Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból barku.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

becek123
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ból barku.

Wrociłem do siłowni po jakiejś 1,5 rocznej przerwie, do tej pory wykonałem 10 treningów FBW, planem A,B co 2 dzień,
Plan A :

Siady 5x5

Wycisk leżąc 5x5

Wiosło sztangą 5x5

Wznosy bokiem 4x8

Bic sztanga 4x8

Tric wycisk wąsko 4x8

 

Plan B:

Suwnica 5x5

Wycisk skos 5x5

Drążek 5s

OHP 4x5

Bic hantle 4x8

Dipsy 4x8

 

Po tygodniu może po poltora zaczął mnie boleć prawy bark miedzy przednim a bocznym aktonem, nie jest to raczej staw, nic nie strzela. Smaruje maśćmi przeciwzapalnymi. Najb ardziej boli po ohp,wznosach i wyciskaniach na klatkę teraz były święta to miałem przerwy jakieś 4-5 dni dzisiaj zrobiłem trening i dalej to samo może nawet trochę mocniej. Przy wyciskaniach zwracam szczególną uwagę na ściagnięcie łopatek i ściagnięcie barków do dołu. Nie chciałbym rezygnować z treningów bo ledwo co zacząłem, efekty już widać i jestem zadowolony, dlatego zastanawiam się nad zmianą planu i przeczekaniu złego, bo wizyta u lekarza raczej nic nie wskura a na prywatnego lekarza narazie nie mam funduszy. Wrzucam dodatkowo zdjęcie barku i miejsca bólu:
 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Chciałem wyeliminować ćwiczenią obciążające bark na jakiś czasi wyglądało by to tak:

 

Plan A :

Siady 5x5

Wycisk leżąc 5x5 - nie wiem czym można by zastąpić, może przenoszeniem hantla za głowy

Wiosło sztangą 5x5

Wznosy bokiem 4x8 - wyeliminować całkiem

Bic sztanga 4x8

Tric wycisk wąsko 4x8 - zastąpić wyciskaniem francuskim lub ściaganiem linki z wyciągu górnego

 

Plan B:

Suwnica 5x5

Wycisk skos 5x5 - tak jak wyżej

Drążek 5s

OHP 4x5 - wyeliminować całkiem

Bic hantle 4x8

Dipsy 4x8 jw. zastąpić wyciskaniem francuskim lub ściaganiem linki z wyciągu górnego

 

Proszę o jakieś porady w tym temacie, z góry jestem wdzięczny.

 

Zapomniałem dodać że przed każdym treningiem była rozgrzewka 10 min orbitrek potem przed każdym ćwiczeniem stopniowe zwiększanie ciężaru i głowne serie stały ciężar ( łatwiej mi kontrolowoac progres)


  • 0

fmx650
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 2
12
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból barku.

Siema, uwazam ze nikt nie jest w stanie Tobie pomoc w internetach. Nawet lekarz nic nie doradzi jesli cie nie zobaczy I nie zbada. Osobiscie uwazam ze lekarz sportowy, fizjoterapeuta pomoglby na pewno. takie "przeczekanie" moze sie w przyszlosci skonczyc znacznie powazniejsza kontuzja.

 Pisze to bo mialem wiele kontuzji I wiem z doswiadczenia ze jesli teraz zaniedbasz cos nawet drobnego to w przyszlosci wroci ze zdwojona moca.

 

Uwazam rowniez ze troche zle zaczynac po tak dlugiej przerwie od 5x5, trening jest fajny ale nie na start gdzie maly zakres powt. niejako wymusza dorzucenie wiekszych obciazen a cialo nieprzygotowane jest na taki rodzaj treningu.

 

Pozdro


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból barku.

Jak najbardziej zgadzam się z przedmówcą. Ćwiczenie w warunkach patologicznych dla narządu ruchu, czyli w trakcie kontuzji, może prowadzić do pogłębienia istniejącego problemu. W konsekwencji utrwalą się złe nawyki ruchowe i mechanizmy kompensacyjne, co prędzej czy później spowoduje spadek siły mięśniowej i ograniczenie ruchomości ;) 

 

Odpuść treningi i udaj się do fizjoterapeuty by rozwiązać ten problem w miarę na świeżo. Im szybciej tym lepiej.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024