Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początki / Kontynuacja zaawansowanych proszę o pomoc :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Macias151199
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Gry komputerowe , silownia , offroad
  • Wzrost [cm]:194
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:113
  • Pas [cm]:100
  • Udo [cm]:68
  • Przysiad [kg]:70
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Martwy ciąg [kg]:110
  • Waga [kg]:111

Napisano Ponad rok temu

Początki / Kontynuacja zaawansowanych proszę o pomoc :)

Witam , mam na Imię Maciej mam 17 lat zawsze byłem większy od rówieśników kilka razy coś z tym robiłem moja waga wahała się od 95 kg do 112 aż teraz została na 111 ale chce na już na zawsze zgubić zbędny balast i wyrzeźbić sylwetkę  ktoś może ma czas żeby ułożyć dietę lub chociażby stworzyć plan treningowy redukcyjny , jakieś cardio czy coś 

 

to teraz może przejdę do sedna : 

 

 
Łydka 45 cm
Udo 68 cm
Biodra 116 cm
Talia 100 cm
Pas             100 cm
Klatka 113 cm
Kark         42 cm
Biceps 40 cm
Przedramię 30cm
Waga 111 kg
 
Liczę na pomoc 
 
 
 
 

  • 0

58podejscie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 46
82
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika
    Siłownia
    Kolarstwo
    Biomechanika inżynierska
  • Staż [miesiące]:8 lat

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki / Kontynuacja zaawansowanych proszę o pomoc :)

Hej

Przed chwilą wypowiadałem się na temat związany, wrzucę ci tutaj link.

http://forum-kultury...an-na-redukcje/

 

Planów treningowych nie układamy.Odnośnie treningu siłowego to FBW 3 razy w tygodniu byłby dobrym wyjściem. Typowe cardio? Nie. Po prostu bądź aktywny, spaceruj.

Oprócz rzeczy które omówiłem w temacie gdzie link podałem powyżej polecam ci przeczytać :

http://www.fabrykasi...-po-schudnieciu

http://www.fabrykasi...ozwoju-otylosci

http://www.fabrykasi...ez-efektu-jo-jo

http://www.fabrykasi...jsze-informacje

 

Jak wszystko przeczytasz, a napotkasz jakieś niejasności pisz.Z pewnością uda nam się temu zaradzić.


  • 1

 " Jesteś na tyle dobry , na ile  dobry jest Twój najsłabszy punkt ."

" Bycie mistrzem nie polega na dokopaniu przeciwnikowi w walce, lecz zachowaniu zaraz po niej! "


Macias151199
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Gry komputerowe , silownia , offroad
  • Wzrost [cm]:194
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:113
  • Pas [cm]:100
  • Udo [cm]:68
  • Przysiad [kg]:70
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Martwy ciąg [kg]:110
  • Waga [kg]:111

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki / Kontynuacja zaawansowanych proszę o pomoc :)

Zrozumiałem , a mialbys moze podlinkowac jakas diete "domowa " nie np olej kokosowy tylko typowa dieta ktora dziala , mieszkam na wsi i do placowek z takimi rzeczami slaby kontakt :(  nie wiem czy zrozumiales , jeszcze jedno pytanie spalacz tluszczu ? tak czy bardziej na nie ? i czy woda powinna byc do 3l czy moze byc powyzej 3 l ?


  • 0

58podejscie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 46
82
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika
    Siłownia
    Kolarstwo
    Biomechanika inżynierska
  • Staż [miesiące]:8 lat

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki / Kontynuacja zaawansowanych proszę o pomoc :)

Na podstawie mojej wiedzy Ty powinieneś pić chociaż 3 litry wody. ( według mnie 30 g na 1 kg masy ciała w okresie zimowy , gdy jest bardziej ciepło naturalnie pijemy więcej. Zatrucie wodne cię raczej nie będzie dotyczyć bo musiałbyś wypić z 7-10 litrów wody.

Woda jest twoim przyjacielem!

Spalacz tłuszczu jedynie co mogę powiedzieć to, że bez diety nie będzie skuteczny wraz z nią przyśpieszy troszkę efekty, ale nie wiem czy powinieneś go stosować - może ktoś się jeszcze wypowie.

Co do diety no nie mogę już nic więcej podlinkować - nie mogę znaleźć.

Powinieneś korzystać z produktów pełno wartościowych.Nie trzeba się trzymać sztywnych reguł "jakiś tam olej kokosowy" - jest wiele innych olejów, nieprawdaż?.

Unikaj węgli prostych no bo rzadko się przydają - szybki zastrzyk energii na krótką ilość czasu x> 60 minut a i tak zaraz będzie głodny.

Możesz jeść np owsianki,wszystkie warzywa, mięsa, jaja, ryże , kasze, orzechy.

Każda  dieta działa ale nie każda jest zdrowa. Osobiście mam kolegę, który stosuję złą dietę -efektywną ale złą ( niszczy sobie gospodarkę hormonalną strasznie no i źle wygląda...). Schudł strasznie ale jadło mało i tak naprawdę nieregularnie.

Ode mnie mogę powiedzieć tyle... trzymaj się kalorii a efekty będą. Moim zdaniem zdrowe chudnięcie to 0,5-0,7 kg na tydzień. Ze względu na ciebie jak schudniesz do kilograma nic się negatywnego nie będzie dziać.

 

Odnośnie kalorii.Załóżmy,że mamy osobę 70 kilogramów. Aby prawidłowo funkcjonować potrzebuje 70*24 ~+100 ~ 1780 kcal.

Aby osoba o tej wadze mogła utrzymać wagę potrzebuję 2700 kcal. By przytyć prawdopodobnie 3100/3200 choć może i więcej zależy od przypadku. By schudnąć 2700-400 = 2300 (jak waga nie schodzi w dół przez ponad tydzień obcinamy 100 kcal..)

To samo można przełożyć na Ciebie samego ale nie wiem nawet jak obecnie jesz i jak to wygląda..

Skorzystaj z kalkulatora , popatrz jak jesz sprawdzaj ilość kalorii z produktów zobaczysz jak to wygląda.

http://www.fabrykasily.pl/bmr

 

Z ilością wiedzy jaką dziś doświadczyłeś musisz sobie poradzić jakby coś to pisz na forum, ktoś zawsze postara się coś doradzić.


  • 0

 " Jesteś na tyle dobry , na ile  dobry jest Twój najsłabszy punkt ."

" Bycie mistrzem nie polega na dokopaniu przeciwnikowi w walce, lecz zachowaniu zaraz po niej! "


Macias151199
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Gry komputerowe , silownia , offroad
  • Wzrost [cm]:194
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:113
  • Pas [cm]:100
  • Udo [cm]:68
  • Przysiad [kg]:70
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Martwy ciąg [kg]:110
  • Waga [kg]:111

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki / Kontynuacja zaawansowanych proszę o pomoc :)

Bardzo dziekuje za pomoc , inni niech tez z tego czerpia bo warto :) 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki / Kontynuacja zaawansowanych proszę o pomoc :)

Od siebie dodam:

 

* pamiętaj o przyprawach. oprócz uatrakcyjnienia smaku potraw pozwolą na wzmożenie pracy metabolizmu. chodzi mi tu głównie o curry, kurkumę, kumin, paprykę ostrą, różne rodzaje pieprzu, cynamon.

 

* wdroż do swojej diety inne napoje niż woda. Polecam zielone herbatę (przyśpiesza przemianę materii) i pokrzywę (nasila diurezę co umożliwia pozbycie się wody podskórnej).

 

* możesz pomyśleć o zakupie sypkiego błonnika w aptece. 1 łyżeczka dziennie do 30 minut przed posiłkiem świetnie usprawnia trawienie. 

 

* Spalacz możesz wdrożyć w końcowym etapie redukcji, kiedy kaloryka diety jest tak niska iż nie przynosi już tak mocnych efektów.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024