Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

MiKeLxD
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta

witam 

ważę 83 kg i mam 186 cm wzrostu

 

wyliczyłem sobie ,że powinienem spożywać 3900 kalorii ,żeby przytyć

moje pytanie jest następujące:

czy będzie dobre jedzenie 180g  białka,600g węgli i 85g tłuszczy czy może lepiej zwiększyć ilość tłuszczy a odjąć węgle ?

np 180g białka,340g węgli i 200g tłuszczy 

boję się o to ,że jak będę jadł tyle tłuszczy to się strasznie zaleje

no więc która propozycja jest lepsza ?

 


  • 0

Faklop
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 2
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta

Skasowało wszystko co napisałem ( :furious: ) więc napiszę jeszcze raz. Generalnie zapotrzebowanie na masie przelicza się: 1g tłuszczu na KG masy ciała i 2-3g białka na KG masy ciała. W przypadku białka, 2g starczą na spokojnie (przy naszym wzroście i orientacyjnej masie ciała 160g białka to takie minimum do przyjęcia), tłuszcze to samo (1g Ci wystarczy). Resztę ładujesz w węglowodany, a czemu? Ponieważ na masie Twoje treningi mają być ciężkie, przy dużym obciążeniu a powtórzeniach w granicy 10. W przeciwieństwie do redukcji, ogromna ilość węglowodanów wpływa korzystnie na szybką regenerację mięśni, dzięki czemu z treningu na trening widać efekty (pamiętaj, że mięśnie rosną podczas odpoczynku, nie treningu). Białko przede wszystkim wpływa na hamowanie katabolizmu powysiłkowego oraz wywołania samych efektów anabolicznych. Wracając do węgli - to też długa bajka. Zależy, które spożywasz - czy są to węgle proste, czy złożone, o niskim czy wysokim indeksie glikemicznym, który wpływa na odkładanie się tkanki tłuszczowej oraz dawkę energii. Musisz o tym poczytać, gdybyś miał ewentualne pytania - na pewno są osoby na tym forum, które więcej Ci wyjaśnią (sam coś liznąłem, ale nie dysponuje aż tak ogromną wiedza dietetyczną, nie mniej jednak zawsze postaram się pomóc).

 

Dieta to przede wszystkim obserwacja swojego ciała i swoich postępów, kontrola i zabawa kcal. Każdy organizm jest inny i chociaż używa się wzorów, to pamiętaj, że to tylko wzór na początek, później wprowadza się czasami poprawki i wywraca dietę do góry nogami.


  • 1

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta

Skasowało wszystko co napisałem ( :furious: ) więc napiszę jeszcze raz. Generalnie zapotrzebowanie na masie przelicza się: 1g tłuszczu na KG masy ciała i 2-3g białka na KG masy ciała. W przypadku białka, 2g starczą na spokojnie (przy naszym wzroście i orientacyjnej masie ciała 160g białka to takie minimum do przyjęcia), tłuszcze to samo (1g Ci wystarczy). Resztę ładujesz w węglowodany, a czemu? Ponieważ na masie Twoje treningi mają być ciężkie, przy dużym obciążeniu a powtórzeniach w granicy 10. W przeciwieństwie do redukcji, ogromna ilość węglowodanów wpływa korzystnie na szybką regenerację mięśni, dzięki czemu z treningu na trening widać efekty (pamiętaj, że mięśnie rosną podczas odpoczynku, nie treningu). Białko przede wszystkim wpływa na hamowanie katabolizmu powysiłkowego oraz wywołania samych efektów anabolicznych. Wracając do węgli - to też długa bajka. Zależy, które spożywasz - czy są to węgle proste, czy złożone, o niskim czy wysokim indeksie glikemicznym, który wpływa na odkładanie się tkanki tłuszczowej oraz dawkę energii. Musisz o tym poczytać, gdybyś miał ewentualne pytania - na pewno są osoby na tym forum, które więcej Ci wyjaśnią (sam coś liznąłem, ale nie dysponuje aż tak ogromną wiedza dietetyczną, nie mniej jednak zawsze postaram się pomóc).

 

Dieta to przede wszystkim obserwacja swojego ciała i swoich postępów, kontrola i zabawa kcal. Każdy organizm jest inny i chociaż używa się wzorów, to pamiętaj, że to tylko wzór na początek, później wprowadza się czasami poprawki i wywraca dietę do góry nogami.

 

Oprócz tego polecałbym zajrzeć do jednego z najważniejszych wątków w dziale Dieta - Podstawy Dietetyki Sportowej - znajdziesz tam praktycznie wszystkie niezbędne informacje co należy jeść i jakie składniki powinny znajdować się w naszym jadłospisie ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


MiKeLxD
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta

Dziękuje za odpowiedź ,czyli mam jeść te 600g węgli dziennie jak rozumiem :D 

mam jeszcze dwa pytania:  ile można zjeść węgli prostych dziennie ? i czy banan po treningu to dobre źródło węgli ?

sorki ,że tak dużo pytam ,ale jestem nowicjuszem w sprawach dietetyki 


  • 0

BarBeast
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 26
79
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout
  • Staż [miesiące]:7 lat
  • Wzrost [cm]:172
  • Biceps [cm] :39,5
  • Klatka piersiowa [cm]:105
  • Pas [cm]:87
  • Udo [cm]:58,5
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Waga [kg]:75,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta

Węgle proste najlpiej jeść po treningu w celu szybkiego uzupełnienia glikogenu. Banan jest dobrym źródłem ale ma mało węgli, raczej polecałbym ryż biały żeby tak 150g węgli wyciągnać wtedy. 


  • 0
Mój DT #BedeBestia
http://www.fabrykasily.pl/topic/115291-dt-bedebestia-street-workout



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024