Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przyszłość kungfu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

budo_siska
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyszłość kungfu
Marcin(18) napisał

B) Zawodników form. Ćwiczą by osiągnąć perfekcję i piękno ruchu. Zupełnie jak tancerze lub gimnastycy. "Nowoczesne" formy jakie wykonują wymagają wielkiej sprawności, zarazem nie mają już prawie nic wspólnego ze sztuką walki, nie służą zastosowaniu ruchów w realnej walce. W przyszłości będą jeszcze bardziej piękne i puste, zawodnicy będą śmigać prawie jak matrixsie, łącząc ruchy z wu shu z elementami np. capoeiry i gimnastyki (aby było bardziej widowiskowo...).

Ostatnio wpadła mi w ręce kaseta z nagraniem mistrzostw Europy w sportowym Wushu -Moskwa 2004 i rzeczywiście zawodnicy zarówno CC jak i NQ zaprezentowali bardzo wysoki poziom taolu (Europa goni Azję). Obserwując kilkukrotnie wykonania zastanawiałem się nad zastosowaniem ich w realnej walce i doszedłem do przekonania, że ci sportowcy jak mówi chińskie przysłowie "pędzą jak wiatr, stoją jak głaz i wyginają się jak łuk napięty". Przysłowie to określa prawidłową technikę Wushu. Uważam, że Wushu w Moskwie spełniło te zadania. Po raz pierwszy zaprezentowano tam techniki z wyskoku 720 stopni. Owszem, zawodnik który przygotowuje forme na zawody sportowe w taolu zazwycaj nie walczy realnie bo nie ma na to czasu, ale gdy skończy karierę taolu (a przecież to ciągle około 30 letni człowiek) zawsze może jeszcze spróbować walki.
Co do tańca to o Mohamedzie Alim też mówiono że "tańczy w ringu". Umiejętność tańca i poczucie rytmu nie przeczkadzają w walce. Wręcz przeciwnie.
/modern wushu/
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyszłość kungfu

Uważam, że Wushu w Moskwie spełniło te zadania. Po raz pierwszy zaprezentowano tam techniki z wyskoku 720 stopni.
/modern wushu/

Znaczy się, chodzi o to, że zawodnik wyskakuje w powietrze, robi dwa obroty i np. kopie :?: To jakie było zadanie Wushu w Moskwie? By pokazać, że coś takiego da się zrobić? Na sparringach też takie rzeczy się pojawiają :?: :roll:
  • 0

budo_siska
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyszłość kungfu
Pioetrek napisał

Ja dodam od siebie, że Jet Li w takim np filmie Cradle to the Grave czy Romeo must die wszystkich rozwalał a szczególnych odniesień do kultury chińskiej tam nie znalazłem.
Ciekawi mnie w jakiej to katedrze kaligrafii miałaś okazję studiować i czemu Twój mistrz tutaj na forum pyta czu ktoś nauczy Go zastosowań technik formy Nanquan?

Mój Mistrz zna NQ i jego zastosowania, pisał o nauce twardego qiqungu ponieważ są z tym kłopoty zarówno w Polsce jak i na świecie.
a propos Jetta Li, uważam że to wybitny aktor i wspaniały zawodnik Wushu. W swojej karierze aktorskiej zaprezentował filmy chwalące i propagujace kulturę chińską jak i filmy komercyjne pokazujące "uliczne Wushu".
Co się tyczy Katedry kaligrafi - zapraszam na warszawską ASP na Krakowskim Przedmieściu. Polecam.
Pozdrawiam.
/Siska
  • 0

budo_siska
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyszłość kungfu
skiper napisał
[quote]Znaczy się, chodzi o to, że zawodnik wyskakuje w powietrze, robi dwa obroty i np. kopie :?: To jakie było zadanie Wushu w Moskwie? By pokazać, że coś takiego da się zrobić? Na sparringach też takie rzeczy się pojawiają :?: :roll: [/quote][/quote]
Jeśli spróbowałeś wykonać takie kopnięcie to wiesz co ono daje, a w walce realnej nie jest to konieczne.
Wszystkie inne aspekty, techniki, były wykonane bardzo dobrze.
3zasady -szybkość, -siła i duch formy zostały spełnione. Nie zapominakmy, ze CC i NQ w formie seniorskiej to około 60 ruchów w tym wyskoków i akrobatyki 5-6 elementów.
pozdrawiam.
/modern wushu/
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyszłość kungfu

Mój Mistrz zna NQ i jego zastosowania, pisał o nauce twardego qiqungu ponieważ są z tym kłopoty zarówno w Polsce jak i na świecie.
a propos Jetta Li, uważam że to wybitny aktor i wspaniały zawodnik Wushu. W swojej karierze aktorskiej zaprezentował filmy chwalące i propagujace kulturę chińską jak i filmy komercyjne pokazujące "uliczne Wushu".
Co się tyczy Katedry kaligrafi - zapraszam na warszawską ASP na Krakowskim Przedmieściu. Polecam.
Pozdrawiam.
/Siska


Tak po krotce do tej konkretnej Twojej wypowiedzi:
- "twarde qigong" temat trudny i poczytaj, posluchaj nim w ogole sie na ten temat wypowiesz (mysle, ze pokazow cyrkowopodobnych powaznie nie traktujesz)
- Jet Li naprawde dobry aktor (lubie filmy z nim)
- kaligrafia piekna jest
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyszłość kungfu
A propos Jeta Li najnowszy"Czlowiek pies" z nim i M.Freeman´em naprawde dobra, ciekawa rola
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyszłość kungfu

Wszystkie inne aspekty, techniki, były wykonane bardzo dobrze.
3zasady -szybkość, -siła i duch formy zostały spełnione.


Wyrywam zdania ale draznia mnie takie patetyczne wypowiedzi. Dosc tego na codzien w srodkach masowego przekazu. Tutaj na tym forum badzmy konkretniejsi :!:
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyszłość kungfu

Jeśli spróbowałeś wykonać takie kopnięcie to wiesz co ono daje, a w walce realnej nie jest to konieczne.
/modern wushu/

Na wstępie-absolutnie nie chcę się czepiać złośliwie czy coś z tych rzeczy. Mimo wszystko prosiłbym o wyjaśnienie co dokładnie daje. Tzw. "tornado" umiem robić całkiem nieźle, ale szczerze mówiąc, to mam wrażenie, że do walki nie bardzo mi się przydaje. Jasne, do takich rzeczy trzeba mieć odpowiednią siłę, dynamikę w nogach, rozciągnięcie i "czucie ciała" ale...co mi ono konkretnego da w walce ze sparring-partnerem lub na ulicy, to pomimo paru nienajlepszych próbach na ogrodzie, nadal nie wiem :?
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyszłość kungfu


Jeśli spróbowałeś wykonać takie kopnięcie to wiesz co ono daje, a w walce realnej nie jest to konieczne.
/modern wushu/

... ale...co mi ono konkretnego da w walce ze sparring-partnerem lub na ulicy, to pomimo paru nienajlepszych próbach na ogrodzie, nadal nie wiem :?

Ja Ci powiem: kopnięcie 720 stopni da Ci podziw gapiów, zwłaszcza tych obeznanych z tematem, tzn. z grą "StreetFighter".

- Mamusiu, mamusiu!!! Popatrz, a ten pan robi heli-kicki!!!! 8O

:rofl:
  • 0

budo_siska
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyszłość kungfu
Skiper napisał:

Na wstępie-absolutnie nie chcę się czepiać złośliwie czy coś z tych rzeczy. Mimo wszystko prosiłbym o wyjaśnienie co dokładnie daje. Tzw. "tornado" umiem robić całkiem nieźle, ale szczerze mówiąc, to mam wrażenie, że do walki nie bardzo mi się przydaje. Jasne, do takich rzeczy trzeba mieć odpowiednią siłę, dynamikę w nogach, rozciągnięcie i "czucie ciała" ale...co mi ono konkretnego da w walce ze sparring-partnerem lub na ulicy, to pomimo paru nienajlepszych próbach na ogrodzie, nadal nie wiem :?

Wszelkie techniki niezależnie czy mamy przed sobą jednego sparring-partnera czy też wielu przeciwników należy stosować adekwatnie do potrzeb.
"Tornado" jak sama nazwa wskazuje odnosi się do naśladowania tajfunu, wiatru, przypomina trąbę powietrzną -ma działanie po okręgu. zawsze wykonywane z rotacją wyskoku od 90 stopni w zwyż (preferowane na zawodach sportowych 720 stopni). W walce na ringu bardzo rzadko stosowane, wręcz nie używane.
W treningu rozwija koordynację ruchową, dynamikę i oczywiście jest bardzo widowiskowe. Pierwsza faza wyjścia do "tornada" to unik, obrót ciała, wyrwanie się z uchwytu po czym następuje zaskakujące kopnięcie wnętrzem stopy do środka.
Mimo tego, że nie używane i nie widywane na ringach w pełnej formie jego prostsza odmiana -kopnięcie do wewnątrz po łuku tzw, "zbicie broni" (gardy) jest do wykonania. Może być bardzo skuteczna w rozbiciu gardy, bądź w ataku na głowę.
Pozdrawiam.
/modern wushu/
  • 0

budo_siska
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Przyszłość kungfu

A propos Jeta Li najnowszy"Czlowiek pies" z nim i M.Freeman´em naprawde dobra, ciekawa rola

Również polecam, świetna rola Jeta Li, dobre pokazy walki i interesująca, niebanalna fabuła.

Przy okazji przepraszam za bład, pisząc że Mistrzowie chińscy porównują władanie pędzla do władania szablą miałam oczywiście na myśli MIECZ chiński.

Pozdrawiam.
/Siska/
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024