Skocz do zawartości


Zdjęcie

Push&Pull do oceny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

noexcuse
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Push&Pull do oceny

Witam wszystkich i proszę o pomoc w ocenie/poprawieniu mojego planu treningowego Push&Pull

Najpierw może co nieco o mnie :P :

 

Stan zdrowia (ewentualne przeciwwskazania do wykonania niektórych ćwiczeń): Zdrowy, brak przeciwwskazań 

 

Wiek: 20

 

Waga: 73

 

Wzrost: 180

 

Cel treningowy: zdrowa masa

 

 

Staż : zacząłem w wieku ~18 lat, początkowo w domu na drążku i pompkach. Po około roku przestało mi to wystarczać i zapisałem się na siłownię. Przez pierwszy miesiąc obiegówką potem przez około pół roku treningiem FBW a następnie splitem (każdą partię raz w tyg).

Zdaję sobie sprawę, że moje plany treningowe były dalekie od ideału, że popełniłem wiele błędów i nadal jestem zielony w tym temacie. Zwracam się więc do Was, aby wreszcie zrobić to porządnie i prawidłowo kształtować tą wymarzoną sylwetkę :D

 

Od kilku dni czytam o treningu Push&Pull i muszę przyznać, że co artykuł/post na forum to inne teorie odnośnie tego treningu. Mówię tu np o treningu nóg, czy lepiej całe zaliczać do treningu pull czy podzielić na czworogłowe uda - push i dwugłowe uda - pull.

Starając się uporządkować świeżo zdobyte informacje które mam jeszcze trochę chaotyczne i nie jestem pewien czy wszystko dobrze rozumiem wyszło mi coś takiego:

 

Push A:

Wyciskanie sztangi płasko 4x

Wyciskanie hantli skos góra 4x

Wyciskanie żołnierskie 3x

Wyciskanie francuskie leżąc 3x

Przysiady 4x

Wspięcia na palcach 3x

 

Push B:

Wyciskanie sztangi góra 4x

Wyciskanie hantli płasko 4x

Wyciskanie hantli siedząc 3x

Dipy 3x

Przysiady 4x

Wspięcia na palcach

 

Pull C:

Martwy ciąg na prostych nogach 4x

Uginanie nóg na maszynie siedząc 4x

Podciąganie na drążku szeroko 4x

Wiosłowanie sztangą 4x

Uginanie ramion gryf łamany 3x

 

Pull D:

Martwy Ciąg 4x

Uginanie nóg na maszynie siedząc 4x

Podciąganie na drążku szeroko 4x

Wiosłowanie hantlem 4x

Młotki 3x

 

Ilość powtórzeń w serii 8-12

Podział w tygodniu A-C-Brzuch-B-D-Brzuch-Wolne

 

Czy tak ułożony plan będzie się sprawdzał, czy może jednak lepiej robić te nogi na treningu pull??

 

Mam też problemy z tak zwaną "przerwą" między płatami piersiowymi i chciałbym dodać też na koniec każdego treningu push jakieś 3 serie wyciskania hantli wąsko na skosie dodatnim albo przytrzymanie krążka między dłońmi przed klatką stojąc (nwm jak to się dokładnie nazywa xd) żeby trochę zmniejszyć tą przerwę.

 

Chyba wszystko ująłem chociaż rodzinka się zjechała i ciężko się skupić w tym zgiełku, ale co o tym myślicie ?? coś poprawić/zmienić ??

 

  • 0

BarBeast
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 26
79
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout
  • Staż [miesiące]:7 lat
  • Wzrost [cm]:172
  • Biceps [cm] :39,5
  • Klatka piersiowa [cm]:105
  • Pas [cm]:87
  • Udo [cm]:58,5
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Waga [kg]:75,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Push&Pull do oceny

Dla mnie osobiście trening push to klatka + tricpes a pull to plecy + biceps. Nie wolno łączyć dużych partii mięśniowych ze sobą, jest słaba regeneracja dlatego ćwiczy się duża partia (nogi, klatka, plecy) z małą (biceps, triceps). Co do przerwy w klatce mamy ten sam problem ale bardzo pomogło mi mocne spięcia oraz przytrzymanie 1s w fazie koncetrycznej przy wyciskaniu wąskim. Jak chcesz zobaczyć efekt, zapraszam na mój DT :)


  • 0
Mój DT #BedeBestia
http://www.fabrykasily.pl/topic/115291-dt-bedebestia-street-workout



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024