Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

ewanmark
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Badania Hormonalne Dla Naturala

Witam!

 

Czy pomoże mi ktoś w wyborze badań hormonalnych i odpowiedzeniu na dodatkowe pytania?

 

1. Po jakim czasie hormony wracają do normy po zejściu do niskiej tkanki tłuszczowej i byciu na niskich tłuszczach przez prawie rok? (Od maja zeszłego roku schodziłem od 90t do nawet 45t teraz od miesiąca jestem na 25% z zapotrzebowania ale jestem 6kg cięższy)

2. Czy będąc naturalem potrzebuje robić takie same badania jak gdybym używał dopingu czy nie? Które polecacie zrobić i dlaczego?


  • 0

ewanmark
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Badania Hormonalne Dla Naturala

Witam!

 

Czy pomoże mi ktoś w wyborze badań hormonalnych i odpowiedzeniu na dodatkowe pytania?

 

1. Po jakim czasie hormony wracają do normy po zejściu do niskiej tkanki tłuszczowej i byciu na niskich tłuszczach przez prawie rok? (Od maja zeszłego roku schodziłem od 90t do nawet 45t teraz od miesiąca jestem na 25% z zapotrzebowania ale jestem 6kg cięższy)

2. Czy będąc naturalem potrzebuje robić takie same badania jak gdybym używał dopingu czy nie? Które polecacie zrobić i dlaczego?

hormony TSH, fT4, fT3 ,anty TPO, anty-TG, LH, FSH, prolaktyna, DHEA, kortyzol, progesteron, testosteron wolny i całkowity, estrogeny (estriadol)


  • 0

ewanmark
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Badania Hormonalne Dla Naturala

hormony TSH, fT4, fT3 ,anty TPO, anty-TG, LH, FSH, prolaktyna, DHEA, kortyzol, progesteron, testosteron wolny i całkowity, estrogeny (estriadol)

Update 

po lekturach jak na dziś stwierdziłem że to będzie najważniejsze i najlepsze.

 

Lipidogram 25zł (wszelaki cholesterol)
estradiol 26zł
TSH 18zł
FT4 18 zł
FT3 18zł
prolaktyna 26zł
DHEA 34 zł (wyniki do 5 dni roboczych)
kortyzol 30zł (z moczu)
progesteron 26zł
kreatynina 8zł
 
Razem wychodzi 291zł.
 
Na miejscu osób które chcą utrzymać formę 365 dni w roku polecam robić te badania co 6 miesięcy żeby się upewnić czy ciało nam mówi że chcę odpocząć od wysiłku fizycznego bądź diety (zw. niskich tłuszczy).
 
Jak tych badań nie zrobimy to mając w końcu to formę nad którą pracowaliśmy lata nie będziemy wiedzieli czy za dzień bądź za kilka tygodni czy rok z znikąd nam hormony nie pierdolnx i poczujemy nie kontrolowaną potrzebę zjedzenia (jak zawodnicy po zawodach plus 5-10 kg dzięki głodówce i właśnie popsutym hormonom).
 
To dla was pasjonatów kulturystyki którzy nie startują w zawodach ale chcą utrzymać bardzo fajną formę - zepsutych hormonów chyba nie chcecie? Udany powrót do diety i początek zrzucania balastu przeważnie trwa 3 miesiące a to bo tyle może potrwać naprawa hormonów a dopiero jak są one naprawione to można na nowo zacząć rzeźbę a po co to zamiast ją utrzymać?

  • 0

ewanmark
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Badania Hormonalne Dla Naturala

 

Update 

po lekturach jak na dziś stwierdziłem że to będzie najważniejsze i najlepsze.

 

Lipidogram 25zł (wszelaki cholesterol)
estradiol 26zł
TSH 18zł
FT4 18 zł
FT3 18zł
prolaktyna 26zł
DHEA 34 zł (wyniki do 5 dni roboczych)
kortyzol 30zł (z moczu)
progesteron 26zł
kreatynina 8zł
 
Razem wychodzi 291zł.
 
Na miejscu osób które chcą utrzymać formę 365 dni w roku polecam robić te badania co 6 miesięcy żeby się upewnić czy ciało nam mówi że chcę odpocząć od wysiłku fizycznego bądź diety (zw. niskich tłuszczy).
 
Jak tych badań nie zrobimy to mając w końcu to formę nad którą pracowaliśmy lata nie będziemy wiedzieli czy za dzień bądź za kilka tygodni czy rok z znikąd nam hormony nie pierdolnx i poczujemy nie kontrolowaną potrzebę zjedzenia (jak zawodnicy po zawodach plus 5-10 kg dzięki głodówce i właśnie popsutym hormonom).
 
To dla was pasjonatów kulturystyki którzy nie startują w zawodach ale chcą utrzymać bardzo fajną formę - zepsutych hormonów chyba nie chcecie? Udany powrót do diety i początek zrzucania balastu przeważnie trwa 3 miesiące a to bo tyle może potrwać naprawa hormonów a dopiero jak są one naprawione to można na nowo zacząć rzeźbę a po co to zamiast ją utrzymać?

 

Dla tych na budżecie to Testosteron calkowity, estro, prolaktyna, kortyzol z moczu, tsh, ft3, progesteron


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Badania Hormonalne Dla Naturala

 

Update 

po lekturach jak na dziś stwierdziłem że to będzie najważniejsze i najlepsze.

 

Lipidogram 25zł (wszelaki cholesterol)
estradiol 26zł
TSH 18zł
FT4 18 zł
FT3 18zł
prolaktyna 26zł
DHEA 34 zł (wyniki do 5 dni roboczych)
kortyzol 30zł (z moczu)
progesteron 26zł
kreatynina 8zł
 
Razem wychodzi 291zł.
 
Na miejscu osób które chcą utrzymać formę 365 dni w roku polecam robić te badania co 6 miesięcy żeby się upewnić czy ciało nam mówi że chcę odpocząć od wysiłku fizycznego bądź diety (zw. niskich tłuszczy).
 
Jak tych badań nie zrobimy to mając w końcu to formę nad którą pracowaliśmy lata nie będziemy wiedzieli czy za dzień bądź za kilka tygodni czy rok z znikąd nam hormony nie pierdolnx i poczujemy nie kontrolowaną potrzebę zjedzenia (jak zawodnicy po zawodach plus 5-10 kg dzięki głodówce i właśnie popsutym hormonom).
 
To dla was pasjonatów kulturystyki którzy nie startują w zawodach ale chcą utrzymać bardzo fajną formę - zepsutych hormonów chyba nie chcecie? Udany powrót do diety i początek zrzucania balastu przeważnie trwa 3 miesiące a to bo tyle może potrwać naprawa hormonów a dopiero jak są one naprawione to można na nowo zacząć rzeźbę a po co to zamiast ją utrzymać?

 

 

Bardzo fajny i pomocny post. Z pewnością zdecyduje się wreszcie na zrobienie kompletu badań po zaplanowanej redukcji. W okresie roztrenowania i odpoczynku dopieszczę wszystko, aby kolejny rok był jeszcze lepszy!


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: hormony, badania hormonalne, naturalna kulturystyka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024