Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy oplaca sie brac kreatyne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Czy oplaca sie brac kreatyne
Mam 177 cm wzrostu 64,5 kg wagi, ktora ciagle skacze ( raz 63 raz 65) i nie moge jej utrzymac. Ostatnio sie zastanwialem czy warto jest wziac kreatyne 60 tablet na 4 tygodnie?? Chodzi mi tu tylko i wylacznie o rzezbe ciala i podniesie nie wagi do 68 - 70 kg. Czy moze waszym zdaniem lepiej jest jechac na bialych sekach i twarozkach?? A i najwazniejsze czy kreatyna nie ma skutkow ubocznych dla osob w wieku 15 lat?? w jakim czasie mozna osiaganc dobra rzezbe ciala bez suplematow??nie chodzi mi o posture kulturysty tylko o widoczny zarsy miesni??NIo i pytanie nie z tej beczki, jakie sa najlepsze cwiczenia na klatke w domowym zakresie i w jak szybkim tempie wyrabiaja ta czesci ciala??

Sorki za dlugi post i z gory dzieki za odpowiedzi
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy oplaca sie brac kreatyne
IMO jesteś za młody na siłownie a co dopiero na branie suplementów. Poczekaj, przyjdzie Twoj czas 8)
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy oplaca sie brac kreatyne
tabletki.....ech ta dzisiejsza mlodzierz...zadnej ambicji :/ :) . Po co masz wydawac ciezkie pieniadze na chemie jak mozesz "za free" robic pompki , brzuszki itd.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy oplaca sie brac kreatyne
Silownia luzik, ale suplementow itp na Twoim miejscu bym nie bral. Nie znam sie na tym na tyle zeby udzielic dokladne info.
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy oplaca sie brac kreatyne

Mam 177 cm wzrostu 64,5 kg wagi, ktora ciagle skacze ( raz 63 raz 65) i nie moge jej utrzymac. Ostatnio sie zastanwialem czy warto jest wziac kreatyne 60 tablet na 4 tygodnie?? Chodzi mi tu tylko i wylacznie o rzezbe ciala i podniesie nie wagi do 68 - 70 kg. Czy moze waszym zdaniem lepiej jest jechac na bialych sekach i twarozkach?? A i najwazniejsze czy kreatyna nie ma skutkow ubocznych dla osob w wieku 15 lat?? w jakim czasie mozna osiaganc dobra rzezbe ciala bez suplematow??nie chodzi mi o posture kulturysty tylko o widoczny zarsy miesni??NIo i pytanie nie z tej beczki, jakie sa najlepsze cwiczenia na klatke w domowym zakresie i w jak szybkim tempie wyrabiaja ta czesci ciala?
Sorki za dlugi post i z gory dzieki za odpowiedzi

No więc 60 tabletek kretki to za malo na jeden cykl (jeśli jedna tabletka ma 1 gram), weź conajmniej 250g. Kreatyna niema zadnych skutkow ubocznych (chyba ze spozywa sie jej za duzo). Dobrą rzeźbe bez suplementów zrobisz tak w 1,5 miesiąca, jeśli oczywiście bedziesz przestrzegal dietki, i cwiczyl odpowiednio. Na klatke to oczywiście pompki z różnymi rozstawieniami rąk, na podwyzszeniu, no i na krzesłach.
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy oplaca sie brac kreatyne

IMO jesteś za młody na siłownie a co dopiero na branie suplementów. Poczekaj, przyjdzie Twoj czas 8)


Hmm ja mam inne zdanie jesli chodzi o silownie, a nie cwicze na mase tylko zeby wzmocnic miesnie a to bardzo pomaga.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy oplaca sie brac kreatyne

No więc 60 tabletek kretki to za malo na jeden cykl (jeśli jedna tabletka ma 1 gram), weź conajmniej 250g. Kreatyna niema zadnych skutkow ubocznych (chyba ze spozywa sie jej za duzo). Dobrą rzeźbe bez suplementów zrobisz tak w 1,5 miesiąca, jeśli oczywiście bedziesz przestrzegal dietki, i cwiczyl odpowiednio. Na klatke to oczywiście pompki z różnymi rozstawieniami rąk, na podwyzszeniu, no i na krzesłach.

Gość ma 15 lat, po co mu to? Poza tym skoki wagi +- 1 kg, to nic istotnego - w końcu jedzenie też coś waży, nie? A np. po treningu organizm traci wodę i też można zaobserwować ubytek wagi ciała.
Bachen: jak na swoje warunki masz prawidłową wagę, nie martw się - na pewno z czasem jej jeszcze przybędzie, hehe. :)
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy oplaca sie brac kreatyne

No więc 60 tabletek kretki to za malo na jeden cykl (jeśli jedna tabletka ma 1 gram), weź conajmniej 250g. Kreatyna niema zadnych skutkow ubocznych (chyba ze spozywa sie jej za duzo). Dobrą rzeźbe bez suplementów zrobisz tak w 1,5 miesiąca, jeśli oczywiście bedziesz przestrzegal dietki, i cwiczyl odpowiednio. Na klatke to oczywiście pompki z różnymi rozstawieniami rąk, na podwyzszeniu, no i na krzesłach.

Czytaj no może uważnie, koleś ma 15 lat. Na razie, to niech z tabletek je co najwyżej witaminki z napisem "junior". W twoim wieku, bachen, masz poziom hormonów na takim poziomie, że jakakolwiek suplementacja nie ma sensu. Poza tym, jesteś za młody na trening wyczynowy, a suplementacje jest potrzebna tylko przy takim. Na razie wcinaj co mama poda i nie kombinuj.
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy oplaca sie brac kreatyne

Mam 177 cm wzrostu 64,5 kg wagi, ktora ciagle skacze ( raz 63 raz 65) i nie moge jej utrzymac. Ostatnio sie zastanwialem czy warto jest wziac kreatyne 60 tablet na 4 tygodnie?? Chodzi mi tu tylko i wylacznie o rzezbe ciala i podniesie nie wagi do 68 - 70 kg. Czy moze waszym zdaniem lepiej jest jechac na bialych sekach i twarozkach?? A i najwazniejsze czy kreatyna nie ma skutkow ubocznych dla osob w wieku 15 lat?? w jakim czasie mozna osiaganc dobra rzezbe ciala bez suplematow??nie chodzi mi o posture kulturysty tylko o widoczny zarsy miesni??NIo i pytanie nie z tej beczki, jakie sa najlepsze cwiczenia na klatke w domowym zakresie i w jak szybkim tempie wyrabiaja ta czesci ciala??

Sorki za dlugi post i z gory dzieki za odpowiedzi


Byłem właśnie w Twoim wieku gdy rozpoczynałem przygode z siłownią. Za wcześnie na siłownie i na suplementy.

pozdro
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy oplaca sie brac kreatyne

Byłem właśnie w Twoim wieku gdy rozpoczynałem przygode z siłownią. Za wcześnie na siłownie i na suplementy.

pozdro

A tak zapytam dlaczego za wczsnie na silownie i suple?
Ja rowniez mialem 15 lat jak zaczolem chodzic na silownie i wydaje mi sie ze jest to najodpowiedniejszy wiek na rozpoczencie treningu silowego.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy oplaca sie brac kreatyne

A tak zapytam dlaczego za wczsnie na silownie i suple?

Po pierwsze i najważniejsze, w tym wieku zazwyczaj się jeszcze rośnie. Tak więc nie ma się wykształconej odpowiednio struktury kostno szkieletowej. Dletego za wcześniej na siłownie, która wiąże się z podnoszeniem ciężarów, co może negatywnie wpłynąć na rozwój i ukształtowanie między innymi kręgosłupa. Suplementy są wskazane przy treningu wyczynowym. W wieku 15 lat nikt takiego nie stosuje, więc na cholerę mu suple?
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy oplaca sie brac kreatyne

O shit, mialo byc:

Byłem właśnie w Twoim wieku gdy rozpoczynałem przygode z siłownią. Za wcześnie na siłownie i na suplementy.

pozdro

A tak zapytam dlaczego za wczsnie na silownie i suple?
Ja rowniez mialem 15 lat jak zaczolem chodzic na silownie i wydaje mi sie ze jest to najodpowiedniejszy wiek na rozpoczencie treningu silowego.


Kompletna bzdura !!!
Za poważny trening można się brać jak już człowiek nie rośnie albo jest dostatecznie wysoki 8) Niestety oprócz wielu zalet jedną z większych wad siłki jest kurewskie obciązenie na kręgosłup które w zbyt młodym wieku może mieć kapitalne znaczenie dla dalszego rozwoju. No chyba że chcesz mieć 150 cm w kapeluszu to proszę bardzo.

W wieku 15 lat to rowerek, bieganie, pływanie dużo gier zespołowych ale broń boze siłownia.

Jeszcze tak zapytam z ciekawości... Ile Arkus juz ćwiczysz na siłowni ?
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy oplaca sie brac kreatyne
[quote] Suplementy są wskazane przy treningu wyczynowym.
[/quote]

Ewentualnie jak wyczerpią się możliwości naturalne organizmu. NIe ukrywajmy że w pewnym momencie człowiek po prostu "staje" i wtedy dobrze jest wziąć jakiś suplemenick dla pobudzenia organizmu 8)

pzdr
charlie[/quote]
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy oplaca sie brac kreatyne
Z tego co widze chcesz cwiczyc w domowym zakjresie, czyli cwiczenia z duzym obciazeniem odpadaja ... Bardzo dobrze bo nie nabawisz sie chociaz kontuzji i zachamowania wzrostu i rozwoju struktury kostno-szkieletowej.

Z cwiczen na klatre w domowym zakresie to oczywiscie pompki najlepiej w szerokim rozstawieniu rak (przy waskim bardziej pracuje triceps) z nogami na podwyzszeniu. Nie przesadzaj z podwyzszeniem na poczatek. Aha rob rowniez wersje z waskim ustawieniem rak (z tego co pamietam inne partie klatki piersiowej w nich pracuja). Nie zapom,nij o innych partiach miesniowych, niestety cwiczenie ich bez sprzetu jest trudne zazwyczaj.

Suplementow nie bral bym w twwoim wieku. Wystarczy dobra dieta i cwiczenia szczegolnie, ze chodzi ci o rzezbe. Po pierwsze jak to twoj pierwszy kontakt z sportem silowym to efekty bedziesz mial bardzo szybko na czysto ...

Rzezba na czysto to okolo miesiac do dwoch w zalezniosci od predyspozycji ...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy oplaca sie brac kreatyne

dla osob w wieku 15 lat??

Kurwa młody, pojebało cię? czego chcesz niszczyć organizm w tak młodym wieku? Żadnych kurwa prochów, ręce precz od organizmu!
Ćwicz spokojnie bez świrowania i naturalnie się odżywiaj.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy oplaca sie brac kreatyne

dla osob w wieku 15 lat??

Kurwa młody, pojebało cię? czego chcesz niszczyć organizm w tak młodym wieku? Żadnych kurwa prochów, ręce precz od organizmu!
Ćwicz spokojnie bez świrowania i naturalnie się odżywiaj.


Ty mu Fiodor nie pisz o naturalnym odżywianiu, bo on ma 15 lat i dla niego naturalne jedzenie to hamburgery, coca-cola i huba-buba.
Juę zlepsze było - "jedz co podje mamusia" :wink: :wink: :wink: :) :)
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy oplaca sie brac kreatyne

Kompletna bzdura !!!
Za poważny trening można się brać jak już człowiek nie rośnie albo jest dostatecznie wysoki 8) Niestety oprócz wielu zalet jedną z większych wad siłki jest kurewskie obciązenie na kręgosłup które w zbyt młodym wieku może mieć kapitalne znaczenie dla dalszego rozwoju. No chyba że chcesz mieć 150 cm w kapeluszu to proszę bardzo.
W wieku 15 lat to rowerek, bieganie, pływanie dużo gier zespołowych ale broń boze siłownia.
Jeszcze tak zapytam z ciekawości... Ile Arkus juz ćwiczysz na siłowni ?

Ja jak zaczolem chodzic na silownie mialem 190 cm wzrostu wiec to nawet jeśli nie urosne więcej to specjalnie się tym nie zmartwie. W moim przypadku silownia dobrze wplynela na kręgoslup, poprostu przedtem bardzo mnie bolał, a podczas treningow capoeiry to ledwo wytrzymywalem ból. Teraz raz w tygodniu porobie sobie cwiczenia na krzyż i dolną partie pleców i bolu niema.
Cwicze 8 miesięcy :-)
  • 0

budo_marinko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy oplaca sie brac kreatyne
ArkuS,
Ile masz teraz lat? 15+8miesiecy? Capoeira i silka?! Ale bedzie zabawnie jak bedziesz mial 30! Bedziesz wstawal z lozka tak, jak ja-najpierw reka za wlosy i dopiero jak podniesiesz glowe to dzwigasz cialo. Albo bedzie jeszcze gorzej:wozek. Pewnie sie teraz usmiechniesz, ze Ciebie to nie bedzie dotyczyc. Musze Ci powiedziec, ze z samych moich znajomych (cwiczacych MA lub silke) co najmniej 4 jezdzilo krocej lub dluzej na wozku jeszcze przed trzydziestka.
Powodzenia!
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy oplaca sie brac kreatyne

Ile masz teraz lat? 15+8miesiecy?

teraz mam 16 lat i miesiące

Capoeira i silka?!

Jak najbardziej!

ArkuS,
Ale bedzie zabawnie jak bedziesz mial 30! Bedziesz wstawal z lozka tak, jak ja-najpierw reka za wlosy i dopiero jak podniesiesz glowe to dzwigasz cialo. Albo bedzie jeszcze gorzej:wozek. Pewnie sie teraz usmiechniesz, ze Ciebie to nie bedzie dotyczyc. Musze Ci powiedziec, ze z samych moich znajomych (cwiczacych MA lub silke) co najmniej 4 jezdzilo krocej lub dluzej na wozku jeszcze przed trzydziestka.
Powodzenia!

No...niewiem co powiedziec, w kazdym razie dzieki za rade i ostrzezenie, pomyślem nad tym.
Tak BTW: z Twojego postu wynika ze sport to kalectwo, i z tym sie nie zgodze, moze Twoi kumple mieli jakies choroby lub schorzenia kregoslupa ...niewiem.
Pozdro.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy oplaca sie brac kreatyne
Jezeli dalej wiezysz w powiedzenie "Sport to zdrowie" to sie mocno zdziwisz za jakis czas :] PRawda jest taka, ze wiekszosc sportowcow na starosc ma klopoty zdrowotne :) A po capoeirze tym bardziej poniewaz wywiera ona duze obciazenia na stawy ... W polaczeniu z silka moze to byc neiprzyjemne :) Ale nie musi ...

Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024