Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta z niskim ładunkiem glikemicznym dla cukrzyka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Judyta666
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta z niskim ładunkiem glikemicznym dla cukrzyka

Witam,

 

mam taki problem: jestem cukrzykiem, ćwiczę 3 razy w tygodniu z trenerem i do tej pory byłam na diecie Montigniaca. Zależy mi na zrzuceniu ok 4 kg ale też chce mieć dobre cukry.  Zmodyfikowałam swoje odżywianie i w sumie posiłkuje się teraz nie tyle na niskim IG a ładunkiem.  Nie mam określonej ilości ani węglowodanów ani tłuszczy. Białek mam jeść 1,2 g na każdy kg masy.   Moje pytanie dotyczy tego czy ja ogólnie dobrze się odżywiam ?? Miałam proponowaną dietę tuszową ale to nie dla mnie  ponieważ ja muszę zjeść węglowodan  złożony bo mam często spadki cukru w nocy. Bardzo mi zależy na dalszych treningach ale widzę że waga mi stanęła. 


  • 0

aniajlover
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 3342 postów
  • Pomógł: 97
253
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Puławy
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Kulturystyka naturalna, fitness,body-building kobiet, dieta LC, LCHF,
  • Staż [miesiące]:nadal coraz więcej
  • Klatka piersiowa [cm]:75
  • Pas [cm]:60
  • Udo [cm]:48
  • Waga [kg]:46

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta z niskim ładunkiem glikemicznym dla cukrzyka

Witaj.

Co do diety nie widzę jej więc nie ocenie czy dobrze się odżywiasz. Jeśli chcesz przejść na tłuszczówkę - polecam Ci ją właśnie szczególnie przy chorobach cukrzycy itp. A spadki cukru jeśli nadrobisz węglowodanem pogorszysz sprawę. Spróbuj tłuszczówki, pierwsze 2 tygodnie możesz odczuć senność czy coś bo organizm musi się przestawić na korzystanie energii z tłuszczy a nie z cukrów... A jeśli już chcesz ''nadrabiać spadki cukru'' to jedz węgle przykładowo po trenignu i już choć i tak nie polecam. Mozesz na noc. Waga mogła stanąć ponieważ nawet nie wiesz ile jesz oblicz swoje zapotrzebowanie na kalorie i wtedy wszystko sobie ustal. 


  • 0

„Be strong, u never know who you are inspiring”


Judyta666
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta z niskim ładunkiem glikemicznym dla cukrzyka

Witaj.

Co do diety nie widzę jej więc nie ocenie czy dobrze się odżywiasz. Jeśli chcesz przejść na tłuszczówkę - polecam Ci ją właśnie szczególnie przy chorobach cukrzycy itp. A spadki cukru jeśli nadrobisz węglowodanem pogorszysz sprawę. Spróbuj tłuszczówki, pierwsze 2 tygodnie możesz odczuć senność czy coś bo organizm musi się przestawić na korzystanie energii z tłuszczy a nie z cukrów... A jeśli już chcesz ''nadrabiać spadki cukru'' to jedz węgle przykładowo po trenignu i już choć i tak nie polecam. Mozesz na noc. Waga mogła stanąć ponieważ nawet nie wiesz ile jesz oblicz swoje zapotrzebowanie na kalorie i wtedy wszystko sobie ustal. 

a jak mam to obliczyć ? nie znam się na tym kompletnie ....


  • 0

Judyta666
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta z niskim ładunkiem glikemicznym dla cukrzyka

Znalazłam na stronie :)

 

Twoja podstawowa przemiana materii wynosi:
1402 kcal
Aby schudnąć, uwzględniając Twoje całkowite zapotrzebowanie kaloryczne, powinieneś dostarczać organizmowi:
2083 kcal
  • 15% białka: 313 kcal = 79 g
  • 55% węglowodanów: 1146 kcal = 287 g
  • 30% tłuszczu: 625 kcal = 70 g

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta z niskim ładunkiem glikemicznym dla cukrzyka

Węgle zmniejsz kosztem tłuszczy i białka. Co więcej, lepiej będzie skontaktować się z dietetykiem bo cukrzyca to już nieco poważniejsza sprawa.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024