Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proszę o pomoc przy diecie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

wojtvv32
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Proszę o pomoc przy diecie
Witam. Mam 17 lat, 179cm wzrostu, waze 77kg. Chcem zmienić swoją sylwetkę. Przy takich wartościach wychodzi że mam bf na poziomie 17%.
Czytałem że przy takim zatluszczeniu powinienem zacząć od redukcji. Wyłączyłem BMR na 2950kcal. I teraz nie wiem czy redukować czy masowac. Rozpisalem już diete na redukcję i zacząłem chodzić na siłownię. Odjalem300 kcal ale nie wiem czy dobrze zrobiłem skoro zacząłem chodzić na siłownię. Jeżeli mam redukować to powiedzcie co sądzicie o tej diecie(te kalorie co zostały przeznaczam na warzywa).

Załączone pliki


  • 0

Koks14
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka, dietetyka

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc przy diecie

Sądząc po zdjęciu, redukcję bym odłożył w czasie. Według wzorów wychodzi nadmiar tkanki itp ale punktem odniesienia powinno być nasze lustro nie kalkulatory. Moim zdaniem zrobiłbym nadwyżkę minimalną kcal żeby robić suchy mięsień bez zbędnego fatu dołożył trening siłowy i obowiązkowo kilka sesji cardio żeby metabolizm sobie radził :)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc przy diecie

Ja na Twoim miejscu poczekałbym z redukcją jak i masą mięśniową. Wejdź na swoje dobowe, typowe zapotrzebowanie kaloryczne i z tego pułapu zacznij sobie ćwiczyć. Myślę, że przez 2 najbliższe miesiące możesz zobaczyć jak organizm będzie reagował i w którą stronę pójdzie. Nie dość, że odbudujesz sobie metabolizm to od razu nieco rozbudujesz dotychczasową masę mięśniową ;). Wraz z jesienią wjedziesz na masówkę i będzie ok.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


PeterBicz
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o pomoc przy diecie

Daj sobie spokój z redukcją (...przez najbliższe półtora roku!). Jeśli chodzi o dietę to w tym wieku wystarczy żew będziesz się trzymał zdrowej zbilansowanej diety, opartej o produkty nieprzetworzone. Odstaw cukier i wszelkiego rodzaju słodycze, ogranicz mleko, pozbądź się tłuszczy trans z diety (frytki, chipsy, smarowidła na chleb, słodycze, przetworzone mięso typu kebab), trzymaj się swojego zapotrzebowania kcal. Zasuwaj na siłowni: ćwiczenia wielostawowe (przysiady, martwy ciąg, wyciskania, wiosłowania) zwłaszcza dużymi ciężarami najmocniej ze wszystkich rodzajów ćwiczeń podkręcają  metabolizm i podnoszą testosteron i hormon wzrotu (które nie tylko budują masę mięśniową ale też palą tluszcz)


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024