Skocz do zawartości


Zdjęcie

Choroba stawów kolanowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

mustaf
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Choroba stawów kolanowych

witam,
zależy mi na ćwiczeniu mięśni nóg, jest to moja najsłabsza strona. problem w tym że mam takie coś jak zwyrodnienie stawów kolanowych, wycieranie się chrząstki stawowej. bywa że ból kolan jest bardzo intensywny. czy jest jakaś możliwość ćwiczenia nóg bez nadmiernego obciążania stawów?


  • 0

Kurosaki
  • Ekspert
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 13
19
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika, street workout.

Napisano Ponad rok temu

Re: Choroba stawów kolanowych

Każda taka sprawa powinna być sprawdzana osobno, nie ma identycznych przepisów. Swoje ciało tylko Ty znasz najlepiej, tylko Ty wiesz kiedy boli. Nie podam Ci konkretnych ćwiczeń, to może zrobić fizjoterapeuta.

Bardzo ważna jest technika, kolana nie mogą Ci się poruszać, muszą być stabilne, musisz również prowadzić swój ruch dokładnie i powoli. Jeśli natrafisz na ból - rezygnujesz z tego ćwiczenia.


  • 0

Wiedza jest wszędzie, wystarczy jej poszukać.


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Choroba stawów kolanowych

Oczywiście, że problemem może być nadmierne obciążanie stawów kolanowych w trakcie treningów. Osobiście proponuję zrobić dokładne badania RTG aby sprawdzić czy rzeczywiście masz zwyrodnienie, jeżeli tak to lepiej odwiedzić specjalistę gdyż trening w połączeniu z dolegliwościami bólowymi jest raczej słabym sposobem na budowanie formy. 

 

Kurosaki dobrze mówi abyś zwrócił uwagę na technikę wykonania - pamiętaj że ćwicząc kończyny dolne nie należy blokować stawów kolanowych, w trakcie wykonywania przysiadów kolano nie może wykraczać poza stopę, również w trakcie wyciskania na suwnicy (zwykłej bądź smitha) należy zastosować podparcie na przodostopiu aniżeli na środku podeszwy. Niby małe rzeczy, ale bardzo często o nich zapominamy. 

 

Przeczytaj jeszcze ten artykuł, może gdzieś w nim znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie dotyczące bólu ;)
http://www.fabrykasi...konczyn-dolnych


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


mustaf
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Choroba stawów kolanowych

dzięki Panowie za odpowiedź, chyba rzeczywiście będę musiał skonsultować sprawę z fizjoterapeutą. zwyrodnienie mam stwierdzone przez lekarza.


  • 0

Kurosaki
  • Ekspert
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 13
19
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika, street workout.

Napisano Ponad rok temu

Re: Choroba stawów kolanowych

I bardzo dobrze, aktywność fizyczna to niby samo zdrowie, ale w pewnych sprawach może nam ona jeszcze zaszkodzić. Jeśli będziesz miał wyniki, porady, a jeszcze do tego jakieś pytania to napisz, postaramy się pomóc. ;)


Użytkownik Kurosaki edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Wiedza jest wszędzie, wystarczy jej poszukać.




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024