Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwykle pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Sebix123
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zwykle pytanie

Witam,

 

Mam 18 lat, 170 cm wzrostu i 85 kg wagi i mam pytanie - chcialbym sie jakos wyrzezbic, co prawda nie zalezy mi na byciu drugim schwarzeneggerem, ale zebym jakies miesnie mial. Zalezy mi rowniez na kondycji, wiec na poczatku wiosny zamierzam jezdzic rowerem. Od razu mowie, ze nie mam wcale predyspozycji do nadwagi, przez cale zycie mialem dobra wage, ale od 17 roku zycia zaczalem chlac bardzo duze ilosci piwa przez co nabylem sporo wagi. Stad kilka moich pytan do osob, ktore znaja sie na te temat:

 

1. Czy moja waga sprzyja temu, zeby wyrzezbic sobie miesnie, czy moze lepiej, zebym najpierw zrzucil pare kilogramow na rowerze? Jak pamietam jezdzac na rowerze 1h dziennie 3 razy w tygodniu stosujac diete, ktora sam wymyslilem (nie byla wcale ostra, jogurt naturalny, owoce, platki i tym podobone, po prostu ograniczylem niezdrowe rzeczy) chudlem troche ponad 2 kilogramy na tydzien.

 

2. Czy mozna wyrzezbic jakos sensownie miesnie w domu? Jestem bardzo niesmialy i raczej nie sadze, zebym byl w stanie pojsc sam cwiczyc na silowni :D

 

3. (To pytanie do osob, ktore byly kiedys grube albo zakompleksione) - Jak bardzo wycwiczenie sobie ciala i wyrobienie kondycji wplywa na samoocene ? Na tym rowniez mi bardzo zalezy.

 

Przepraszam, ze bez polskich znakow, taka klawiatura :D Pozdrawiam i licze na bardzo ciekawe odpowiedzi.


  • 0

BarBeast
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 26
79
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout
  • Staż [miesiące]:7 lat
  • Wzrost [cm]:172
  • Biceps [cm] :39,5
  • Klatka piersiowa [cm]:105
  • Pas [cm]:87
  • Udo [cm]:58,5
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Waga [kg]:75,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwykle pytanie

1. Budowanie mięśni zaczynij od redukcji do około 12% bf.

2. Polecam poczytać o kalistenice


  • 1
Mój DT #BedeBestia
http://www.fabrykasily.pl/topic/115291-dt-bedebestia-street-workout

Sebix123
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwykle pytanie

1. Budowanie mięśni zaczynij od redukcji do około 12% bf.

2. Polecam poczytać o kalistenice

 

 

Z tego co przeczytalem w necie to bf to po prostu procentowy udzial tluszczu w ciele, tak? Dlaczego akurat 12% a nie na przyklad 20? 

 

2. Na przyklad pompki, moze byc, ale najbardziej efektywne bedzie robienie ich na przyklad od dzisiaj czy dopiero jak zjade do tego "12% bf:" ?


  • 0

BarBeast
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 26
79
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout
  • Staż [miesiące]:7 lat
  • Wzrost [cm]:172
  • Biceps [cm] :39,5
  • Klatka piersiowa [cm]:105
  • Pas [cm]:87
  • Udo [cm]:58,5
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Waga [kg]:75,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwykle pytanie

Tak, poprostu sie przyjeło 10-12% taki idealny start. Zejście do mniejszej ilości jest ciężkie i wiąże się ze ścisła dietą oraz utratą mięśni w pewnym stopniu, bo redukując organizm paląc tkankę tłuszczową również będzie palił w pewnym stopniu tkanke mięśniową, niestety to jest nieuniknione. Tak samo wygląda sytuacja z masowaniem do 16-18%. Gdzie to jest taka granica jeśli chodzi o zalanie, a co najważniejsze podczas redukcji nie stracisz aż tylu zrobionych mięśni na masie przy 16%bf co przy 25%bf. Najpierw ułóż sobie diete redukcyjną a następnie możesz już działać z treningiem siłowym choć osobiście dołączyłbym cardio.


  • 1
Mój DT #BedeBestia
http://www.fabrykasily.pl/topic/115291-dt-bedebestia-street-workout

Sebix123
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwykle pytanie

Tak, poprostu sie przyjeło 10-12% taki idealny start. Zejście do mniejszej ilości jest ciężkie i wiąże się ze ścisła dietą oraz utratą mięśni w pewnym stopniu, bo redukując organizm paląc tkankę tłuszczową również będzie palił w pewnym stopniu tkanke mięśniową, niestety to jest nieuniknione. Tak samo wygląda sytuacja z masowaniem do 16-18%. Gdzie to jest taka granica jeśli chodzi o zalanie, a co najważniejsze podczas redukcji nie stracisz aż tylu zrobionych mięśni na masie przy 16%bf co przy 25%bf. Najpierw ułóż sobie diete redukcyjną a następnie możesz już działać z treningiem siłowym choć osobiście dołączyłbym cardio.

 

No ok dzieki. To na wiosne bede jezdzil rowerem i zastosuje diete (niewiele mi potrzeba, mam bardzo dobry metabolizm) ale mam jeszcze jedno pytanie odnosnie pompek - czy jest sens robic je "na wycisk" ? Na przyklad dwa  - trzy razy w dniu tyle ile dam rade, czy moze jednak lepiej seriami? Bo mi osobiscie bardziej przypada ta pierwsza wersja. 

 

A no i jeszcze jedna sprawa odnosnie efektu joyo (dobrze napisalem ?xd) - jaka jest statystyczna szansa na jego wystepywanie? Bo jak juz pisalem jak mialem chec i jezdzilem rowerem i stosowalem delikatna diete wedlug mojego uznania to chudlem ponad 2kg na tydzien i z tego co przeczytalem to jest za duzo (norma to 0,5kg na tydzien)


Użytkownik Sebix123 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

BarBeast
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 26
79
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout
  • Staż [miesiące]:7 lat
  • Wzrost [cm]:172
  • Biceps [cm] :39,5
  • Klatka piersiowa [cm]:105
  • Pas [cm]:87
  • Udo [cm]:58,5
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Waga [kg]:75,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwykle pytanie

Proponuje rozpisz sobie plan treningowy na wszystkie partie mięśniowe. Pompki robiłbym wraz z tricepsem w jeden dzień, różne rodzaje, najlepiej każdy 3 serie po 10 powtórzeń.


  • 1
Mój DT #BedeBestia
http://www.fabrykasily.pl/topic/115291-dt-bedebestia-street-workout

Sebix123
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwykle pytanie

Proponuje rozpisz sobie plan treningowy na wszystkie partie mięśniowe. Pompki robiłbym wraz z tricepsem w jeden dzień, różne rodzaje, najlepiej każdy 3 serie po 10 powtórzeń.

 

Plan treningowy moglbym rozlozyc sam wedlug mojego uznania, mimo, ze jestem bardzo zielony w tych sprawach, czy moze raczej poprosic kogos o rozlozenie? (To raczej na forum, nie znam osobiscie osoby, ktora bylaby w stanie mi rozlozyc) 


  • 0

BarBeast
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 26
79
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout
  • Staż [miesiące]:7 lat
  • Wzrost [cm]:172
  • Biceps [cm] :39,5
  • Klatka piersiowa [cm]:105
  • Pas [cm]:87
  • Udo [cm]:58,5
  • Wyciskanie [kg]:95
  • Waga [kg]:75,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwykle pytanie

Zapraszam do działu Kalistenika / Street Workut gdzie jest wiele przykładowych planów. Jak chcesz zobaczyć przykładowo mój wraz z dietą, to wbijaj na mój dziennik : http://forum-kultury...street-workout/ :)


  • 0
Mój DT #BedeBestia
http://www.fabrykasily.pl/topic/115291-dt-bedebestia-street-workout



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024