Skocz do zawartości


Zdjęcie

SW a suplementacja


5 odpowiedzi w tym temacie

Idiotycznyy
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout, Filozofia, Psychologia, Fizyka kwantowa, Duchowość, Tworzenie Muzyki
  • Staż [miesiące]:30
  • Wzrost [cm]:180
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

SW a suplementacja

Witam, 

 

Ćwiczę z własną masą ciała, już 3 lata nigdy nie trzymałem żadnej diety, ani nie brałem żadnych supli czy kreatyny dlatego też jeśli chodzi o posturę jest co najmniej mizernie, siła jak najbardziej ok (przynajmniej mnie zadowala).

 

Ale teraz chciał bym popracować nad posturą, lecz posiadam ograniczone środki więc na dobrą dietę mnie jako tako nie stać i tu przychodzą suple.

Jakie najlepiej brać? wystarczy sama odżywka białkowa czy przydało by się coś jeszcze? od razu mówię że kreatyny nie chcę brać(mam swoje powody ku temu), a postura z siłowni mi się po prostu nie podoba tym bardziej że ćwiczę jeszcze sztuki walki więc muszę być jak najbardziej gibki.    Mam nadzieję że mi ktoś pomoże i uzasadni swoją wypowiedź bo nie toleruje wypowiedzi typu : "nie bo nie tak musisz i tyle"

Serdecznie pozdrawiam.  


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: SW a suplementacja

Kiepska wymówka, konkretna dieta zazwyczaj kosztuje taniej od "normalnego" odżywiania.

 

Nie wiesz ile dotychczasowo dostarczasz białka, więc nie wiesz czy potrzebujesz więcej, dlatego białko w prochu kiepski pomysł.


  • 0

Idiotycznyy
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout, Filozofia, Psychologia, Fizyka kwantowa, Duchowość, Tworzenie Muzyki
  • Staż [miesiące]:30
  • Wzrost [cm]:180
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: SW a suplementacja

Taki problem, że dietetyk kosztuje 150zł tygodniowo i dieta z 200zl /tyg.  jakiś pomysł? jak to rozwiązać jestem wstanie wydawać 150 zł/tyg na dietę ale nie na dietetyka, może polecicie książkę dobrą o dietetyce, tak abym sam sobie mógł ułożyć tak ową dietę 


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: SW a suplementacja

NIe wiem czy dodanie jednego posiłku np. 100 gram makaron to tak ogromny wydatek. 

 

W parze z tym proponuje dodać ciężar na pas i wykonywać tę same ćwiczenia. 

Co do posiłków możesz dodawać łyżkę oliwy i już kaloryczność masz na +

 

Po tym jak obliczysz ile białka potrzebujesz możesz zdecydować się na białko. 

Kalkulator:

http://www.fabrykasily.pl/bmr


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Idiotycznyy
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout, Filozofia, Psychologia, Fizyka kwantowa, Duchowość, Tworzenie Muzyki
  • Staż [miesiące]:30
  • Wzrost [cm]:180
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: SW a suplementacja

3898 kcal

  • 15% białka: 585 kcal = 147 g
  • 55% węglowodanów: 2144 kcal = 536 g
  • 30% tłuszczu: 1170 kcal = 130 g

 

Dzięki, wszystkim jak poskutkuję to na pewno napisze o tym jak nie to też dam wam znać i dzięki za rady ;) pozdrawam


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: SW a suplementacja

W 150zł tygodniowo zmieścisz się spokojnie, prawdę powiedziawszy jak pokombinujesz możesz zejść nawet do 10zł dziennie choć łatwe to nie będzie.

 

Węglowodany tanie zdobędziesz z ryżów/kasz pakowanych po kilogram. Ziemniaki jak kupujesz w większej ilości też tanio wychodzą. Białko i tłuszcze to podroby, twarogi, jaja. Jeśli chcesz wydać 15zł na dzień śmiało wystarczy nawet na pierś z kurczaka, udka, czy chudą wieprzowinę.

 

Źródło tłuszczu olej rzepakowy, trochę drożej oliwa.

 

Za resztę z tego co zostanie owoce i warzywa.

 

Polatasz po biedronkach, poszukasz różnych promocji to na prawdę cenowo nisko zejdziesz.

 

Źródła węgli i białka polecam zmieniać, np jeden dzień głównie kasza, drugi ziemniaki, trzeci ryż itd. Podobnie ze źródłem białka. Chodzi o to by nie doprowadzić do niedoborów mikroskładników, ani nadmiaru.

Owoce i warzywa też proponuję zmieniać, chociażby sezonowo kierować się ceną.


  • 0



Dodaj odpowiedź



  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024