Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta, trening, aeroby


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

I_am_the_champion
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta, trening, aeroby

Witam wszystkich! To mój pierwszy post i mam nadzieję, że nie ostatni :) trenuje już dość sporo czasu jednak miałem przerwy i nie zawsze to jak trenowałem było OK. Jednak teraz mam zamiar wziąć się za siebie ostro, zmotywować i wreszcie osiągnąć upragnione cele. Główny to pozbycie się nadmiaru tłuszczu. Mimo, że już trenowałem i w sumie siły nie mam jakoś wybitnie mało mięśnie są ukryte pod nie ukrywając grubą warstwą tłuszczu. Jednak przejdźmy do konkretów, napiszę zaraz jak wygląda mój trening, dieta która mam zamiar stosować oraz aeroby, które też będę robić, proszę was o porady oraz wskazówki :)

 

1) dieta:

Moja dieta to coś takiego:

śniadanie 6:45

-płatki owsiane (50g) + żółtko jaja + mleko (ok 200 ml) 10:40

2 śniadanie (posiłek w szkole)

- placek kfd (50g owsianych, 2 białka, 1 żółtko)

Obiad: 15:00 (14:00)

- ryż (pół torebki)

- mięso (zazwyczaj 200-250 g kury)

- warzywa na patelnie po włosku(smażone na oliwie) lub jakaś surówka

17:00(przedtreningowy)

-biały ser (100g)

-chleb razowy żytni z soją i słonecznikiem(2 kromki- 70g)

20:00

serek wiejski (150-200g)

 

łącznie to wychodzi 1580 kcal około doliczając oliwę wyjdzie ponad 1600 w tym 

B: 109 T: 54 W: 164

 

2) Trening

Trening robię na zasadzie obwodów. kilka ćwiczeń wykonuję po kolei i to jest 1 obwód, potem następuje przerwa i kolejny. oto rozpiska

Wtorek: klatka, biceps, przedramiona

klatka:

Wyciskanie sztangi płasko, wyciskanie hantli na skosie, pompki, rozpiętki - 4x

biceps:

uginanie ramion z hantlami siedząc, uginanie ramion ze sztangą leżąc na brzuchu na ławce skośnej, uginanie ramion ze sztangą stojąc (tu zazwyczaj robię siódemkowanie) - 3x

przedramiona

nawijanie odważnika na sznurek, uginanie przedramion ze sztangą podchwytem, obracanie hantlami - 3x

 

Czwartek: nogi, barki, łydki

nogi: przysiady ze sztangą na barkach, MC na prostych nogach, uginanie nóg w leżeniu, prostowanie nóg w siadzie - 4x (zastanawiam się nad jeszcze 1 ćwiczeniem tutaj. były wykroki ale miewam problemy z kolanami i czasem ból był tak silny że nie mogłem się podnieść)

barki: podciąganie sztangi do szyi, wyciskanie hantli nad głowę, unoszenie hantli bokiem, unoszenie hantli w opadzie - 3x

łydki: wspięcia, wspięcia odwrotne - 3x

 

Sobota: Plecy, triceps, brzuch

Plecy: MC, wiosłowanie, dzień dobry, przenoszenie hantla nad głową na ławce poziomej - 4x (drążek będę mieć w kwietniu to zmodyfikuję ten plan)

Triceps: wyciskanie sztangi wąskim chwytem, pompki odwrotne, wyciskanie francuskie siedząc - 3x

brzuch: brzuszki, spięcia, trzymanie nóg w powietrzu - 3x

 

3) aeroby. Mam zamiar biegać w poniedziałek, środę i czwartek około 6 rano przed szkołą, czy to dobra myśl? oczywiście nie na pusty żołądek, coś zjem, wypiję przed. poczytałem trochę postów i z tego co ludzie piszą to nie powinno się ćwiczyć rano na czczo.

 

Podsumowując, co o tym wszystkim myślicie? w razie pytań piszcie, chętnie odpowiem w kwestii jakichś nieścisłości itp.

z góry dzięki, pozdrawiam :)

 


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, trening, aeroby

Ważysz 50 kg że masz taką dietę? To dieta po chłopczyka 50kg albo zestawienia białka pod koniec źle obliczyłeś.... nie napisałeś wagi wzrostu obliczonego zapotrzebowania.... 


Użytkownik Grammatikk edytował ten post Ponad rok temu

Mateusz Pawlak ;)


I_am_the_champion
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, trening, aeroby

Niee, wszystko ok napisałem. jadłem już takie ilości ćwicząc i było ok. zapotrzebowanie mi wychodzi dosyć spore na tych kalkulatorach, ale spróbuję sobie je obliczyć tymi starymi sposobami. co do wagi to jest to około 90kg, wzrost 178cm. zapotrzebowanie dopisze, tylko oblicze


  • 0

I_am_the_champion
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta, trening, aeroby

Zapotrzebowanie wyszło mi w granicach 2500-2600 kcal


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024