Skocz do zawartości


Zdjęcie

Liczenie kalorii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

carnage
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street workout

Napisano Ponad rok temu

Liczenie kalorii

Cześć wszystkim :)

**Przed założeniem tematu sprawdziłem czy taka dyskusja miała tutaj miejsce, a że nic nie znalazłem to postanowiłem ją rozpocząć. Jeśli jestem w błędzie, to sorki za spam.

 

Przechodząc do meritum sprawy, otóż od ok. tygodnia używam aplikacji MyFitnessPal do liczenia zjedzonych przeze mnie kalorii. Głównie ją pobrałem, aby zobaczyć w jakich ilościach pochłaniam dania. Sprawdzam co ile waży i staram się zmieścić w moim limicie (2150 kcal, przy dotychczasowej aktywności i siedzącego trybu życia). Choć wychodzi tak, że znajdują się poniżej wyznaczonej wartości - z zapasem 400kcal lub więcej. I w tej chwili się zastanawiam, czy stosuję dobrą taktykę, aby trochę schudnąć, a w późniejszym czasie utrzymać wymarzoną wagę w podobny sposób? 

 

Wiek: 19 lat

Wzrost: 179 cm 

Waga: ~78kg

 

Co o tym sądzicie? Oprócz tego, znacie jakieś całkiem ciekawe książki na temat odżywiania?


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Liczenie kalorii

Witaj

Z własnego doświadczenia wiem, że właśnie MyFitnessPal troszeczkę.. zawyża.. :( Czasami zaniża. Teraz przeniosłam się na tabele-kalorii. Ale to tylko na temat tej aplikacji :D

Jak dla Ciebie od razu zejście z kaloriami na -400 to trochę  przy dużo.. Powinieneś na początek zejść sobie minimalnie 100-200 kalorii.. Ale czy widzisz efekt ?

Książki-zależy która ''teoria'' diet Ci się podoba. Ktoś może Ci przesłać milion dobrych książek o diecie wysoko-węglowodanowej, ja za to preferuje diety nisko-węglowodanowe.

 

 

Sprawdź tabelę kalorii na stronie: https://www.fabrykas.../tabele-kalorii


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


carnage
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street workout

Napisano Ponad rok temu

Re: Liczenie kalorii

Co do efektów, to w ok. tydzień udało mi się zjechać jakoś z -1kg, więc uznaję to za dobry wynik w takim czasie. Odnośnie jedzenia, to jakoś samo tak wychodzi tzn. jem normalnie posiłki, ale zamiast dwóch kotletów smażonych zjadam jednego no i nie dojadam w nocy kolejnej porcji obiadu + z energetyków i soków przeniosłem się na wodę (gazowaną oraz niegazowaną) :)

Może jedynie przesadzam z ciastami np. wczoraj zjadłem 55g skubańca, bo szkoda było mi zmarnować więcej kalorii na większy kawałek, więc potem wziąłem jabłko :D


  • 0

mocsilamotywacja
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 442 postów
  • Pomógł: 8
39
Neutralna
  • Lokalizacja:Giżycko
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka
  • Staż [miesiące]:10
  • Wzrost [cm]:180
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:100
  • Pas [cm]:89
  • Udo [cm]:60
  • Przysiad [kg]:150
  • Wyciskanie [kg]:100
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Liczenie kalorii

Myfitnesspal jest ok, ale trzeba brać pod uwagę to, że ludzie dodają tam poszczególne pokarmy i sam spotkałem się z sytuacją, gdzie banan obrany miał 20g tłuszczy... Lepiej jest skanować dany produkt kodem w aplikacji poprzez aparat w telefonie, wtedy wszystko jest tak jak trzeba.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Liczenie kalorii

Jeżeli masz problem z myfitnesspal bądź nie jesteś do niego do końca przekonany, to skorzystaj z tego wątku ;)

 

KOMPENDIUM WIEDZY O DIECIE


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


TOSSA
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Liczenie kalorii

Na androida jest wiele ciekawych aplikacji wspomagających trening i planowanie żywienia w oparciu o różne diety. Niestety, do wielu ciekawych funkcji dostęp jest jedynie po wykupieniu abonamentu. Pozytywne jest to, że można na przykład korzystać przez miesiąc z wersji płatnej, a potem zrezygnować, jeśli informacje nam nie odpowiadają.


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Liczenie kalorii
Ja polecam tabelekalorii
  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024