Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciężka praca,a suplementacja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Wuja Filip
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ciężka praca,a suplementacja.
Witam wszystkich forumowiczów. Mam kilka pytań i chciałbym otrzymać fachowe odpowiedzi. Więc jak napisałem w temacie posta, ciężko pracuje fizycznie na produkcji. Zdarza sie,że dziennie "przerzuce" 15 ton. Czasami więcej,a czasami miej,ale niestety zawsze jest te kilka ton. Praca wbrew pozorom nie jest,aż tak ciężka,gdyż czas w jakim to robię to 8 godzin. Niestety pojawiają się problemy,ze stawami w łokciach. Przeszywający ból z rana promieniuje od łokci,aż do szyji. Lekarz stwierdził,że to jest tzw. "Łokieć tenisty" i mam zapisał mi 4flex z apteki i kazał mi odpoczywać i się nie przemęczać.Niestety pracować trzeba. Pracy nie zmienię,bo mi się podoba a na studia już za późno,żeby zostać lekarzem i się nie przemęczać:) Wracając do tematu i moich pytań na które nadeszła pora. Czy są jakieś suplementy które by poprawiły moja wydajność w pracy? Chodzi mi o wzrost siły i wytrzymałość. I co możecie polecić na wzmocnienie stawów? Ja wymyśliłem sobie,że może zakupie kreatynę, BCAA i jakiegoś Gainera. Wzmocnienie trochę masę mięśniową,a co za tym idzie odciaże stawy.Dodam jeszcze,że w pracy jem regularnie co 2 godziny. Staram się jeść dużo węglowodanów i białka. Niestety mam tzw. szybkie spalanie i ciężko mi nabrać masy mięśniowej. Chudy patyk też nie jestem,ale do "dziada" mi brakuje:) W ciągu miesiąca stosowania mojej diety pojawiły się wyrzeźbione mięśnie,oraz przyrost mięśni rąk (2cm) mam już 36 na karabinie;) ha ha Siłownie mam pod ręką,ale narazie jestem tak wykończony po pracy,że nie mam siły i ochoty na machanie sztanga. Czy może zacisnąć zęby i iść na mały trening? Pomóżcie koledzy i koleżanki dobrą radą. Mile widziane byłyby nazwy suplementów które mi pomogą w odpowiedziach. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.5
  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężka praca,a suplementacja.

Witaj

Być może te problemy ze stawami są wynikiem.. może to dziwnie zabrzmi, ale złej techniki noszenia/chwytania..?

Hm, gainer raczej nie, białka też bym nie kupowała tylko starała się dostarczać białka z pożywienia, nie z prochu :). BCAA by uszło, ale też kreatyny nie ma sensu kupować. Bardziej bym polecała jakieś witaminy i minerały, np. witamina D, omega-3, magnez, cynk itp. oraz zwiększenie kaloryczności diety, bo być może przez to brak Ci sił. 

Co do diety nie unikaj tłuszczu, piszesz, że starasz się jeść dużo węglowodanów i białka, a co z tłuszczem? Z jakich źródeł czerpiesz ten makroskładnik?


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężka praca,a suplementacja.

Witam wszystkich forumowiczów. Mam kilka pytań i chciałbym otrzymać fachowe odpowiedzi. Więc jak napisałem w temacie posta, ciężko pracuje fizycznie na produkcji. Zdarza sie,że dziennie "przerzuce" 15 ton. Czasami więcej,a czasami miej,ale niestety zawsze jest te kilka ton. Praca wbrew pozorom nie jest,aż tak ciężka,gdyż czas w jakim to robię to 8 godzin. Niestety pojawiają się problemy,ze stawami w łokciach. Przeszywający ból z rana promieniuje od łokci,aż do szyji. Lekarz stwierdził,że to jest tzw. "Łokieć tenisty" i mam zapisał mi 4flex z apteki i kazał mi odpoczywać i się nie przemęczać.Niestety pracować trzeba. Pracy nie zmienię,bo mi się podoba a na studia już za późno,żeby zostać lekarzem i się nie przemęczać :) Wracając do tematu i moich pytań na które nadeszła pora. Czy są jakieś suplementy które by poprawiły moja wydajność w pracy? Chodzi mi o wzrost siły i wytrzymałość. I co możecie polecić na wzmocnienie stawów? Ja wymyśliłem sobie,że może zakupie kreatynę, BCAA i jakiegoś Gainera. Wzmocnienie trochę masę mięśniową,a co za tym idzie odciaże stawy.Dodam jeszcze,że w pracy jem regularnie co 2 godziny. Staram się jeść dużo węglowodanów i białka. Niestety mam tzw. szybkie spalanie i ciężko mi nabrać masy mięśniowej. Chudy patyk też nie jestem,ale do "dziada" mi brakuje:) W ciągu miesiąca stosowania mojej diety pojawiły się wyrzeźbione mięśnie,oraz przyrost mięśni rąk (2cm) mam już 36 na karabinie;) ha ha Siłownie mam pod ręką,ale narazie jestem tak wykończony po pracy,że nie mam siły i ochoty na machanie sztanga. Czy może zacisnąć zęby i iść na mały trening? Pomóżcie koledzy i koleżanki dobrą radą. Mile widziane byłyby nazwy suplementów które mi pomogą w odpowiedziach. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.5

 

Dopóki nie rozwiążesz problemu związanego z łokciem to nawet nie masz co myśleć o zaczynaniu treningów. Jak wrócisz do pełnej sprawności to wtedy możesz planować suplementację i rozbudowę swojej masy mięśniowej ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężka praca,a suplementacja.
A czymkolwiek możesz pomyśleć o suplemetach wzmacniajacych kości
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężka praca,a suplementacja.

Chitosan, glukozamina, chondroityna, MSM, kolagen, witamina D3 + K2 - to chyba najlepsze preparaty na wzmocnienie kości. 


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


BeBig
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 7
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężka praca,a suplementacja.

Chitosan, glukozamina, chondroityna, MSM, kolagen, witamina D3 + K2 - to chyba najlepsze preparaty na wzmocnienie kości. 

Jak najbardziej się przyda. Trochę pomóc może ostaryna, ale tutaj różnie działa na każdego, więc z tym bym uważał. Dobrze też na ścięgna działa BPC 157 ale musiałbyś wstrzykiwać podskórnie.

Omega 3 też bardzo dobrze się spisze moim zdaniem. Możesz też zastosować kompiele w magnezie (kup obojętnie jaki magnez, najlepiej tak z kilogram i wsyp do wanny i kąp się).
Co do supli powyżej to można też dorzucić Nem Forte, jest to naturalna błona skorupek jaj z dodatkami takimi jak witamina C (sama witamina C na wzmocnienie nie tylko kości też się bardzo dobrze spisze),
 

Co do gainera to bez sensu, bcaa nie zaszkodzi, kreatyna też nie zaszkodzi. Pamiętaj też o odpowiednim nawodnieniu. Pij dużo wody. Zwiększ kcal w diecie, staraj się jadać zarówno tłuszcze jak i białko i węgle. Węgle z ryżu, kaszy, ziemniaków. Białko to głównie z kurczaka, indyka, chudej wołowinki, szyneczki itp. A tłuszcze poleciłbym Ci z ryb głównie, awokado itp.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężka praca,a suplementacja.

Już któryś raz słyszałem o stosowaniu magnezu w płatkach do kąpieli. Ktoś ma doświadczenie z taką formą? Jakieś źródła naukowe potwierdzające, rzekomo, lepszą wchłanialność i działanie w organizmie?


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężka praca,a suplementacja.

Już któryś raz słyszałem o stosowaniu magnezu w płatkach do kąpieli. Ktoś ma doświadczenie z taką formą? Jakieś źródła naukowe potwierdzające, rzekomo, lepszą wchłanialność i działanie w organizmie?


Też o tym słyszałam, że nawet jak nie w płatkach to tam jakoś się dosypuje czy jakos to tam szło.. Ale czy to działa to nie wiem.
Abetalipoproteinemia (alez Ty masz trudny ten nick xD) dawaj kupimy i sprawdzimy! :D
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężka praca,a suplementacja.

Podejrzewam, że główną zaletą tej postaci jest omijanie układu pokarmowego i mniejsze straty wynikające z procesu trawienia. Cóż, może jak będzie okazja to sprawdzę. Póki co bazuje na sprawdzonych chelatach lub cytrynianie ;)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężka praca,a suplementacja.

Podejrzewam, że główną zaletą tej postaci jest omijanie układu pokarmowego i mniejsze straty wynikające z procesu trawienia. Cóż, może jak będzie okazja to sprawdzę. Póki co bazuje na sprawdzonych chelatach lub cytrynianie ;)

Możliwe. No cytrynianu ja akurat używam. Rzeczywiście ''szybciej'' dociera :D 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciężka praca,a suplementacja.

Warto też wiedzieć, że magnez, tauryna i kreatyna wzajemnie na siebie oddziałują co potęguje ich działanie. Niektóre przyprawy także poprawiają wchłanianie i przyswajalność składników odżywczych z pożywienia np. pieprz czarny.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024