Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rady dla poczatkujacego.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

amadeusz656
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Rady dla poczatkujacego.

- Wiek    20 lat

- Wzrost   180 cm 

- Waga     76kg

- Waga planowana    76kg
- Staż treningowy   Siłownia - brak . Jedynie pare domowych cwiczen

- Ile robisz treningów w ciągu tygodnia? 7

- Rodzaj Twoich treningów   Popki, ABS 8 min. 

- Intensywność Twoich treningów    Srednie

- Czy zazwyczaj szybko chudniesz czy masz tendencję do tycia?    Ani to ani to.

- Co uważasz za najtrudniejsze w stosowaniu dobrego odżywiania?    Chęci i mobilizacja

- Czy stosujesz suplementy i jeśli tak to jakie oraz od jak dawna(czy systematycznie?)   Nie

- Kontuzje/Urazy  Brak

 

Część wszystkim. Jestem osoba początkująca. Ćwiczenia  na siłowni były sporadyczne w szkole( mniej więcej godzina na 2 tyg.) Dopiero teraz doceniłem że chce zwiększyć siłę i mieć lepsza sylwetkę. Kiedyś jak i teraz mam sylwetkę raczej gruszki. Dosc grube łydki, uda , biodra w porównaniu do górnej części ciała. Odkąd pamiętam zawsze taki byłem. Gdzieś od 3 lat widać na wadze i sylwetce ze tyje. Fakt, że jem więcej niż kiedyś a ruchu mam teraz więcej. Jeśli chodzi i wymiary to tak:

 

- łydki 37cm

- udo 61 cm

- biodra 102 cm

- brzuch - 91cm

- klatka 95cm

- biceps - 32cm

 

Także widać, ze ogólnie patrząc na mnie widać ze tyłek ma szerszy od ramion. To najbardziej mnie boli. Na zimę tamtego roku zacząłem robić 6 Weidera lecz na około 25 dniu nie było zbytnio efektów a i szyja zaczęła mnie boleć także odpuściłem. Od 1 miesiąca wykonuje ABS 8 min i powiem ze jeśli chodzi o mięśnie brzucha to są wzmocnione i to czuje aczkolwiek jest jeszcze trochę tłuszczyku wiec bez napinania nie widać zarysu. Od około 4 miesięcy również wykonuje pompki dzięki pomocy aplikacji Trener pompek-Push Ups Workout . Zaczynając nie mogłem wykonać 3 pompek prawidłowo. Aktualnie jestem w stanie wykonać około 25 .  Dzięki  temu również klatka piersiowa powiększyła mi się i to widać gołym okiem. To jedynie mnie cieszy. Ogólnie chciałbym z rzucić trochę z brzucha i okolicach bo aż duzo tego nie ma oraz przede wszystkim z tyłka i trochę z ud. W prawdzie w biodrach mam tłuszczu trochę to uda to dość twarde. Mozę  to wynika z tego że jeżdżę trochę na rowerze, głownie po górach lub pagórkach lecz na asfalcie. Również zimą jeżdżę na nartach a cały rok gram mniej czy więcej zawodowo z tenisa stołowego. Także jako tako ruch mam. Również posiłki wydaje mi się ze dobrze odżywiam sie. Na śniadania jem na tyle by dobrze zjeść ale bez przepychu, obiad dość dużo a na kolacje również podobnie jak na śniadanie. Miedzy posiłkami coś przekase jak jestem głodny ale nic nie zdrowego Ogólnie nie jadam chipsów, słodyczy, pączków, coli itp. Również nie przepadam za typowymi sałatkami czy warzywami na patelni. O ile pompki i abs 8 min wzmacniają trochę mięśnie brzucha i klatki piersiowej chciałbym przejść krok dalej. W następnym tygodniu kupuje hantle krótkie 2x 15 kg i chciałbym z nimi trenować każda partie ciała. Nie planuje kupować suplementów ani chodził na siłownie z tego powodu że prace mam do późno a potem zazwyczaj idę  trenować tenisa a w weekendy na rowerze jeździć. Także jeśli ktoś dotrwał do tego momentu to prosiłbym o poradę  planu treningowego ogólnorozwojowego który wzmocni górne części parit ciała ( ramiona, biceps, triceps, barki, plecy i klatka) oraz ukształtuje ogólna sylwetkę. Dziękuje . 

 

PS. Jeśli  będzie trzeba dodam zdjęcie sylwetki. 


  • 0

amadeusz656
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkujacego.

??


  • 0

Kamol11

Kamol11
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkujacego.

Zazdroszczę motywacji i siły ... ja nie mogę się zebrać 


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkujacego.

WItam na forum :)

 

Co do brzucha. Jak sam stwierdziłeś, poprzez ćwiczenia wzmocniłeś brzuch ale nie przyniosło to mega wycięcia.

 

To jest normalne, ponieważ aby odsłonić brzuch  musisz przytrzymać michę. Mówisz, że nie przejadasz się

 

ale taki fakt możesz stwierdzić dopiero po tym jak obliczysz swoje zapotrzebowanie kaloryczne a następnie 

 

porównasz z posiłkami, które spożywasz.

 

Trening: proponuje zobaczyć na forum w tematach podpiętych, wątki dotyczące treningu FBW - Full Body

 

Workout. Np, w treningach początkujących i średnio zaawansowanych masz owe. 

 

Jak zapoznasz się z materiałem daj znać.

 

Pozdrawiam. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024