Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsze kroki z odżywkami, kreatyna i białko, co jeszcze warto?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

GrzesiekKKK
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja, crossfit.
  • Staż [miesiące]:17
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :36
  • Klatka piersiowa [cm]:99
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:63
  • Przysiad [kg]:75
  • Wyciskanie [kg]:65
  • Martwy ciąg [kg]:100
  • Waga [kg]:89

Napisano Ponad rok temu

Pierwsze kroki z odżywkami, kreatyna i białko, co jeszcze warto?

Witam,

 

po ponad roku treningów crossfit chciałbym zacząć przybierać na masie, patrząc na to jak inni przybierają a u mnie marnie to wygląda :) Odżywiam się zróżnicowanie, mięso, makarony, ryże, warzywa i owoce, niby zmiany są ale strasznie znikome.

 

Planuje zakupić białko - isolat i kreatynę, celuje w firmę Trec-dużo znajomych poleca ich produkty i mam koleżankę co ma dobre ceny w hurtowni z tym-zaproponowała Trec isolate 100 i CM3 1250. 

 

Teraz pytania moje:

Ile tego wchłaniać ? Ogólnie bardziej będę trenować ręce i brzuch, nogi na razie muszą odpoczywać (kontuzja kolana, niedawno miałem artroskopię kolana). Więc i mniej teraz treningów CF, więcej siłki. 3-4 razy w tygodniu, po godzinie treningu. Po nowym roku będzie 2-3 razy CF, 2 razy siłka max albo sam CF. Jakie dawki powinienem zażywać? Waga moja 86kg, wzrost 184cm, wiek 27 lat.

Do tego warto coś brać jeszcze? Jakieś witaminy albo inne rzeczy?

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

Pozdrawiam


  • 0

Arek1987
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 6
23
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Pilka nozna
  • Staż [miesiące]:od 2007r
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :40
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki z odżywkami, kreatyna i białko, co jeszcze warto?

Wedlug brakow w diecie bierze sie bialko. Jezeli bialko wyciagasz z diety to nie potrzebne ci to.
Kreatyna owszem na mase polecam mono.
5g rano i 5g po treningu
Dzien bez treningu: 5g

Witaminy&Mineraly

Dorzuc carbo (50g) tylko po treningu

Jak masz kase to rowniez BCAA

Najlepsze suple to kreatyna , bcaa, carbo, bialko-wedlug braku w diecie
Beta alanina oraz agmatyna to tyle bo najwazniejsze jest i tak ile jesz. Osoba zjada np 1500kcl dziennie... nie pomoze zaden suplement... kupic mozesz zamiast bialka moze gainer np mutant mass lub z optimum

 

Chodzi o ten produkt: http://www.fabrykasi...-2338g-2,p.html


  • 1

GrzesiekKKK
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja, crossfit.
  • Staż [miesiące]:17
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :36
  • Klatka piersiowa [cm]:99
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:63
  • Przysiad [kg]:75
  • Wyciskanie [kg]:65
  • Martwy ciąg [kg]:100
  • Waga [kg]:89

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki z odżywkami, kreatyna i białko, co jeszcze warto?

a brać to w jakiś cyklach, na czczo rano czy po jedzeniu? 


  • 0

Arek1987
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 6
23
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Pilka nozna
  • Staż [miesiące]:od 2007r
  • Wzrost [cm]:174
  • Biceps [cm] :40
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki z odżywkami, kreatyna i białko, co jeszcze warto?
Sporo osob bierze kreatyne jako stała suplementacje 3g dzien w dzien (na mnie dziala lepiej cykliczne stara metoda 5grano i 5g po treningu
Dzien bez treningu - 5g)

Mi akurat kreatyna nie pasuje gdy jem ja na czczo wiec zjadam ja po sniadaniu(wiele osob tak robi) wazne obys wzial te 5gram a pozniej 5g po treningu.

Skonczy sie puszka zrob te 4tygodnie przerwy i mozesz brac kolejna np jablczan czy znow mono lub nawet stack.

Bcaa - mozesz brac caly rok:)
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki z odżywkami, kreatyna i białko, co jeszcze warto?

Co do odżywek i suplementów - odżywki typu carbo są zbędne, bo udowodniono, że np. dwa banany zjedzone po treningu uzupełniają glikogen z podobną skutecznością jak odżywka carbo, a ile razy zdrowsze od odżywki carbo są banany ?

To niemierzalne.

No chyba, że w grę wchodzi stosowanie odżywki białkowej razem z carbo, ale jeśli tak, to ja bym zakupił zamiast tych dwóch środków odżywkę typu BULK gdzie od razu jest i białko serwatkowe i węglowodany.

 

BCAA w okresie budowania masy są całkowicie zbędne - co innego w okresie redukcji tłuszczu.

 

Jedyne co Ci polecam, to monohydrat kreatyny z jakiejś renomowanej firmy np. z Universal Nutrition, z Olimpu, z Treca lub z innej znanej firmy.

W ostateczności może być też jabłczan kreatyny (słynne CM3 z Treca), jednak monohydrat jest najlepiej przebadaną i prawdopodobnie najlepiej działającą formą kreatyny.

Kreatynę najlepiej stosować przez 6 - 8 tygodni, po których powinno nastąpić przynajmniej tyle samo przerwy od kreatyny ile trwał cykl kreatynowy.

Np. brałeś kreatynę 8 tygodni, to musisz potem po takim 8 tygodniowym cyklu zrobić minimum 8 tygodni przerwy od kreatyny.

Im dłuższa przerwa pomiędzy cyklami kreatynowymi tym lepiej zadziała na Ciebie każden kolejny cykl.

Co do dawkowania rano po śniadaniu ORAZ po treningu siłowym.

Dawka zależy od wagi ciała - przyjmuje się jednak dawkowanie 1 g kreatyny na 10 kg masy ciała, podzielone na dwie dawki, czyli np. gość ważący 100 kg będzie brał rano 5 g kreatyny rano i po treningu 5 g.

Kreatynę wybierz albo w proszku albo w kapsułkach, w ostateczności może być w tabletkach.

 

Oprócz kreatyny możesz sobie zakupić izolat białka serwatkowego i dawkować wg. braków w diecie, np. w dni treningowe 1 porcja białka 30 - 60 minut po treningu, a następnie po pewnym czasie normalny posiłek.

Dlaczego tylko w dni treningowe ? Bo w dni treningowe ma się większe zapotrzebowanie na białko i inne składniki odżywcze niż w dni nietreningowe, a poza tym na początek jedna porcja białka w dni treningowe wystarczy.

 

Z pośród innych suplementów polecam Olimp Chela-Mag B6, ORAZ tran/omega 3, np. Ecomer albo Preventic Extra Plus lub "Mollers tran norweski dla dorosłych" (są wersje o smaku cytrusów).

Jeśli chodzi o tran lub omega 3, to wybierz tylko jeden preparat.

 

 

Co do treningu - nie powinieneś ćwiczyć tylko rąk (ramion) i brzucha, powinieneś w miarę możliwości trenować też barki, klatkę i plecy, z czasem jak już Ci noga wydobrzeje powinieneś trenować też nogi.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

GrzesiekKKK
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja, crossfit.
  • Staż [miesiące]:17
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :36
  • Klatka piersiowa [cm]:99
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:63
  • Przysiad [kg]:75
  • Wyciskanie [kg]:65
  • Martwy ciąg [kg]:100
  • Waga [kg]:89

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki z odżywkami, kreatyna i białko, co jeszcze warto?

Dobra szybki pytanie, a co jak mam rano siłkę, jak brać suple ? Pracuje na dwie zmiany i raz będę rano ćwiczył a kolejny tydzień popołudniem...


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki z odżywkami, kreatyna i białko, co jeszcze warto?

Kreatynę zawsze stosuj do 15/20 minut przed i po treningu, bez względu na porę dnia. W dni wolne najczęściej stosuje tylko rano. Istotą suplementacji kreatyną jest przede wszystkim systematyka i przyjmowanie dzień w dzień tej samej ilości :)

 

Białko natomiast stosuj zgodnie z bilansem. Jeżeli jednak chcesz konkretów, to izolat brałbym do 30 minut po zakończonym treningu.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


GrzesiekKKK
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja, crossfit.
  • Staż [miesiące]:17
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :36
  • Klatka piersiowa [cm]:99
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:63
  • Przysiad [kg]:75
  • Wyciskanie [kg]:65
  • Martwy ciąg [kg]:100
  • Waga [kg]:89

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki z odżywkami, kreatyna i białko, co jeszcze warto?

No dobra, przyszło bcaa, pytanie, kiedy je spożywać najlepiej? Bo różnie ludzie piszą, jedni przed treningiem inni po, a inni w czasie treningu. Kiedy najlepiej spożywać? Kreatynę biorę w dni treningowe przed i po treningu i białko po treningu. Później i wcześniej posiłki normalne. A bcaa jak brać? Czy tylko w dni treningowe czy nietreningowe również?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki z odżywkami, kreatyna i białko, co jeszcze warto?

Ja polecam następujący sposób:

 

W dzień treningowy od 1,5 do 2 porcji (w zależności od intensywności treningu) rozpuścić w całym shakerze wody i pić w trakcie ćwiczeń.

 

W dzień wolny 1 porcja rano przed śniadanie (jakieś 30 minut przed) lub wieczorem do godziny przed snem.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


GrzesiekKKK
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja, crossfit.
  • Staż [miesiące]:17
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :36
  • Klatka piersiowa [cm]:99
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:63
  • Przysiad [kg]:75
  • Wyciskanie [kg]:65
  • Martwy ciąg [kg]:100
  • Waga [kg]:89

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki z odżywkami, kreatyna i białko, co jeszcze warto?

Mam pytanko, pierwsze opakowanie kreatyny się kończy, trafiłem na promocję w firmie myprotein i chciałbym zamówić tam kreatynę. Pytanie czy warto to zamawiać? czy może innej firmy? 

 

Pytanie dodatkowe, jeżeli sypka kreatyna to czy mogę ją mieszać z białkiem po treningu i z bcaa przed treningiem i pić za jednym razem? 

 

Tak pomijając moje pytania, powiem szczerze że pierwsze rezultaty stosowania odżywek widoczne są gołym okiem, ciężary na crossficie poszły w górę, no i widać mięśni trochę więcej albo większych :) Aaa... no i kolano już sprawne, więc i robię siady i tak dalej już z ciężarem,


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki z odżywkami, kreatyna i białko, co jeszcze warto?

Mam pytanko, pierwsze opakowanie kreatyny się kończy, trafiłem na promocję w firmie myprotein i chciałbym zamówić tam kreatynę. Pytanie czy warto to zamawiać? czy może innej firmy? 

 

W większości przypadków kreatyna ma taki sam skład, a różnice pomiędzy producentami są jedynie w cenie i gramaturze. jeżeli nie myślisz o staku kreatynowym to polecam kupić najbardziej ekonomiczną okazję.

 

 

 

Pytanie dodatkowe, jeżeli sypka kreatyna to czy mogę ją mieszać z białkiem po treningu i z bcaa przed treningiem i pić za jednym razem? 

 

Jasne, ale pamiętaj żeby użyć większej ilości wody do rozrobienia. Unikniesz wówczas problemów z rozpuszczalnością.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


GrzesiekKKK
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja, crossfit.
  • Staż [miesiące]:17
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :36
  • Klatka piersiowa [cm]:99
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:63
  • Przysiad [kg]:75
  • Wyciskanie [kg]:65
  • Martwy ciąg [kg]:100
  • Waga [kg]:89

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki z odżywkami, kreatyna i białko, co jeszcze warto?

No to zbliżam się do zakupów, białka mam jeszcze jedną "butle" (2,25kg) i bcaa też jeden cały pojemnik, celuje w kreatynę monohydrat i myślałem o białku lub gainerze. Pytanie do Was, nie ukrywam, jestem zadowolony z efektów tylko biorąc odżywki nie wiem czy są to bardzo dobre efekty czy słabe ;)

 

wymiarami podam wybrane od momentu kiedy zacząłem mierzyć się: 

 

15/12/16 - klata 94

                 biceps p/l 34/33

                 brzuch 100

                 łydka p/l 34/34

                 udo p/l60/61

                 waga 87,8kg

21/02/17 - klata 99

                 biceps p/l 36/35,5

                 brzuch 96

                 łydka p/l 42,5/42

                 udo p/l 63,5/63

                 waga 88,5kg

 

 

Sztuki walki wypadły z gry z powodu braku czasu, trening cf 4 razy w tygodniu do tego trochę ćwiczeń na koniec workout'u na nogi, klatę itp. (np. bqs, benchpress, v-ups, ttb czy zwykłe pressy stojąc)

 

Pytanie moje brzmi, co lepiej przy takich ćwiczeniach wcinać, lepiej białko czy gainer jakiś? Jem średnio 4 posiłki dziennie i jem z nadwyżką kalorii. Białko (whey C6) piję po treningu, na noc i rano, bcaa przed treningiem, kreatynę przed i po treningu po 4g, w dni nietreningowe białko również 3 raz dziennie, bez bcaa i kreatyny biorę połowę rano.

 

Teraz mam przerwę z kreatyną na te 2 tygodnie(czas dobry?) i chciałbym dopracować suple tym bardziej jak zamawiam.

 

Do tego planuje tym razem przetestować sklep kfd i ich produkty :) Czy może jednak nie polecacie i lepiej z innej firmy?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki z odżywkami, kreatyna i białko, co jeszcze warto?

Zadaj sobie pytanie co chcesz uzyskać biorąc suplementy. Białka i gainery stosuj jedynie do uzupełnienia niezbędnego zapotrzebowania w ciągu dnia. Kreatynę możesz bez problemu stosować codziennie, bez potrzeby robienia jakichś przerw tylko do momentu osiągnięcia swojego zamierzonego celu. BCAA najlepiej stosuj w trakcie treningu.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


GrzesiekKKK
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja, crossfit.
  • Staż [miesiące]:17
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :36
  • Klatka piersiowa [cm]:99
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:63
  • Przysiad [kg]:75
  • Wyciskanie [kg]:65
  • Martwy ciąg [kg]:100
  • Waga [kg]:89

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki z odżywkami, kreatyna i białko, co jeszcze warto?

Przede wszystkim poprawić masę i siłę, ale nie chcę znów zrobić się kulką. Problem jest, że w ciągu dnia nie mogę dorzucić jeszcze jednego pełnego posiłku. Stąd pytanie, myślałem jeszcze o jakimś bulku, stąd myślę o zamówieniu odpowiednich supli a nie marnować kasę na coś co i tak nie przyda się. Chciałbym aby suple przyśpieszyły ten mój wysiłek na treningach :) Nadwyżkę miałem ok. 400kcal, białko 2gx88kg. Myślałem, żeby suplami dorzucić jeszcze trochę kcal tylko nie mam jeszcze pomysłu co kupić i tyle.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki z odżywkami, kreatyna i białko, co jeszcze warto?

Wiesz jeżeli celujesz w bulka to polecam Ci zamiennik w postaci naturalnego koktajlu: serek wiejski/jogurt/mleko/twaróg + orzechy/gorzka czekolada min 70%/kako min 16% + banany/płatki owsiane lub inne owoce :) Moim zdaniem o wiele smaczniejsze i proste do przyrządzenia, a z pewnością lepsze dla organizmu pod kątem rozwoju masy. Pamiętaj o jednym, suple nic nie przyśpieszą. Organizm i tak dyktuje swoje własne naturalne tempo rozwoju. 


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


GrzesiekKKK
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja, crossfit.
  • Staż [miesiące]:17
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :36
  • Klatka piersiowa [cm]:99
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:63
  • Przysiad [kg]:75
  • Wyciskanie [kg]:65
  • Martwy ciąg [kg]:100
  • Waga [kg]:89

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki z odżywkami, kreatyna i białko, co jeszcze warto?

No nic, kreatyna, dodatkowy posiłek coś z proponowanych i białko do uzupełnienia diety i tyle :) dzięki za rady, pewnie znów napiszę jak coś "wymyślę"


  • 0

zuzkasz
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki z odżywkami, kreatyna i białko, co jeszcze warto?
Witam.
Jestem pięć miesięcy po urodzeniu Dziecka chciałabym rozbudować dolne partie najbardziej zależy mi na posladkach, ponieważ mam szersze ramiona i chciałabym jakoś to zrównoważyć. Jestem zainteresowana jakimiś wspomagaczami do rozbudowy mięśni. Moja dieta jest niestety nieregularna ze względu na opiekę nad dwójką małych Dzieci i muszę dostosować się do Ich trybu dnia. Ale staram się robić ćwiczenia regularne w domu zamierzam dokupić też obciążenie typu hantle i sztangę. Co moglibyście polecić abym sobie pomogła w tej rozbudowie? Jakiś jeden produkt czy jakiś zestaw?
Jakieś informacje z mojej strony potrzebne aby sprecyzować odpowiedź?
  • 0

zuzkasz
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki z odżywkami, kreatyna i białko, co jeszcze warto?

Witam.
Jestem pięć miesięcy po urodzeniu Dziecka chciałabym rozbudować dolne partie najbardziej zależy mi na posladkach, ponieważ mam szersze ramiona i chciałabym jakoś to zrównoważyć. Jestem zainteresowana jakimiś wspomagaczami do rozbudowy mięśni. Moja dieta jest niestety nieregularna ze względu na opiekę nad dwójką małych Dzieci i muszę dostosować się do Ich trybu dnia. Ale staram się robić ćwiczenia regularne w domu zamierzam dokupić też obciążenie typu hantle i sztangę. Co moglibyście polecić abym sobie pomogła w tej rozbudowie? Jakiś jeden produkt czy jakiś zestaw?
Jakieś informacje z mojej strony potrzebne aby sprecyzować odpowiedź?

Dodam że od 4 miesięcy ćwiczę na orbitreku,kręcę hula hop, a jeśli chodzi o dolne partie to na początku robiłam przysiady, wykroki, unoszenie nóg do góry inne ćwiczenia na dolne partie na początku z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała później z obciążnikami na nogi a do przysiadów i wykrokow butelki z wodą. W diecie miałam dużo jajek, mięsa wołowego, ryb ryżu kasz itp.
Efekt jakiś jest może to wina po prostu nieregularnosci posiłków ale ćwiczenia starałam się wykonywać minimum dwa razy w tygodniu a w pozostałe to właśnie orbitrek i Focus t25 na zrzucenie tluszczyku
  • 0

Michał M
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki z odżywkami, kreatyna i białko, co jeszcze warto?
Witam
Chce niedługo zaczac cwiczyc na mase jakie odzywkina powinienem stosowac na poczatek i jakie w późniejszym czasie?mozecie cos doradzic?
Wiek 19lat
Wzrost 186cm
Waga 76kg
  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Pierwsze kroki z odżywkami, kreatyna i białko, co jeszcze warto?
Na początek z suplementów tylko witaminy wystarcza i odpowiednia dieta plus trening całego ciała
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024