Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolano


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

Xblstr
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kolano
Od niedawna w kolanie podczas siadów promieniujący ból. Myślałem już na zakupem butów na podbiciu powerperfecty 2. I jakieś stabilizatory, pomoże to w odciążeniu i profilaktyce tych kolan co by mi się nie rozjebały? Z ciężarem nie szaleje, ból występuje nawet przy siadach z pusta sztanga, po treningu boli mnie np. Jak schodze ze schodów.
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano

Jeżeli nie wykonałeś żadnych badań diagnostycznych w tym kierunku (RTG/USG/badanie fizjoterapeutyczne) to nawet nie ma co myśleć o ćwiczeniach czy zakupie sprzętu. Bez sprawdzenia przyczyny problemu jesteśmy tak naprawdę w martwym punkcie.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Xblstr
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano
Gdzie mogę wykonać te badania ? Jak pójdę do ortopedy to on mi powie żebym przestał ćwiczyć.
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano

Gdzie mogę wykonać te badania ? Jak pójdę do ortopedy to on mi powie żebym przestał ćwiczyć.

 

Badania najlepiej prywatnie, zapłacisz ale przynajmniej będziesz mieć pewność że ktoś to wykona i nie będzie kazał ćwiczyć. Nie idź do ortopedy tylko do fizjoterapeuty. Oni mają o wiele większą wiedzę w tematyce problemów narządu ruchu.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano
I nie do ortopedy tylko do lekarza sportowego najlepiej się udaj
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano

Jednym z najdokładniejszych badań diagnostycznych jest tzw. rezonans magnetyczny kolana.

Na wykonanie rezonansu publicznie, tzn. po skierowaniu od ortopedy przyjmującego na NFZ czeka się kilka miesięcy, ale jeśli chcesz, to w pracowni rezonansu magnetycznego w dowolnej klinice/szpitalu specjalistycznym można wykonać rezonans prywatnie - kosztuje ok. 450 - 800 zł (450 - 500 zł sam rezonans jednego kolana + ewentualnie 150 - 200 zł dopłaty za wstrzyknięcie środka kontrastowego dożylnie lub do stawu kolanowego + ewentualnie cośtam jeszcze) i jest wtedy wykonywany bez problemów praktycznie od razu.

 

Z resztą wpisz w Google - cennik rezonansu magnetycznego kolana.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolano

MRI to rzeczywiście najlepsza metoda diagnostyczna w medycynie sportowej (tutaj dużo racji przyznaję Haroldkowi, lepiej udać się do lekarza sportowego choć o naprawdę dobrych jest ciężko). Niemniej rezonans to dość spory wydatek dla większości osób dlatego polecam by zacząć od typowego RTG + badanie fizjoterapeutyczne i powinno być ok. W razie czego zawsze można "dorobić".


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024