Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

kamilx953
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta + suple - dla przyszłego Aspiranta PSP (Pilne)

Witam,

Wybieram się do szkoły SAPSP.

Test sprawnościowy jest na początku lipca z podciągania na drążku (mój cel to ok 20 razy) oraz koperta (test wydolnościowy) następnie basen.

2 lata temu startowałem tam i drążek zaliczyłem na 17 razy, więc taki lub podobny wynik chciałbym teraz też uzyskać.

Do czego zmierzam.

Zacząłem się podciągać w domu zgodnie z planem ze strony podciaganie.pl, jestem na etapie 9-11.

Dodatkowo chodzę na siłownię i tylko biegam na bieżni ok 3 razy w tyg po ok 30 min. Narazie słabo, ale będę zwiększał ten wynik. W ciepłe dni jazda rowerem ok 15 km (2-3 x w tyg)

Najbardziej teraz się martwię bicepsem i siłą. Jest mi ciężko podciągać się na drążku, nie to co 2 lata temu, świeżo po maturze itp Teraz drążek max 12 razy to jakieś wyzwanie.. Kiedyś raczej rozgrzewka.

Zamierzam wprowadzić dietę, jakieś 5-6 posiłków dziennie + jakieś suplementy na siłę (chciałbym od was usłyszeć co w moim wypadku byłoby najlepsze) i czy po takim działaniu po ok 2 miesiącach będą spoko efekty? Czy może dieta + białko WPC, bo jednak białko jest głównym składnikiem mięśni.

Nie wiem, nie trenowałem sporo, nie znam się, wszystko mi wyleciało z głowy, proszę o wyrozumiałość.

 

Teraz o mnie.

Wiek 22 lat

Waga ok 60 kg

Wzrost ok 180 cm

Staż na siłowni (w liceum ok 1- 1,5 roku)

 

Z góry dzięki za odpowiedź


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta + suple - dla przyszłego Aspiranta PSP (Pilne)

Na Twoim miejscu skupiłbym się na diecie z delikatnie dodatnim bilansem energetycznym. Powiedzmy max +300 kcal przy końcówce. Większa ilość jedzenia = większa ilość paliwa do pracy mięśniowej = lepsze wyniki :). Dieta na pewno po 2 miesiącach (przy sumiennym "trzymaniu" oraz treningach) przyniesie rezultaty, siłą rzeczy dostarczasz organizmowi więcej energii. Co do suplementów, białka i gainery odpuściłbym na rzecz miski. Te odżywki możesz wykorzystać gdy pojawią się problemy z pilnowaniem diety (np. brak czasu na gotowanie, zbyt duże porcje).

 

Z suplementów rzuciłbym taurynę z beta-alaniną. Nie tylko pomoże w zbudowaniu siły do podciągania, ale i będzie dobrze wpływać na wytrzymałość mięśniową ;).


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dieta, suple, suplementy, białko, carbo, drążek, podciąganie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024