Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odżywki + dieta - HELP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

NightHunter22
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Odżywki + dieta - HELP

Witam,
na siłownię chodzę 3 razy w tygodniu, od 2 miesięcy. 
Mam 25 lat, wzrost 180 cm i wazę 72 kg. 
Zależało mi aby przybrać na wadzę - masa mięśniową więc całkowicie zmieniłem swoje dzienne posiłki..  

 

tak mniej więcej wygląda to u mnie następująco:
do południa

-chleb z pastą twarogową

-2 banany

-jogurt pitny

-ponownie chleb z pastą twarogową

-parę kostek czekolady gorzkiej
- no i odżywka mutant mass
 

popołudniu
-kasza z wołowiną lub piersią z kurczaka

-odżywka mutant mass

-kolacja to najczęściej chleb z pastą twarogową plus parówki lub jajka

 

Wyjadłem już połowę opakowania mutanta ( czyli ok. 3 kg) i niestety nie widać jakichkolwiek zmian.
Czy coś robię źle? czy po prostu kwestia czasu? 
HELP :) 

PS. Może powinienem zmienić odżywkę? Wszelkie sugestie i pomysły mile widziane ! :) 


  • 0

Lajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 573 postów
  • Pomógł: 32
74
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport, Sztuki Walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki + dieta - HELP

Sam gainer do uzyskania masy Ci nie wystarczy. Twoim problemem jest odpowiednia dieta - nie dostarczasz odpowiedniej ilości kalorii w porównaniu do aktywności fizycznej i zapotrzebowania. Sklej dietę a gainer tylko na uzupełnienie jej - jeżeli chcesz faktycznie uzyskać masę inaczej pieniądze w błoto :(


  • 1

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki + dieta - HELP

 

 

do południa

-chleb z pastą twarogową

-2 banany

-jogurt pitny

-ponownie chleb z pastą twarogową

-parę kostek czekolady gorzkiej
- no i odżywka mutant mass

 

Jeśli chcesz faktycznie zdobyć więcej masy mięśniowej, to musisz zacząć jeść - dużo i zdrowo.

Do południa może być chleb razowy/graham domowego wypieku posmarowany masłem i na to położone jakieś pokrojone na plasterki dobre mięso, które wcześniej zdążyłeś albo zgrillować, albo upiec albo ugotować+podsmażyć.

Względnie możesz nosić do szkoły pojemniki z jedzeniem, a w pojemniku jakieś mięso i kasza gryczana / mięso i ryż.

 

Nie unikaj też w jedzenia jajek - jedz minimum całe 3 jajka razem z żółtkami dziennie.

 

 

Źródła białka: mięso (wołowina, wieprzowina, kurczak, indyk, baranina, jagnięcina, cielęcina), jaja (całe), ryby morskie mrożone lub świeże, niesłodki nabiał (mleko i jego przetwory, np. serek Ricotta/Capri), gotowana fasola, odżywka białkowa (WPC/WPI - koncentrat lub izolat białka serwatkowego).

Źródła węglowodanów: kasza gryczana (prażona i nieprażona), kasza jaglana, kasza orkiszowa, kasza jęczmienna, kasza kukurydziana, ryż brązowy, ryż biały, ryż basmati, ryż dziki, ziemniaki, bataty, płatki owsiane górskie, pieczywo razowe/graham (najlepiej własnej, domowej produkcji), makaron razowy żytni, makaron razowy orkiszowy, etc.

Źródła tłuszczów: oliwa z oliwek extra virgin (na zimno i do smażenia), olej kokosowy (na zimno i do smażenia), olej lniany wysokolinolenowy (tylko do stosowania na zimno), olej rzepakowy (do smażenia), smalec (do smażenia), masło klarowane (do smażenia), masło zwykłe (do smarowania pieczywa).

 

Aby zwiększyć masę ciała powinieneś dostarcząc conajmniej 2952 kcal z samego pożywienia - wtedy gainer nie będzie Ci w ogóle potrzebny.

Z resztą najlepsza pora na wypicie gainera, to dzień treningowy, ok. 30 - 60 minut po zakończonym treningu (po powrocie do domu z treningu).


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

NightHunter22
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki + dieta - HELP

Bardzo dziękuje za pomoc. 
Na początek zrobiłem tak jak polecił Lajk czyli sprawdziłem dokładnie zapotrzebowanie kalorii itp. 
Okazało się że:

Moja podstawowa przemiana wynosi 1791 kcal
Powinienem dostarczać dziennie aby przytyć 3345 kcal (w tym 125g białka,460g węglowodanów i 112g tłuczów)
Ja natomiast dostarczam dziennie 5522 kcal ( w tym 237g białka 858g węglowodanów i 127g tłuczów)

Czy w takim razie robię coś źle? Może za dużo? 

To co Ty Rychu napisałeś to własnie tak robie.. już nie ma odmiany kaszy której nie jadam :D  właśnie w pojemnikach zabieram kasze wraz z cycem z kurczaka do pracy. 


 


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki + dieta - HELP

Pamiętaj, że mięso drobiowe, to nie tylko kurczak ale i mięso z indyka.

 

Jesteś pewien, że dostarczasz 5522 kcal (w tym 237 g białka, 858 g węglowodanów i 127 g tłuszczów) ??

Przecież nawet jeśli by przyjąć większą kaloryczność i inne proporcje makroskładników, to 3500 kcal jest maksymalną ilością jaką powinieneś dostarczać przy swojej wadze.

 

Jeśli dostarczając 2 g białka/kg m.c, 6 g węgli na kg m.c. i 1 g tłuszczów na kg masy ciała nie rośniesz, to zmień proporcje:

 

1,5 g białka na kg masy ciała, 2 gramy tłuszczów na kg masy ciała i 6 - 7 g węglowodanów na kg masy ciała (lub nieco mniej jeśli tyle się nie mieści).

 

Jeżeli nadal nie będzie postępu, to zwiększ delikatnie białko do 1,6 - 2 g na kg masy ciała.

 

Oczywiście taka dieta jest zalecana niemal wyłącznie dla ektomorfików, bo gdyby tak jadł gość o genetyce endomorficznej poprostu zalałby się tłuszczem.

 

Pamiętaj, że nadmiar białka może powodować trudności w budowaniu masy mięśniowej !

Przecież dietą o bardzo dużej ilości białka była dieta Dukana, a jak wiadomo jest to dieta odchudzająca.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki + dieta - HELP

Cóż, poprzednicy w dużej mierze wyszczególnili podstawowe błędy jakie popełniasz w swojej diecie. Od siebie mogę jedynie dodać, że w przypadku budowania masy mięśniowej lepiej jeść więcej i się ulać niż za mało. Dlaczego? Lepiej mieć z czego redukować niż zrobić wycinkę z niczego! Może dojść do popalenia mięśni (czyt. spadku masy mieśniowej), gdyż będzie za mały fundament.

 

Najlepiej sprawdź podwieszone tematy w dziale dieta. Tam znajdziesz wszelkie informacje dotyczące dietetyki sportowej ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024