Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy na siłowni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

Arecki84
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nowy na siłowni

Cześć wszystkim 

 

Mam kilka pytań, ale od początku. Mam na imię Arek mam 33 lata i ważę około 92 kg przy wzroście 176 cm. Od tygodnia chodzę na siłownie 3 razy w tyg. Na chwile obecną robię trening obwodowy a po treningu wchodzę na bieżnie na 30 min i chodzę z tętnem na poziomie 122-130. Czuję powoli wszystkie mięśnie. Teraz kilka pytań:

1. Czy taki trening utrzymywać przez 2 miesiące? Czy może coś zmienić ( dodam że ćwiczenia wykonywane są głównie na maszynach ) 

2. Czy można dołożyć bieżnie codziennie aby poprawić osiągi?

3. Czy na początek kupować jakieś suplementy? Jeśli tak to jakie?

 

Dodam na sam koniec że największe problemy mam z brzuchem. Kolejna rzecz która mnie trochę martwi to obwód nadgarstka...jest bardzo mały  :furious:   . 

 


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na siłowni

Witaj

By ocenić czy trening jest ''okej'' czy nie jest, wrzuć rozpiskę tu na forum i się oceni. Jednak po 1wszym pytaniu mogę powiedzieć, że plan nie jest zbyt dobry, ponieważ ćwiczysz tylko na maszynach.. A tak nie powinno być do końca.. :/ No ale nic wrzuć i ocenimy :)

1. Nie wiem dokładnie jak ten trening wygląda, lecz początkującym zaleca się trzymać trening FBW przez jakieś max 6 msc. 

2. Lepiej nie przesadzaj z aktywnością. Lepiej jest mniej i powoli niż jak dużo i szybko. Zależy jeszcze co chcesz osiągnąć. 

3. Ja nie pchałabym się na sam początek w koszta. Dieta dopięta na 100% i mocny trening a ciało na pewno jakoś się odwdzięczy efektami :)


  • 2

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Arecki84
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na siłowni

Dzięki za bardzo szybką odpowiedź. Jeśli chodzi o sam trening to ciężko mi nazwać te ćwiczenia co wykonuję ale wiem że są to barki, plecy, 2 x klatka, 2 x nogi, 2 x biceps, i triceps. Robię po 3 serie ( pełen obwód odpoczynek i dopiero druga seria) po 15 powtórzeń. Co chciałbym osiągnąć...patrząc długo terminowo to męską sylwetkę, patrząc na ten czas to chciałbym pozbyć się brzucha do wakacji. Ostatni punkt z tą dietą to niestety jest tak że nie mam pojęcia jak się do tego zabrać wiem, że to jest 70 % sukcesu i że chodzenie na siłownie bez diety trochę mija się z celem ale tak jak mówię nie wiem jak się za to zabrać. Na chwilę obecną odstawiłem białe pieczywo, ziemniaki zmieniłem na kaszę ale to chyba za mało. 


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na siłowni
Jeśli chcesz osiągnąć męska sylwetkę to należy też zacząć męski trening
Ze szczególnym uwzględnieniem takich patri jak nogi plecy
Trening powinieneś oprzeć w szczególności o podstawowe ćwiczenia wielostawiwe typu
Przysiady martwe ciągi podciągania pompki na poreczach wioslowania
Przeczytaj sobie ten temat
http://forum-kultury...any-treningowe/
  • 1

Arecki84
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na siłowni

Czytałem już ten artykuł wcześniej i na jego podstawie będę chciał ułożyć sobie plan ćwiczeń ale jeszcze chwile myślę o trenowaniu w obwodzie na maszynach. Do tego chciałbym ruszyć z dietą gdzie kalorie obetnę o jakieś 100- 200 względem wyjściowego zapotrzebowania. Teraz tylko myślę czy obciąć tłuszcze czy węgle a druga sprawa to jak robię zakupy czy ważny jest ten zapis na opakowaniu węglowodany w tym cukry? Dodam tylko że mam lekkie problemy z cukrem. 


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na siłowni
Maszyny to nie jest zbyt dobre rozwiązanie na początek
Juz lepiej będzie robić ćwiczenia z masą wlasnego Ciała
Pompki
Skakanka
Podciąganie na drążku i tp
Co do obcinania kalorii to lepiej obciąć ich z wegli jak tłuszczu..
Jak patrzysz na skład to patrz na ogólną ilość wegli niż ile w tym cukru..
Kazdy weglowodan to cukier
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na siłowni

Skoro masz lekkie problemy z cukrem, to po zredukowaniu tłuszczu aż do osiągnięcia płaskiego brzucha (na stojąco, bez wciągania brzucha) Twój poziom cukru we krwi powinien się obniżyć.

Co do diety, to poprostu będziesz musiał uważać na to ile węglowodanów zjadasz i jakie to są węglowodany - poczytaj w internecie o indeksie glikemicznym i o ładunku glikemicznym, a także o indeksie sytości.

Generalnie trzustka nie lubi nadmiaru węglowodanów, zwłaszcza węglowodanów (cukrów) prostych dlatego tym z czego powinieneś obciąć kalorie są kalorie z węglowodanów.

Dlatego wyeliminuj lub drastycznie ogranicz cukry proste w swojej diecie do tych, które są w świeżych owocach i nawet jak będziesz jadł owoce, to nie przesadzaj nigdy z ich ilością.

Inne rozwiązanie to wybieranie tych owoców, które mają nieco mniej cukru.

 

Oblicz zapotrzebowanie kaloryczne, obetnij z niego 10 % (z węglowodanów) i jazda.

 

Ćwicz 3x w tygodniu, co drugi dzień metodą FBW, głównie ćwiczenia wielostawowe na wolnych obciążeniach (hantle, sztangi) - da Ci to znacznie szybsze efekty zarówno w redukcji tłuszczu jak i w budowaniu masy mięśniowej (w przyszłości).


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 2
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

bieniek
  • Moderator
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 9
25
Neutralna
  • Lokalizacja:Trolowe Wzgórze
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:24
  • Wzrost [cm]:186
  • Przysiad [kg]:140 low bar
  • Wyciskanie [kg]:102.5
  • Martwy ciąg [kg]:150 klasycznie
  • Waga [kg]:87

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na siłowni

Ekhm, no czytając o indeksie glikemicznym w języku wynalazców, to wychodzi na ogólną zgodę, że nawet oni go nie stosują, bo odnosi się jedynie do konkretnych produktów zjadanych pojedynczo, co człowiekowi bardzo rzadko się zdarza :)

Także indeksy to bym podarował, a i z obcinaniem kalorii się nie spieszył. Zacząłeś się dużo ruszać, jedz tyle ile do tej pory, tylko wysprzątaj w diecie. Jak? Możesz zacząć od tygodnia zapisywania wszystkiego co zjadasz. Może masz jakieś brudne sekrety dietetyczne? :D 

 

Nie wpadałbym w panikę z węglami, raczej nie spożywał tzw przetworzonego cukru. Czyli fastfood, napoje słodzone, ciasta, batoniki, lody, buły, chleb ze sklepu, itp.

 

Czemu aż dwa miesiące na maszynach to nie wiem? Jakiś fetysz? :P


  • 0
"Part of knowing where you're at
is where you're not"
Mark Bell

Arecki84
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na siłowni

No i wprowadziłem zmiany a dokładnie wszystkie ćwiczenia wykonuję na wolnych ciężarach. Robię mniej więcej tak że jedno ćwiczenie na plecy od razu robię np. biceps i tak do momentu aż zrobię 3 serie. Chwila odpoczynku później robię jedno ćwiczenie na brzuch ( dokładnie na ławce skośniej ) i zaczynam robić np. klatkę z nogami bez odpoczynku między seriami. Co o tym myślicie? Jeśli chodzi o słodycze to jakoś nie mam z nimi problemu fast foody czasami się zdarzają ale też nie za często. Większy problem wydaje mi się taki że czasami lubię zapalić i nie mówię tu tylko o papierosach  :pimp: . Co do pytania kolegi bieniek to dwa miesiące daję sobie na przyzwyczajenie mięśni do wysiłku i samego siebie do siłowni. Chciałem też napisać i podziękować za doradzenie przejścia z maszyn na wolne ciężary ponieważ teraz po treningu naprawdę czuje każdy mięsień i mam lekkie zakwasy ( co mnie akurat cieszy  :lol:  ) 

 

Teraz pytania.

1. Co myślicie o takim treningu?

2. Na każdą partię mięśni wykonuję po dwa różne ćwiczenia...za mało/za dużo jak myślicie 

 

Pozdrawiam 


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na siłowni
Jeśli chodzi o 2cw na partię to zależy jeśli są to ćwiczenie izolowane to jest to stanowczo za mało
Natomiast jeśli będą to ćwiczenia wielostawowe to ok
Jak sprawdzić czy nie wykonujesz zbyt dużo mało ćwiczeń - najlepsza miarą jest wzrost siły jeśli nie zwiększysz stale ciężaru w podstawowych ćwiczeniach wielostawowych to znaczy ze trening jest do naprawy
  • 0

Arecki84
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na siłowni

Może to głupie pytanie ale co to jest trening wielostawowy i czym się charakteryzuje? 


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na siłowni
Nie trening wielostawowy tylko ćwiczenia wielostawowe
Typu
Przysiady
Martwe ciągi
Wyciskopodrzuty
Wioslowania
Podciąganie
Pompki na poreczach
  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy na siłowni
Przeczytaj ten temat
http://forum-kultury...any-treningowe/
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024