Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ruda potrzebuje więcej tłuszczu;)pomóżcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Ruda
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ruda potrzebuje więcej tłuszczu;)pomóżcie

Witam,

mój problem jest taki.

Trenuję kolarstwo amatorsko, w sezonie jeździłam po 40-50 km dziennie. Wyjeździłam tkankę tłuszczową, której poziom w sierpniu wynosił 13%.

Od miesiąca chodzę na siłkę, za poradą dobrych kolegów próbowałam nabrać masy, bo ważyłam 53 kg, ale mięśni miałam około 22 kg. Mam 164 wzrostu.

Piłam sobie przez miesiąc białko po treningach, chodzę na siłkę 4 razy w tygodniu.

Przed rozpoczęciem treningów poziom tkanki tłuszczowej wynosił 15,1% i ważyłam 54 kg. Dzisiaj znowu zrobiłam pomiar i o zgrozo, w miesiąc poziom tkanki tłuszczowej spadł do 14,8%,a mięśni już mam 27kg i ważę 57 kg.

Jak ja mam ćwiczyć, żeby nie spalać tłuszczu?Nie wyobrażam sobie zaprzestać ruchu, jest to niemożliwe:)

Chcę się wyrzeźbić i wyglądać normalnie, bez ścięgien i żył na wierzchu. Czy to realne?

Jem około 2500 kcal dziennie, w dni treningowe około 3000-3200. Jeszcze zwiększać bilans?

Zawsze tak miałam, że każdy trening siłowy kończył się wielkimi mięśniami, chyba taka natura, ale teraz to już jestem przerażona...


  • 0

BarBeast
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 26
79
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout
  • Staż [miesiące]:7 lat
  • Wzrost [cm]:172
  • Biceps [cm] :39,5
  • Klatka piersiowa [cm]:105
  • Pas [cm]:87
  • Udo [cm]:58,5
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Waga [kg]:75,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruda potrzebuje więcej tłuszczu;)pomóżcie

Taki spadek tkanki tłuszczowej nie jest duży. Troche dziwne są te skoki kaloryki, rozumiem treningi kolarskie wymagają dużej ilości energi, ale osobiście trzymałbym sie określonej liczby kcal każdego dnia, niech to będzie 2800 co jest i tak dużą ilością dla kobiety. Możesz wydłużać sobie przerwy, objętość > intensywność


Użytkownik BarBeast edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Mój DT #BedeBestia
http://www.fabrykasily.pl/topic/115291-dt-bedebestia-street-workout

Ruda
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruda potrzebuje więcej tłuszczu;)pomóżcie

Spadek może nie jest duży, ale u mnie doprowadził do uszkodzenia nerwów obwodowych w nogach i problemów hormonalnych. Z szpitalem włącznie.Za szybki był. Dlatego trochę tłuszczu więcej by się przydało.

Masz rację, będę jeść mniej więcej tyle samo kcal codziennie-dzięki. 2800 kcal to bardzo dużo, ale na szczęście jest masło orzechowe;)

Co do przerw i intensywności - ciężko. Jak człowiekowi coraz lepiej idzie i sylwetka zaczyna się zmieniać na lepsze, to chce się jeszcze mocniej i częściej :D


Użytkownik Ruda edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ruda potrzebuje więcej tłuszczu;)pomóżcie

Jaka była metoda pomiarowa składu ciała ? Jeśli jest to BIA, to wiedz, że to jest jedna z mniej dokładnych metod i to nawet jeśli technologię BIA zastosowano w maszynach za kilkanaście tysięcy złotych.

Z resztą nie jest to możliwe abyś w miesiąc zyskała 5 kg masy mięśniowej.

Tak szybkiego przyrostu mięśni nie notują nawet mężczyźni i to nawet jak są początkujący.

 

Chcesz poznać swój prawdziwy %BF i ilość tkanki mięśniowej ?

Skorzystaj z pomiaru metodą ważenia hydrostatycznego lub z pomiaru metodą DXA/DEXA.

 

 

Zawsze tak miałam, że każdy trening siłowy kończył się wielkimi mięśniami, chyba taka natura, ale teraz to już jestem przerażona...

 

Masz na myśli tzw. pompę mięśniową, czyli trwające krótki czas napompowanie mięśni krwią objawiające się zwiększonym obwodem mięśni (większym niż np. 24h po treningu) ?


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024