Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta na redukcji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Adrrian1992
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta na redukcji

Witam. Mój cel na najbliższe 2-3 miesiące to zrzucić ok 10 kg. Moja aktywnosc fizyczna ma głównie polegac na jeździe na rowerze. Da się? Bo słyszałem, że na jeździe na rowerze nie zgubi się brzucha tak jak biegając. Mam 180 cm wzrostu i ważę 105 kg. Z samych cyferek wygląda na sporą nadwagę ale w rzeczywistosci tego po mnie nie widać. Cały tłuszcz u mnie się skupia niestety na brzuchu.

 

Oczywiście zdaje sobie sprawę, ze głównym czynnikiem jest DIETA. Dlatego tez założyłem temat w tym dziale ponieważ mam kilka pytań.

W zasadzie to najbardziej mnie interesuje to, co jesć zaraz po treningu?

 

Moja przykładowa amatorska dieta wygląda następująco(nie bede pisał ile czego dokładnie tylko same produkty)

Prosze mi napisac czy jest ona zła?

 

1 posiłek

 

-Mleko+ płatki do mleka z miodem lub jajecznica + pieczywo, najczęsciej jest to zwykła bułka.

 

2 posiłek miedzy śniadaniem a obiadem:

 

- jabłko + banan

 

3 posiłek(obiad):

 

-Mararon + twaróg półtłusty + koniecznie dla smaku 4-5 łyżeczek cukru.

 

4 posiłek(zaraz po treningu)

 

-Jogurt naturalny+banan

 

5 posiłek

 

-pieczywo(bułki)+ tuńczyk

 

Moja obecna dieta jest dośc uboga, skromna i praktycznie dzień w dzień jem to samo. Makaron z serem zamieniam na same udka z kurczaka, gotowane.

Czy takie produkty jakie napisałem wyżej, są złe na redukcji, o ile sie ich bedzie używac w odpowiedniej ilości?

 

Chciałbym wiedzieć co jeść zaraz po treningu(jeździe na rowerze). Czy jogurt naturalny+ banan jest ok?

 

 


  • 0

vangriee
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Zdrowe żywienie
    Zdrowy tryb życia
    Pizzę też lubię
  • Wzrost [cm]:183

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcji

Rzeczy, które rażą w oczy natychmiast to "4-5 łyżeczek cukru" no i "bułki", nie sprecyzowałeś się co do rodzaju pieczywa, więc zakładam, że mówisz o tradycyjnych bułkach pszennych, które są bardzo kaloryczne. 
Przy wzroście, wadze i wieku (który wywnioskowałem na podstawie nicku) Twoje zapotrzebowanie kaloryczne to ~3500kcal
Proponowałbym zacząć dietę od ~3300kcal dziennie rozbitych na 5 posiłków.

Posiłek 1:
Płatki owsiane górskie - 100g
Jogurt naturalny 2% - 160g
Banan - 100g

Posiłek 2: 
Ser twarogowy chudy - 50g
Ser twarogowy półtłusty - 100g
Jogurt naturalny 2% - 50g
Bułka pszenna - 130g (2 sztuki)

Posiłek 3:
Brokuły - 150g
Sznycel z indyka - 150g
Oliwa z oliwek - 15g
Ryż biały - 150g

Posiłek 4:
Kasza gryczana - 100g
Szpinak - 30g
Kukurydza konserwowa - 100g
Mięso z piersi kurczaka - 150g
Oliwa z oliwek - 15g

Posiłek 5:
Kasza KUSKUS - 150g
Warzywa na patelnię (mrożone, dostaniesz w każdym markecie) - 150g

SUMA: 3249,1kcal

Oczywiście to jest tylko jeden przykładowych dni, powpisuj sobie pozycje do dowolnego kalkulatora kalorii i możesz modyfikować poszczególne posiłki jakkolwiek tylko zechcesz, najważniejsze by zgadzały się kalorie i makroskładniki.
Co tydzień (maksymalnie dwa tygodnie) odejmuj po 150-200kcal z dobowej sumy kalorii.

Co do treningu to jestem przekonany, że codzienny trening na wysokiej intensywności przyniósłby zdecydowanie lepsze efekty, niż jazda na rowerze, ale to tylko moja opinia i podejrzewam i podejrzewam, że moja teza zostałaby tyle samo razy poparta, co skrytykowana.

Dieta to podstawa. Pozdrawiam.

 

                       
    KALORIE BIAŁKO WĘGLOWODANY TŁUSZCZE   SUMA DOBOWA: 3 249,1 kcal 173,5 g 503,1 g 60,3 g


Użytkownik vangriee edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcji

vangriee w fajny sposób poprawił Twój jadłospis więc proponowałbym wdrożyć go w życie i sprawdzić jakie korzyści dla Ciebie przyniesie. Dla niego z kolei leci punkt za pomoc.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024