Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kardio czy siłowy, oto jest pytanie.

kardio siłowy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

carnage
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street workout

Napisano Ponad rok temu

Kardio czy siłowy, oto jest pytanie.

Cześć wszystkim,

Już trochę minęło czasu, od momentu zmiany trybu życia jak i założenia tutaj konta w celu dalszego rozwoju w kierunku kalisteniki. 

Początkowa moja waga wynosiła 80kg przy wzroście 179 cm, aktualnie ważę ok.68kg po 2 miesiącach treningów kardio+siłowych.

Aktualnie pracuję na magazynie, więc przez ponad 10h w ciągu 4dni/tyg stoję i chodzę, a nie siedzę przed komputerem tak jak wcześniej.

 

1-szy plan treningowy (siłowy):

P - Praca + SW A

W - Praca + skakanka 20min

Ś - SW B

C - Praca + skakanka 20min

P - Praca + SW A

S - skakanka 25min

N - SW B

 

2-gi plan treningowy (kardio):

P - Praca + skakanka 20min

W - Praca + SW B

Ś - skakanka 25min

C - Praca + SW A

P - Praca + skakanka 20min

S - SW B

N - skakanka 25min

 

*odnośnie skakanki, do tego należy dorzucić minuty karne, w momentach kiedy odpoczywam. 

 

Podsumowując, pierwszy trening bardziej opiera się na kalistenice, a drugi na skakaniu :) I w tej chwili nie mam pojęcia, co dalej mam zrobić - zwiększyć treningi siłowe, a kardio 1 raz w tyg. czy całkiem odpuścić?


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kardio czy siłowy, oto jest pytanie.

Treningi siłowe proponuję robić 3x w tygodniu, co drugi dzień, a kardio w formie skakanki od 2 do 3 razy w tygodniu jako UZUPEŁNIENIE treningu siłowego.

Najlepiej byłoby abyś od 1 do dwóch dni w tygodniu miał całkowicie wolne od jakichkolwiek treningów - z wyjątkiem niezbyt forsownych spacerów.

Trenowanie więcej (częściej) wcale nie znaczy lepiej.

 

Biorąc pod uwagę to, że ważyłeś 80 kg przy wzroście 179 cm, a teraz po dwóch miesiącach ważysz 68 kg uważam, że zrzucałeś tłuszcz zbyt szybko i prawdopodobnie w tej utracie wagi jest spory procent masy mięśniowej.

Przystopuj trochę z tempem redukcji.

 

Jak to pisał Tadeusz Sowiński (jeden z najlepszych dietetyków w Polsce) na łamach portalu PoTreningu:

Dla większości odchudzających się osób optymalnym będzie takie tempo odchudzania, które zakłada utratę od 0,5 do 1% w skali tygodnia (mowa o zmianach w całkowitej masie ciała). Jest to dość szeroki przedział, więc należy podkreślić, że górny zakres jest optymalny dla osób o wyższym poziomie zatłuszczenia, a dolny – dla jednostek z niskim poziomem tkanki tłuszczowej. Dane w literaturze sugerują, że w przypadku sportowców z prawidłowym składem ciała korzystniej byłoby mieścić się w zakresie od 0,5 do 0,7% tygodniowo, a badania przeprowadzone na kulturystach pokazują, że tempo ubytku masy ciała sięgające 1% powoduje duże straty w muskulaturze.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

carnage
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street workout

Napisano Ponad rok temu

Re: Kardio czy siłowy, oto jest pytanie.

Dzięki za odpowiedź :)

czyli 3 x SW + 2 x kardio jest wystarczające czy lepiej byłoby zrobić 3 na 3 w razie czego?


  • 0

carnage
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street workout

Napisano Ponad rok temu

Re: Kardio czy siłowy, oto jest pytanie.

//edit 

Przed chwilą zauważyłem twój zedytowany post. Wystarczyło dać F5 :)

To prawda, że na samym początku bardzo przesadziłem z redukcją. Skok był diametralny. Niedawno co, zwiększyłem swój limit z 1750kcal na 1900kcal i mam zamiar co 2 tygodnie zwiększać o 150kcal by móc osiągnąć 2750kcal ( przynajmniej tak podpowiada mi bmr na fabryce siły ). 


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kardio czy siłowy, oto jest pytanie.

Pamiętaj o odpowiedniej podaży białka na redukcji, która powinna być większa niż na masie (oczywiście we wszystkim umiar jest wskazany).

Proponuję 2,3 - 3,1 g białka na kg BEZTŁUSZCZOWEJ MASY CIAŁA, czyli na kg całkowitej masy ciała wyjdzie ponad 2 g.

 

Poprzestań na 3x w tygodniu trening siłowy, 2x w tygodniu trening aerobowy.

Odpoczynek i regeneracja są nie mniej ważne niż ciężki trening.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

carnage
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street workout

Napisano Ponad rok temu

Re: Kardio czy siłowy, oto jest pytanie.

Dzięki za pomoc, Rychu.


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kardio czy siłowy, oto jest pytanie.

Swoją drogą jak już doprowadzisz do końca redukcję, to zalecałbym Ci w okresie budowania masy stosować ćwiczenia z ciężarami zamiast kalisteniki, bo można dużo szybciej (skuteczniej) budować masę mięśniową za pomocą sztang i sztangielek, wyciągów.

Ewentualnie jeśli nie chcesz rezygnować z kalisteniki, to możesz zrobić tak jak robi wiele osób - podciągania na drążku wykonywać z dodatkowym obciążeniem przypiętym do specjalnego pasa z metalowym łańcuchem, podobnie dipsy, czyli pompki szwedzkie na poręczach możesz z czasem wykonywać z dodatkowym obciążeniem podobnie jak podciągania na drążku.

Dołóż do tego trening ze sztangami, sztangielkami i wyciągami/maszynami (maszyny w najmniejszym stopniu), a szybciej uzyskasz muskularną sylwetkę.

 

Jak to powiedział mój kumpel:

 

"Odkąd zacząłem chodzić na silownię wzrost masy mięśniowej w ciagu 2 miesięcy jest większy niz przez 6 miesięcy treningu kalistenicznego, który prowadziłem wcześniej".


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kardio, siłowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024