Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odżywki w piłce noznej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Bonekae
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Odżywki w piłce noznej
Witam,
Na wstępie zaznaczę, ze dopiero zaczynam się tym interesować, mam 18 lat i trenuje piłkę nożna (6 dni w tygodniu). Chciałem zapytac jakie odżywki mogę zaczac brac, jakie pomogą mi w tej dyscyplinie? Wytrzymałość, siła oraz szybkość. Czytałem trochę o kreatynie, ale z tego co wiem, pasuje, żeby cos do niej brac. Zastanawiałem się nad BCAA. Ale czy nie lepszy od kreatyny dla mnie będzie gainer bialkowo węglowodanowy? Chciałbym zasięgnąć rady jakiś doświadczonych użytkownikow. Oczywiscie odżywki które opisałem nie są jedynymi dostępnymi dla mnie. Cena nie gra roli. Najlepiej po opisaniu danej odżywki, podać jej najlepszy odpowiednik. Interesują mnie odżywki w proszku, nie chce katować żołądka tabletkami. A wiec które najlepsze? ;)
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki w piłce noznej

Gdy dostaję czasami zapytania od znajomych piłkarzy to zawsze polecam im ten sam zestaw: beta-alanina do wzrostu wytrzymałości + carbo/vitargo jako dodatkowe źródło siły do długotrwałych treningów. Możesz tez pomyśleć o taurynie, która zadziała nieco protekcyjnie dla układu nerwowego.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


BeBig
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 7
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki w piłce noznej

Jak najbardziej kreatyna i bcaa będzie ok. Odżywkę białkowo-węglowodanową bym sobie darował. Jeśli chodzi o beta-alaninę i vitargo super rozwiązanie. Będzie energia na cały dzień. Do tego bym dorzucił porządną michę i trening, np WOD, HIIT, Crossfit. Co do tauryny, to nie jest droga i na pewno nie zaszkodzi. Przy takim treningu itp dobrze też zaopatrzyć się w witaminy i minerały. Ogólnie bym celował w aminokwasy. Dobrym rozwiązaniem będzie jak masz kasę To suplement Crush (Scitec) gdzie masz mikronizowane aminokwasy, betaina, L-cytrulina, beta alanina i kilka innych rzeczy. Aa i bym zapomniał też o wspomaganiu układu nerwowego, czyli kompleks witamin z grupy B (najtaniej w rossmannie ;)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki w piłce noznej

W sumie po długotrwałych treningach wytrzymałościowych możesz też dorzucić jakiś booster testosteronu przed snem. 


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024