Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kaloryfer ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Bubus
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:179
  • Waga [kg]:66

Napisano Ponad rok temu

Kaloryfer ;)

Witam, ostatnio bardzo, ale to bardzo zaniedbałem swoją formę, wiadomo wakacje, więc trochę popuściłem lejce ;) (Jak się okazało, aż za bardzo)  Dzisiaj rano gdy popatrzyłem na swój brzuch i zauważyłem że nie ważne jak mocno bym nie napiął mięśni to nie potrafią się one  przebić przez ten tłuszcz. Zmartwiło mnie to niesamowicie bo naprawdę długo pracowałem na taką formę jaką miałem (A mam tendencję to szybkiego łapania tkanki tłuszczowej) a jako że w treningach klubowych mam przerwę wakacyjną do połowy sierpnia to tego spalania musiało zabraknąć :/ Ale postanowione, że dzisiaj startuję z pełną parą i wracam do "Projektu: Lato" bo wstyd się aż na basenie pokazać :P Dlatego chciałem się spytać co jeść, czy faktycznie trening HIIT będzie najlepszy do spalania tkanki tłuszczowej. A także czy można takowy trening wykonać jeszcze tego samego dnia co trening brzucha. (Trenuje na ciężarze własnego ciała)


Użytkownik Bubus edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Kaloryfer ;)

Trening HIIT, czy inne rodzaje treningów interwałowych (np. tabata) są rzeczywiście najlepszą formą aktywności fizycznej do spalania tkanki tłuszczowej, ale musza być wykonywane poprawnie i o odpowiedniej intensywności (80-90% HRmax), tylko wtedy będą przynosić oczekiwane efekty. Tego typu trening powinien odbywać się w dni wolne od innych aktywności fizycznych, lub w tym samym dniu, ale z odpowiednim odstępem czasu, np. trening interwałowy rano, a siłowy wieczorem lub odwrotnie. Należy bezwzględnie zachować odpowiedni pory treningu ponieważ tego typu wysiłek znacząco obciąża organizm. Co do jedzenia, jesz tak naprawdę to samo co na masie tylko mniej (ilościowo i tłuszczowo). W przypadku jedzenia poszukaj informacji w podwieszonych tematach gdzie znajdziesz masę informacji na takowy temat ;).


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Bubus
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:179
  • Waga [kg]:66

Napisano Ponad rok temu

Re: Kaloryfer ;)

Trening HIIT, czy inne rodzaje treningów interwałowych (np. tabata) są rzeczywiście najlepszą formą aktywności fizycznej do spalania tkanki tłuszczowej, ale musza być wykonywane poprawnie i o odpowiedniej intensywności (80-90% HRmax), tylko wtedy będą przynosić oczekiwane efekty. Tego typu trening powinien odbywać się w dni wolne od innych aktywności fizycznych, lub w tym samym dniu, ale z odpowiednim odstępem czasu, np. trening interwałowy rano, a siłowy wieczorem lub odwrotnie. Należy bezwzględnie zachować odpowiedni pory treningu ponieważ tego typu wysiłek znacząco obciąża organizm. Co do jedzenia, jesz tak naprawdę to samo co na masie tylko mniej (ilościowo i tłuszczowo). W przypadku jedzenia poszukaj informacji w podwieszonych tematach gdzie znajdziesz masę informacji na takowy temat ;).

A możesz jeszcze powiedzieć w jakim czasie po skończeniu treningu HIIT mogę już coś zjeść?


Użytkownik Bubus edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Kaloryfer ;)

Najlepiej wypić szejka B+W, 15 minut po skończeniu treningu. Natomiast 60 minut po treningu zaleca się spożyć zwykły posiłek B+W+T.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Bubus
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:179
  • Waga [kg]:66

Napisano Ponad rok temu

Re: Kaloryfer ;)

Dzięki wielkie za pomoc :)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Kaloryfer ;)

Nie ma za co, w razie kolejnych pytań najpierw sprawdź forum czy już podobne nie padły. Jeżeli nie, śmiało pisz w temacie co Cię trapi.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024