Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z wyborem supli


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Maslero
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Problem z wyborem supli

Siema mam 184cm wzrostu waga 71 ćwiczę z 3 miesiące miałem wcześniej białko które piłem sobie po treningu i było super ;) tzn z regeneracją.
Niedawno się skończyło i odczuwam braki.
Moje makro według kalkulatorów powinno wyglądać tak ,abym osiągnął 80kg wagi : 420 węgli 80 tłuszczu 170 białka.
Problem w tym ,że jak z węglami (bułki etc) nie ma problemu ,aby te 400 załapać tak z białkiem mam problem przez szkołę nie będę robił sobie filietów do szkoły troszkę by to jednak kosztowało.
Średnio dostarczam może z 50% białka którego potrzebuje.
Teraz się zastanawiam czy kupić 1KG białka Hi tec whey 1kg i dawkować po każdym treningu do tego tabletki z minerałami i witaminami + trec cm3 kreatyna.
Lub mogę także zainwestować te 120zł bo tyle kosztowałoby łącznie zamówienie powyżej i zakupić np 2/3kg białka i łykać raz w dni nietreningowe a w treningowe przed i po ;)
Doradzicie coś?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]hyba ,że mam zjadać po 10 serków wiejskich w ciągu dnia ,ale wyjdzie drożej niż to^


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z wyborem supli

Cóż wszystko zależy jak długo planujesz uzupełniać dietę w ten sposób. Moim zdaniem uzupełnianie ponad połowy dziennego zapotrzebowania przez odżywkę to dosyć sporo. Starałbym się by z proszku dostarczać 25%, a pozostałe wpleść jakoś w dietę. Przecież oprócz serków wiejskich i kurczaka są chociażby jajka, jogurty, kefiry czy tuńczyk w puszce ;). Postaraj się jakoś tak zmienić dietę by jak najwięcej brakującej puli uzupełnić normalnym jedzeniem.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Maslero
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z wyborem supli

Cóż wszystko zależy jak długo planujesz uzupełniać dietę w ten sposób. Moim zdaniem uzupełnianie ponad połowy dziennego zapotrzebowania przez odżywkę to dosyć sporo. Starałbym się by z proszku dostarczać 25%, a pozostałe wpleść jakoś w dietę. Przecież oprócz serków wiejskich i kurczaka są chociażby jajka, jogurty, kefiry czy tuńczyk w puszce ;). Postaraj się jakoś tak zmienić dietę by jak najwięcej brakującej puli uzupełnić normalnym jedzeniem.

Masz rację ,ale jest jakiś limit dziennych jogurtów/serków wiejskich?
I po treningu i tak chciałbym białko jakieś polecasz szczególnie ?


  • 0

bieniek
  • Moderator
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 9
25
Neutralna
  • Lokalizacja:Trolowe Wzgórze
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:24
  • Wzrost [cm]:186
  • Przysiad [kg]:140 low bar
  • Wyciskanie [kg]:102.5
  • Martwy ciąg [kg]:150 klasycznie
  • Waga [kg]:87

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z wyborem supli

 białko jakieś polecasz szczególnie ?

 

wołowe.

Kolego weź proszę, wykorzystaj chwilę aby poczytać o naturalnej kreatynie i jej zawartości w mięsie i rybach.

W tuńczyku jest jej mniej więcej tyle samo co w wołowinie.

Chcesz pić białko, znajdź takie które Cię nie wzdyma, ale efekt po prochu i tak nie będzie taki jak po jedzeniu. Surowe jaja do szejkera i ogień!!

 

Przecież wszyscy radzą tak jak kolega wyżej, nic nie zastąpi zbilansowanej diety, a po co się tak upierać na filety kurczęce?? Wystarczą nogi lub udka. A jedzenie powinno być ważniejsze niż trening, bo rośniesz jak zjesz i się wyśpisz.


  • 0
"Part of knowing where you're at
is where you're not"
Mark Bell

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Problem z wyborem supli

Też jestem zdania, zresztą jak większość na tym forum, że dieta nie może być nudna i bazować ciągle na tych samych składnikach. Dobrze jest zastąpić tego klasycznego kurczaka z ryżem i brokułem na jakąś rybę czy chociażby podroby w postaci wątróbki czy żołądków ;)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024