Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta na Przytycie / Plan Ruchu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Pawel00
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta na Przytycie / Plan Ruchu

Witam, piszę temat z prośbą o napisanie planu dietetyczno-ruchowego. tzn. Mam 19lat, 172cm wzrostu i waga ok. 68kg. Na codzień pracuje po 12godzin za biurem, tzn, że nie mam zbytnio ruchu. Moim celem jest przytycie do ok 75 KG w pol roku. Obecnie moja sylwka jest marna większość co zjem idzie w brzuch a nie w mieśnie. Co polecacie na przytycie, tak żeby wszystko szło w ogólno rozwojówke. Nie skupiam się na mięsniach a na samym przytyciu masy ciała. Wstaje ok 12, chodze spac ok 1/2 w nocy. Ile razy dziennie jesc? Co jesc? Ile razy dziennie biegac? Rozpis diety i planu potrzebuje na 7dni.


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na Przytycie / Plan Ruchu

Witaj

Od razu mówię, że my tu nie układamy. My możemy pomóc, coś pozmieniać itd. Za to Twoim zadaniem jest ogarnąć to wszystko lub napisać np. do Fabryki Siły o pomoc. Ale jeśli chcesz sam, to poczytaj podpięte posty na naszym forum w dziale Trening dla Początkujących oraz Dieta. Jak coś ułożysz to wklej tu, a my ocenimy ok? 

Jedynie co mogę Ci podpowiedzieć to to, że jak chcesz przytyć to dieta z dodatnim bilansem kalorycznym, trening proponuję FBW na rozruch. 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na Przytycie / Plan Ruchu
Żeby to co zjesz szlo w mięśnie a nie w brzuch to oprócz diety potrzeba odpowiedniego treningu najlepiej z ciężarami
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na Przytycie / Plan Ruchu

Zapewne masz sylwetkę typu skinny fat, czyli chudy grubas - chude kości nadgarstków, mała lub przeciętna muskulatura, gruby brzuch.

Jeśli tak, to na początek radzę Ci albo skorzystać z podwieszonych tematów w dziale tym:

 

http://forum-kultury...początkujących/

 

oraz tym:

 

http://forum-kultury.../forum/9-dieta/

 

Ewentualnie zamiast tego możesz wykupić sobie dietę i trening z Fabryki Siły tu:

 

http://www.fabrykasi...rum_right_above

 

Jak już będziesz miał dietę, to wykonuj trening CAŁEGO CIAŁA, czyli nóg, pleców, klatki, barków, ramion, pośladków i brzucha (w zasadzie pośladków nie musisz specjalnie trenować gdyż pracują one praktycznie we wszystkich ćwiczeniach na nogi wykonywanych z wolnymi ciężarami) w ramach treningu FBW, tj. treningu całego ciała 3 razy w tygodniu, co drugi dzień, względnie w ramach treningu SPLIT, np. góra/dół (upper/lower) 3 - 4 razy w tygodniu po 1 - 1,5 h.

 

Do tego dokładasz 2x w tygodniu albo po treningu siłowym albo w dni wolne od siłowni 20 minut treningu aerobowego na ergometrze wioślarskim lub rowerze stacjonarnym z regulacją siły nacisku na pedały, albo na orbitreku.

Z czasem zwiększasz objętość treningu aerobowego aż dojdziesz do 45 minut (dokładasz dwie minuty co trening) i wtedy ZAMIENIASZ robione 2x w tygodniu po 45 minut aeroby na krótkie ale intensywne interwały.

Interwały należy robić TYLKO I WYŁĄCZNIE w dni wolne od siłowni.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024