Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening i dieta nowicjusza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_duke nukem
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening i dieta nowicjusza
Witam wszystkich, mam 22 lata, 180 cm wzrostu, opstatnio jak się wazyłęm 2 miesiące temu, to ważyłęm 63 kg, teraz nie wiem ile mam, ale chyba trochę więcej z tego co widzę.

Od popnad miesiąca robię codziennie pompki. Różnie, zazwyczaj 5 serii po 20 popmek, a jak ale szybko wymiękam, i przechodzę w tryb 5 serii po 15 pompek, czasem udaje mi sięzrobić 3 serie po 30. Popmki robię raz dziennie, innym razem dwa razy dziennie. W klacie przybyło mi 5 cm po miesiącu ćwiczeń. Za mało, za dużo, czy w sam raz?

Od tygodnia ćwiczę ekspanderem, robię dużos erii na bicepsy, przez godzinę robię 10 ćwiczeń na jedną ręką i 10 na drugą. Minuta przerwy, i znów te same serie. Potem 20 ćwiczeń na jedną rękę i 20 na drugą. Potem rozciągam ekspander za plecami 20 razy i chwila przerwy. Następnie rozciągam ekspander pzred sobą 20 razy i znów chwila przerwy. Potem znów 20 ćwiczeń na biceps i tak w kółko, aż minie godzina. Czasem robię sobie nawet dwa razy dziennie (rano i wieczorem) ćwiczenia z ekspanderem (znów jedną godzinę)
W klacie mam narazie 91 cm, a w bicepsie 30 cm. Czy to w ogóle dobzre że tak intensywnie trenuję?? Nie zaszkodzi mi to?? Czytałęm w necie, żeby ćiwczyć dwa, albo trzy razy w tygodniu, ja jednak mam sporo wolnego czasu, narazie nie pracuję i dlatego wolę ten czas wyjkorzystać na ćwiczenia. I jak lepiej jest je robić, dużo serii z małymi ilościami ćwiczeń, czy lepiej mało serii, z dużą ilością ćwiczeń?? Mi zdecydowanie bardziej sprzyjają duże ilości serii z drobną ilością ćwiczeń, idzie mi to o wiele łatwiej i lepiej się po tym czuję, wole zrobić 10 serii po 10 pompek, niż 3 serie po 30.


Dieta. Mam dobrą przemianę materii, od lat wcinam kurczaki kilka razy w tygodniu, pierś smażoną z ziemniakami albo udko, a od keidy zacząłęm ćiwczyć jem pierś z ziemniakami albo z ryżem, rano i wieczorem kanapki z twarogiem półtłustym, ryż na mleku z uckrem i cynamonem, płątki owsiane na mleku, a oprócz diety także nie-białkowe jedzenie, cyzli frytki smażone raz w tygodniu, pizza raz w tygodniu (pizza z pzryprawami, ketchupem i serem żółtym albo topionym, bez szynki i bez żadnych super dodatków), parówka ghotowana (raz na 3 tygodnie) hamburger (raz na miesiąc), sam kotlet z hamburgera (też raz na miesiąc), mięso mielone raz na 2 miesiące, kotlety ziemniaczano serowe raz na 3 tygodnie, pierogi, pyzy, knedle itd. raz na miesiąc, jajka też rzadko jem, wolę oczywiśćie gotowane, na twardo, z musztardą. Czy muszę ściśle trzymać się diety, czyli jeść o ustalonej porze tyle i tyle gram płatków, tyle i tyle gram ryżu itd. ? Bo ja sobie dzisiaj zjadłem rano ryż na mleku, a jutro rano zjem płątki owsiane na mleku, czy może tak być? Czy kurczaka muszę na obiad codziennie jeść? Nie mogę jeść go trzy razy w tygodniu na pzremian z innym jedzeniem, np. spaghetti z ketchpem, czy parówką gotowaną?

Aha, czy powinienem jeść jak najwięcej białka, czy węglowodanów?? Bo każdy mówi co innego, jeden że to białko jest odpowiedzialne za przyrost mięśni, a kto inny mówi że to właśnie węglowodany są głównym budulcem mięśni, to jak w końcu?? Czego mam wiecej jeść, twarogu, czy ryżu?? Łatwiej mi sięje twaróg, bo ryż jak sięugotuje to bardzo dużo go wychodzi bo jest lekki, a plątki owsiane są strasznie syte i jak je zjem rano, to nawet do wieczora potrafię nic nie jeść. Codziennie piję też granulowane herbatki rozpuszczalne, mają dużo witaminy C, czy mogę je dalej pić? W ogóle bardzo dużo piję w ciągu dnia różnych herbat, soków i napojów, przez cały rok. Nawet gdy mam takie okresy, że nie mam co robić i siedzę więcej w domu zamiast biegać czy jeździć na rowerze to i tak nie tyję, ani nie flafczeję hehe, czyli chyba mam bardzo dobrą przemianę materii?

Tak więc co mi polecacie zmienić w diecie i w ćwiczeniach?
  • 0

budo_mr.skowron
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta nowicjusza
Kolego- tyle masz podwieszonych tematów, tyle topiców o podobnej tematyce. Wystarczy trochę poczytać, poszukać, pogooglować i będziesz mieć odpowiedź na 95% pytań. Trochę wysiłku :wink:

Ale po krótce-
plan do dupy - gdzie nogi, plecy, barki?

dieta do dupy - tu już sam poczytaj w podwieszonych postach jak to powinno wyglądać.

Ułóż na podstawie innych tematów nowy plan, nową dietę i wklej tu to sprawdzimy :wink:
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta nowicjusza
5 cm w klacie po miesiacu cwiczen :?: 8O chyba cos koloryzujesz :lol: chyba ze sie nie bosko spasleś :wink:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta nowicjusza
wow.
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta nowicjusza

Czego mam wiecej jeść, twarogu, czy ryżu?? Łatwiej mi sięje twaróg, bo ryż jak sięugotuje to bardzo dużo go wychodzi bo jest lekki, a plątki owsiane są strasznie syte i jak je zjem rano, to nawet do wieczora potrafię nic nie jeść. Codziennie piję też granulowane herbatki rozpuszczalne, mają dużo witaminy C, czy mogę je dalej pić? W ogóle bardzo dużo piję w ciągu dnia różnych herbat, soków i napojów, przez cały rok. Nawet gdy mam takie okresy, że nie mam co robić i siedzę więcej w domu zamiast biegać czy jeździć na rowerze to i tak nie tyję, ani nie flafczeję hehe, czyli chyba mam bardzo dobrą przemianę materii?

Tak więc co mi polecacie zmienić w diecie i w ćwiczeniach?


grubo :wink:

nie to znaczy, że jesteś prawdopodobnie zasuszony i nie ma co sflaczeć a nie nabierasz masy bo źle jesz

nic nie zmieniać, wyrzucić i poszukać co to jest dieta i stosować ją a nie jakieś własne wymysły.
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta nowicjusza
Dieta to dupy, cwiczenia do dupy. Nie ma jak konstruktywna krytyka prawda? :> A tak na serio to bylo. I milion postow o diecie i milion postow o cwiczeniach jakie nalezy wykonywac i jak wszystko rozplanowac. Owszem mozna ciagnac to co robisz dalej. Ale zasadnicze jest pytanie....PO CO. Jednak jesli uwazasz ze masz po tym jakies kosmiczne efekty to ok. Byc moze ja sie nie znam hrhr
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta nowicjusza

Tak więc co mi polecacie zmienić w diecie i w ćwiczeniach?

Mnie ciekawi, po co chcesz coś zmieniać.

Jesteś szczęśliwym człowiekiem, jeśli sprawia ci przyjemność robienie pompek i picie herbatek granulowanych. Nie zmieniaj tego.
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta nowicjusza

Tak więc co mi polecacie zmienić w diecie i w ćwiczeniach?

Mnie ciekawi, po co chcesz coś zmieniać.

Jesteś szczęśliwym człowiekiem, jeśli sprawia ci przyjemność robienie pompek i picie herbatek granulowanych. Nie zmieniaj tego.


hahahaha nie mogę z tego :D ludzie latami szukają szczęscia a wystarczy pompki plus herbatka granulowana ! strach pomyślec co się dzieje po takiej w liściach ! :lol:
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta nowicjusza

ludzie latami szukają szczęścia a wystarczy pompki plus herbatka granulowana !

To tak jak w tym dowcipie:

Po koncercie do basisty podchodzi jego kobieta (nie muzyk) i pyta:
- Słuchaj, dlaczego oni tak szybko przebierają na tych gitarach a ty cały czas trzymasz palec na jednym dźwięku?
- Widzisz kochanie - odpowiedział basista - bo oni wciąż jeszcze szukają właściwego dźwięku a ja już znalazłem.



Wracając do topicu, to ten dział ma w tytule SPORT, TRENING, ZDROWIE I ODŻYWIANIE. Sport i trening pominę, bo w pierwszym poście o tym nic nie ma. I bardzo dobrze, bo w ten sposób Duke Nukem oszczędzi sobie problemów z kontuzjami.

Pompki i rozciąganie sprężyn są jak najbardziej zdrowe, jeśli się nie przesadza, ale jak widać z tego postu, ilość robionych pompek spada, co może oznaczać przetrenowanie.

Opisana dieta jest niezdrowa. Gdzie warzywa, owoce, ryby i inne zdrowe smakołyki. Polecam zapoznanie się z którąś z piramid żywienia. No i do tego strasznie frustrująca. Gdzie alkohol?

A w ogóle to zazdroszczę wzrostu i niskiego BMI. Wg statystyk wysocy zarabiają więcej, a szczupli żyją dłużej.
  • 0

budo_duke nukem
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta nowicjusza

Dieta to dupy, cwiczenia do dupy. Nie ma jak konstruktywna krytyka prawda? :> A tak na serio to bylo. I milion postow o diecie i milion postow o cwiczeniach jakie nalezy wykonywac i jak wszystko rozplanowac. Owszem mozna ciagnac to co robisz dalej. Ale zasadnicze jest pytanie....PO CO. Jednak jesli uwazasz ze masz po tym jakies kosmiczne efekty to ok. Byc moze ja sie nie znam hrhr


Kurde no zapytałem tak na szybko, a ty od razu :lol: Ale znalazłem na forum odpowiednie wskazówki, tak jak radziłeś. Nie mam żadnych kosmicznych efektów, po prostu cieszę się że po półtorej miesiącu nie mam już płaskiej klaty, i nie nazywam tego żadnym kosmicznym efektem. Popatrz na innych forach jak początkujacy tak samo napalają się na ćwiczenia i na "dietę", dopóki ktoś ich nie skoryguje.

Tak więc co mi polecacie zmienić w diecie i w ćwiczeniach?

Mnie ciekawi, po co chcesz coś zmieniać.

Jesteś szczęśliwym człowiekiem, jeśli sprawia ci przyjemność robienie pompek i picie herbatek granulowanych. Nie zmieniaj tego.


Haha, dobre :lol: Chodziło mi o zawartość witamin w tych herbatkach, i czy te witaminy jakiś sposób sprzyjają w przyswajanie węgli itd. I kto powiedział że ja samymi herbatkami się odżywiam? Haha :lol:

Wracając do topicu, to ten dział ma w tytule SPORT, TRENING, ZDROWIE I ODŻYWIANIE. Sport i trening pominę, bo w pierwszym poście o tym nic nie ma. I bardzo dobrze, bo w ten sposób Duke Nukem oszczędzi sobie problemów z kontuzjami.

Pompki i rozciąganie sprężyn są jak najbardziej zdrowe, jeśli się nie przesadza, ale jak widać z tego postu, ilość robionych pompek spada, co może oznaczać przetrenowanie.

Opisana dieta jest niezdrowa. Gdzie warzywa, owoce, ryby i inne zdrowe smakołyki. Polecam zapoznanie się z którąś z piramid żywienia. No i do tego strasznie frustrująca. Gdzie alkohol?.



Chodziło mi o to, że wiele osób bez diety nabiera siły i sylwetki, bo bardziej o to mi chodzi niż o masę. Wielu moich znajomych mówi że "stosuje dietę" ale pewnie mają na myśli, że jedzą produkty białkowe jak popadnie - dzisiaj pierś, jutro schab, pojutrze kotlet, każdego dnia na śniadanie co innego (ale zawierajacego białko) itd.


No ale widzę że muszę sztywno trzymać się schematycznych posiłków, trening też w określone dni i tygodnie, no ale jeżeli czasami nie mogę się tego planu trzymać np. praca na różne zmiany albo co innego, to co wtedy?
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta nowicjusza
Musisz konkretnie napisać na czym Ci zależy, jak podchodzisz do spraw diety i jakie masz możliwości treningowe, czy chcesz zrzucić kg czy moze jeses chudy edd :D i chcesz przybrać.

Jeśli chodzi o te herbatki Twoje :D to zamiast nich ( zbędne cukry ) łykaj sobie np. Centrum albo jeszcze lepiej jedz dużo owoców.

Co do białka to owszem podstawa diety ale oczywiście nie jedyny element. Wszystko trzeba robić mądrze z głową. Rozwiń na czym Ci zależy to pomyślimy ;)
  • 0

budo_duke nukem
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta nowicjusza
Możliwości treningowe to narazie pompki, ekspander, no i może jeszcze sobie kupię hantle, kiedyś miałęm dokręcane, ale teraz widzę że sprzedają tylko takie których nie można odkręcać żeby sobie zmniejszać ciężar. Kumpel mi jeszcze polecił kupić sam gryf bez talerzy, czy on coś w ogóle waży?? Czyli wszystko sprowadza siędo domowych ćwiczeń. Jescze kumpel mi polecił kupić sobie drążek, ale po trzech podciągnięciach wymiękam :wink: To ponoć jest na barki, tak mi kumpel mówił. Najbardziej zależy mi na bicepsie. Kumpel powiedział, że lepiej zrobić mniej serii, ale za to jakościowych, i rzadziej ćwiczyć (3 albo 4 razy w tygodniu) żeby była regeneracja, bo inaczej spalę mięśnie i nic z tego nie wyjdzie. Sylwetka i siła - na tuym mi najbardziej zależy, masa nie jest najważniejsza, ale trochę może jej przybyć, teraz ważę 63 kilo, najwyżej mógłbym ważyć 70 i to wszystko.

Jaki cel? Nie być chuhro, wzbudzać respekt, albo najlepiej strach wśród ulicznych agresorów, ale takich mojej wagi - różne typki, menele, kozaki któe szukają zaczepki. To są przeważnie chuderlaki, ale mają różne "składy", wykrzykują "CHWDP", każdy się ich boi (choć nie powinien) itd. bo koksy u nas do nikogo nie kozaczą, widocznie mają ważniejsze sprawy na głowie hehe. Myślałęm z początku że noszenie dresów wystraszy przeciwnika, niestey wcale tak nie jest, u nas na mieście kozaki najbardziej szanują tych co wyglądają na silnych (duże bicepsy, szeroka ręka). Interesuje mnie także większa siła ciosu i siłowanie na rekę, przeciwnik przeważnie gdy stoczyz toba walkę i dostanie, to zaczyna cię wtedy szanować i daje ci spokój, albo jak go położysz szybko na rękę to też czuje się wystraszony (tak jest w naszym mieście, nie wiem jak w innych).

Niestety nie mam warunków do reguralnej diety, w rodzince dużo zamieszania jest, i przez to nie można normalnie jeść o normalnych porach, myślałem o suplementach, ale będąc u lekarza zapytałęm go przy okazji co wie o suplementach i zdębiałęm. Powiedział mi że przemycają w nich sterydy, czy to prawda?? Przecież sterydy i suplementy to nie to samo.
Ja wiem że trzeba tyle i tyle gram tego produktu zjeść o tej porze, po tym ćwiczeniu, w ten dzień itd. ale tak jak wspomniałem przez różne konflikty w chacie nie da się reguralnie ani spać, ani jeść itd. Wiem już o co powinienem uzupełnić dietę, tylko z regularnością mam problem, czy to mi zaszkodzi?
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta nowicjusza
Zdębiałem po Twoim poście :D :D:D :roll: :roll: Na początku pozdrów lekarza serdecznie od nas wszystkich i powiedz, żeby jeszcze raz studia skończył anie pierdoił głupoty.

Po drugie nie wiedziałem, że jak ktoś ma dres to jest groźny :D i się go ludzie boją :D

Po trzecie co do drążka to wszystko zależy od uchwytu szerokości uchwytu itd.

Po czwarte jedz po prostu bo ważysz maskarycznie mało :D chyba, że masz 12 lat :D

Po piąte duże bicepsy i szerokie ręce, czyli co ?:D

Ogólnie śmieszny post :D
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta nowicjusza
lol, Meksyk :)
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta nowicjusza
Duke Nukem skąd jesteś ??
i na serio ile masz lat bo w 22 ni hu hu nie wierze
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta nowicjusza

Na początku pozdrów lekarza serdecznie od nas wszystkich i powiedz, żeby jeszcze raz studia skończył anie pierdoił głupoty.

Był kilka lat temu robiony test na obecności substancji sterydowych w suplementach - zarówno w USA jak i UK te produkty stanowiły coś koło 20% z całej puli testowanych. :P Teraz nie wiem, bo mi się zapodział link do tej strony, na której takie badania przeprowadzano.

Zresztą wały bywają takie same jak w przypadku zawartości białka w białku. Jak ludzie chcieli testować białko olimpa, to olimp groził pozwami sądowymi. :)
  • 0

budo_xox22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zinond
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta nowicjusza
no możliwe ale nie popadajmy w paranoje, gdyby w suplementach było coś ze sterydów to nie wiem czy byłyby sprzedawane w sklepach. A lekarz po prostu nie znał się na rzeczy i wprowadził chłopaka w błąd. Już widzę jak do takiego lekarza idzie jakaś matka pytajać czy jego syn bierze sterydy bo zauważyła u niego pudełko na którym było napisane, że po tym rosną mięśnie :?
  • 0

budo_duke nukem
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta nowicjusza

Zdębiałem po Twoim poście :D :D:D :roll: :roll: Na początku pozdrów lekarza serdecznie od nas wszystkich i powiedz, żeby jeszcze raz studia skończył anie pierdoił głupoty.


OK.

Ogólnie śmieszny post :D



Daj se spokój, nie będę się kłócił o jeden topic, tylko podziękuję za porady od wszystkich.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening i dieta nowicjusza

no możliwe ale nie popadajmy w paranoje, gdyby w suplementach było coś ze sterydów to nie wiem czy byłyby sprzedawane w sklepach. A lekarz po prostu nie znał się na rzeczy i wprowadził chłopaka w błąd. Już widzę jak do takiego lekarza idzie jakaś matka pytajać czy jego syn bierze sterydy bo zauważyła u niego pudełko na którym było napisane, że po tym rosną mięśnie :?

Idź jutro do lekarza obojętnie z czym - kreatyna albo gainer. Odpowie Ci, że to jest niewskazane i jedyny słuszny sposób ćwiczenia, to naturalny. Ja już to przerabiałem kilka lat temu, bo kurwa musiał się trafić w rodzinie lekarz. :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024