Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bolace kolano


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Bolace kolano
Witam cwicze okolo roku 15 lat wiekszosc wie chyba waga prawie 90 kg postanowilem redukcje zaczalem biegac I zaczelo mnie bolec prawe kolano od 2 okolo, mysle ze kontuzja to jakas tam nie jest bo nic nie strzelilo ani nic tylko przeciazone.. ale jak sobie z tym poradzic I co wgl myslicie?
  • 0

O_O
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 4
11
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolace kolano

Głupota biegać przy takiej wadze już same nogi powinny się trząść po bieganiu dając objawy!!! Biegać to może osoba z lekką nadwagą, a nie na granicy nadwagi z otyłością 1 stopnia. Łydki pewnie też palą jak cholera co też jest złe - nie dlatego, że masz dobrze poniszczone mięśnie, a to że niszczy je areobik.

 

Proponuje pobiegać na maszynie czy skorzystać z roweru, a nie brać się za bieganie. Wiosłowania w sumie też fajne ćwiczenie i jedno z tych bardziej męczących.

 

Kolano od dwóch czego? Dni? Ból zapewne przeminie jak masz tak pierwszy raz chyba, że zrobiłeś sobie kuku. Jak ból faktycznie się utrzyma to już znak, że musisz pójść do lekarza.

 

Ale nie biegaj przy takiej masie!!! To jakby zawodowy biegacz sobie jeszcze sztangę 25 czy 30 kg nałożył - nawet ktoś taki długo tak nie pobiegnie.


  • 1

Faklop
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 2
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolace kolano

Od biegania (przy nadwadze i niskim tempie ciężko się biega, faktycznie niszczysz tylko swoje nogi) wybierz bieżnię, ale zamiast dużej prędkości, postaw na wzniosy (będziesz biec pod górę a przy samym chodzie i w miarę tempie uwierz, że da Ci lepszy efekt). Skorzystaj ewentualnie ze stepera/rowerku - lepiej jest 15/20 minut lżejszego cardio, niż skatować się raz w tygodniu i nie mieć siły przez kolejne 7 dni.

 

Pamiętaj, że na 100% efektu, 70 to dieta a 30 treningi. Nie zrzucisz w tydzień nadwagi (bo poza tym to niezdrowe) a głodówka też nie ma sensu. Dopracuj sobie dietę, obserwuj swoje ciało i ciesz się swoimi efektami. Tutaj celem jest, aby to stało się Twoją rutyną i pasją, a nie spompować się w 3 miesiące, jeb*ąć tym i wrócić do fotela z paczką czipsków i słodyczy.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolace kolano

Nie będę oryginalny mówiąc, że pomysł biegania przy tak dużej masie ciała jest lekko mówiąc nietrafiony. Orbitrek, wspomniany już wioślarz, steper bądź po prostu bieżnia z dodatnim wzniosem są w tym momencie idealnym rozwiązaniem dla zwykłego biegu. Ewentualnie polecam rower (póki co stacjonarny) albo basen. 


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolace kolano
Wybralem lekkie bieganie bo jeszcze w jesieni w szkole bralem udzial w zawodach z biegania I z kondycja tak zle nie jest, nie uwazam sie za osobe otyla, cwicze okolo roku I po prostu nabralem masy fakt ze troche sie zalalem ale to da sie zredukowac :) nie chce byc chudzielcem jak inni ze szkoly... no ale skoro bieganie ma mi zaszkodzic to zmienie na cos innego mam mozliwosci steper worek bokserki I to wszystko bo rowerem teraz ciezko w snieg a bierzni I orbitreka nie mam
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolace kolano

To nie chodzi o brak kondycji tylko o samo zdrowie aparatu ruchu. Zbyt duża masa ciała będzie wywierać kompresję na połączenia stawowe, co w połączeniu z twardym podłożem może skończyć się kontuzją lub problemem oddalonym w czasie.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolace kolano
Rozumiem, sprobuje czyms zastapic, np boksowanie, albo basen ale to w inne dni jesli juz
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolace kolano

Rozumiem, sprobuje czyms zastapic, np boksowanie, albo basen ale to w inne dni jesli juz

Trening aerobowy jest łatwy do zastąpienia. Ze zwykłym kettlebellem możesz zrobić naprawdę fajny obwód stacyjny ;)


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Jasiu22
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 10
21
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolace kolano
Dzisiaj odpuscilem te bieganie I kolano juz nie boli w 99% :)
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Bolace kolano

Dzisiaj odpuscilem te bieganie I kolano juz nie boli w 99% :)

 

Czasami najprostsze rozwiązania są najtrudniejsze do odgadnięcia. Powodzenia!


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024