Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zapotrzebowanie

makrosy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Glaz
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zapotrzebowanie

Witam

Chciałbym zapytać się o ilość białka tłuszczy oraz węgli w diecie. Jakie proporcje zachować podczas budowania masy ? Ile powinno wynosić moje zapotrzebowanie kaloryczne (ile kalorii, ile g białka ile g tłuszczu i ile węgli)

 

19 lat

188 cm wzrostu

80 kg

pracuje fizycznie ale nie jakoś ciężko (4 razy w tygodniu) trenuję również 4 razy w tygodniu

 

 

 

Chciałbym się również spytać jak moje makroskładniki będą wyglądać gdy przejdę na redukcję przy wadze 85 kg (w normalnym momencie redukcji nie na początku gdzie wiadomo że trzeba opuszczać powoli)

 

pozdrawiam i z góry dziękuję :)


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Zapotrzebowanie

Witaj.

Takie standardy to

Białko 2,5g

Tłuszcz 1g

Węglowodany 4g i wyżej

Jednak tymi wartościami się manipuluje niezależnie od tego jak się czujesz itp. Każdy organizm będzie inaczej reagował na daną dawkę węgli czy białka. Więc to musisz już sam sprawdzić. Zapotrzebowanie wylicz sobie tutaj http://www.fabrykasily.pl/bmr

Co do redukcji to jak wyżej. Tylko radziłabym dodać nieco białka na rzecz węgli. Wtedy akurat wskoczy Ci te 3 g. No i jednak proponowałabym spróbowania diety tłuszczowej zarówno jak i na masie czy na redukcji. 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Zapotrzebowanie

Białko na poziomie 3g to jak dla mnie trochę za dużo. Pamiętajmy, że lepsze jest wrogiem dobrego i czasami dobre chęci mogą obrócić się w niekorzyść dla naszego organizmu. Niemniej podobnie jak koleżanka, wylicz zapotrzebowanie za pomocą wspomnianego już kalkulatora.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024