze jest sobie zapuścić dla odmiany jakąś spokojną muzykę, to może pomóc poradzić sobie ze stresem.

Niezmiernie cieszę się, że wspomniałeś o tak ważnym aspekcie jak środowisko :). Jasne - muzyka, filmy, rozmowy czy książki to wszystko bodźce będące informację dla naszego mózgu. Podobnie jest z aspektem ekonomiczno-socjalnym. Często też stres jest bardziej widoczny u osób żyjących np. w gorszych warunkach czy mających pracę, która mimo że jest fajna to nie dostarcza im odpowiedniej ilości pieniędzy/satysfakcji. Praktycznie każdy problem można rozpatrywać właśnie w ten sposób.

• 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ