Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ambicje, kompleksy, figura.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

rafikk
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Ambicje, kompleksy, figura.

Cześć, szukam pomocy.

Jestem Rafał, ale to mało ważne, mam 18 lat. Od pewnego czasu nabawiłem się sporego kompleksu-waga. Wszystko przez Mój tryb życia. Od dłuższego czasu zabierałem się do rozpoczęcia metamorfozy. Wczoraj przypadkiem natknąłem się na ów forum i pomyślałem, jeśli nie teraz to kiedy!?..

 

Postudiowałem kilka tematów na forum, ale wiadomo, że wszystkiego tu nie wyczytam, więc tworzę ten temat licząc, że znajdzie się dobra osóbka, która zechcę poświęcić Mi chwilę i udzielić kilku rad.

 

Moim celem jest zrzucenie kilku kilogramów.

Od miesiąca zrezygnowałem z używek zabawowych(alkohol etc.). Od tygodnia wzmożyłem swój wysiłek fizyczny, codziennie biegam/ćwiczę na rowerze stacjonarnym, lecz wiadomo, że na tym swoich celów nie osiągnę. Chciałbym zrobić to nie uczęszczając na siłownię, a korzystając tylko z ćwiczeń które wykonam w domu/na siłowni publicznej(te w parkach itd.).

Dietę chciałbym zredukować do jak najniższych kosztów. Liczę się z tym, że wszystkie warunki postawione wyżej opóźnią Mój rozwój, lecz tego wymaga ode Mnie sytuacja.

Wyliczyłem(z poradników znalezionych w internecie) zapotrzebowanie kaloryczne, którego potrzebuje to: 3219.95, lecz tu pojawia się problem-jak obliczyć przyswajane kalorię, może jakiegoś gotowe plany dietetyczne?

 

Moje wymiary na daną chwilę przedstawiają się następująco:

WZROST: 177cm

WAGA: 86,4kg

 

Znajdzie się ktoś z chęcią pomocy?

 

 

 

 


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Ambicje, kompleksy, figura.

Witaj

Super, że trafiłeś na nasze forum :) Extra, że zrezygnowałeś z używek. Jeszcze przydałoby się wyeliminować słodycze,  ''shit'' i już masz kolejny bodziec. Sam trening tlenowy typu rower/bieganie nie spełni Twoich oczekiwań.. Musisz zacząć ćwiczyć siłowo. Jeśli chcesz ćwiczyć w domowych warunkach polecam trening kalisteniczny. Maksym nasz kolega z forum zajmuje się tego typu rzeczami, więc pewnie za jakiś czas coś wrzuci :)

Co do diety-mój ulubiony temat.. Jednak nie wierze w to, że masz aż taką aktywność! Gdzie to obliczałeś? Policz u nas! TU  No z tego powodu, że możesz nie mieć wystarczającej wiedzy na temat kalorii i jak się to liczy.. Możesz się zdecydować na parę miesięcy wykupionej diety, a jak nie to zawsze możesz się poratować aplikacjami, które te kalorie liczą. Na redukcję polecam diety wysoko-tłuszczowe


  • 1

„Be strong, u never know who you are inspiring”


bieniek
  • Moderator
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 9
25
Neutralna
  • Lokalizacja:Trolowe Wzgórze
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:24
  • Wzrost [cm]:186
  • Przysiad [kg]:140 low bar
  • Wyciskanie [kg]:102.5
  • Martwy ciąg [kg]:150 klasycznie
  • Waga [kg]:87

Napisano Ponad rok temu

Re: Ambicje, kompleksy, figura.

Myślę, że w przypadku osobnika zupełnie niewytrenowanego nawet jazda na rowerze poprawi ilość wykonanych pompek :D

 

U Ciebie to widzę dwie opcje albo jesteś skinny fat i to będzie wyzwanie albo masz tzw budowę drwala, co też wymaga pracy ale nic zabójczego, bo Twoja waga ciała jest ...normalna?...Ciężki nie jesteś.

 

Moim zdaniem pompki, podciągnięcia, i przysiady, no i rower.


  • 1
"Part of knowing where you're at
is where you're not"
Mark Bell

rafikk
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Ambicje, kompleksy, figura.

Witaj

Super, że trafiłeś na nasze forum :) Extra, że zrezygnowałeś z używek. Jeszcze przydałoby się wyeliminować słodycze,  ''shit'' i już masz kolejny bodziec. Sam trening tlenowy typu rower/bieganie nie spełni Twoich oczekiwań.. Musisz zacząć ćwiczyć siłowo. Jeśli chcesz ćwiczyć w domowych warunkach polecam trening kalisteniczny. Maksym nasz kolega z forum zajmuje się tego typu rzeczami, więc pewnie za jakiś czas coś wrzuci :)

Co do diety-mój ulubiony temat.. Jednak nie wierze w to, że masz aż taką aktywność! Gdzie to obliczałeś? Policz u nas! TU  No z tego powodu, że możesz nie mieć wystarczającej wiedzy na temat kalorii i jak się to liczy.. Możesz się zdecydować na parę miesięcy wykupionej diety, a jak nie to zawsze możesz się poratować aplikacjami, które te kalorie liczą. Na redukcję polecam diety wysoko-tłuszczowe

@anjalover - Upsss.. Korzystałem z podobnego kalkulatora internetowego i tak Mi wyszło. Korzystając ze strony poleconej przez Ciebie wyszło Mi:

 

Twoja podstawowa przemiana materii wynosi:
2008 kcal
Aby schudnąć, uwzględniając Twoje całkowite zapotrzebowanie kaloryczne, powinieneś dostarczać organizmowi*:

3114 kcal

 

Myślę, że w przypadku osobnika zupełnie niewytrenowanego nawet jazda na rowerze poprawi ilość wykonanych pompek :D

 

U Ciebie to widzę dwie opcje albo jesteś skinny fat i to będzie wyzwanie albo masz tzw budowę drwala, co też wymaga pracy ale nic zabójczego, bo Twoja waga ciała jest ...normalna?...Ciężki nie jesteś.

 

Moim zdaniem pompki, podciągnięcia, i przysiady, no i rower.

@bieniek, mogę wrzucić jakieś zdjęcie poglądowe ukazujące co kryję się pod koszulką.. :/


Użytkownik rafikk edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

bieniek
  • Moderator
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 9
25
Neutralna
  • Lokalizacja:Trolowe Wzgórze
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:24
  • Wzrost [cm]:186
  • Przysiad [kg]:140 low bar
  • Wyciskanie [kg]:102.5
  • Martwy ciąg [kg]:150 klasycznie
  • Waga [kg]:87

Napisano Ponad rok temu

Re: Ambicje, kompleksy, figura.

Mi nie potrzebne jest zdjęcie bo nie interesuję się wyglądem, tylko efektywnością - nie mylić z efektownością.

Trenuj coś aż będziesz się czuł ze sobą pewnie i osiągniesz cele które sobie założyłeś.

Jak to mówią, 90% stylu leży w podejściu :)


  • 1
"Part of knowing where you're at
is where you're not"
Mark Bell

rafikk
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Ambicje, kompleksy, figura.
Podbijam temat:
jakiś sposób na liczenie kalorii? A może znajdę gdzieś gotową dietę na Moje potrzeby(3100)?
  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Ambicje, kompleksy, figura.

Jak ktoś laik to lepiej dietkę wykupić bo to trzeba czasu by to pojąć, a jak nie to w niedzielę ustalić posiłki na cały tydzień i się tego trzymać. Można też wykupić dietę.. zainwestować w catering. 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


rafikk
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Ambicje, kompleksy, figura.

Jak ktoś laik to lepiej dietkę wykupić bo to trzeba czasu by to pojąć, a jak nie to w niedzielę ustalić posiłki na cały tydzień i się tego trzymać. Można też wykupić dietę.. zainwestować w catering.


@aniajlover , jakieś schematyczne, gotowe diety polecasz?
  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Ambicje, kompleksy, figura.

@aniajlover , jakieś schematyczne, gotowe diety polecasz?


Wiesz co nie mam nic aktualnie niczego na polecenie Wam.. Ale ja jestem ZA wszystkim co Low Carb, High Fat i takie inne tam pierdoły :D
Szczególnie na redukcji fajnie fat schodzi jak się je te max 100g Ww
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Ambicje, kompleksy, figura.

Nie ma czegoś takiego jak gotowa dieta. 
POnieważ każdy jest inny. 
kaloria kalorii nie równa ! 
np są 2 osoby i dzienne zapotrzebowanie ich wynosi 3 000 
ALE jedna czerpię kaloryczność z węgli a druga z tłuszczy. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024